15 زندانی نیازمند آزاد شدند

رئیس سازمان زندان‌ها از جانباز روشن‌دل ایلامی تجلیل کرد

گفتنی است؛ رئیس سازمان زندان‌ها پیش از این و در اولین برنامه خود در بازدید از ایلام، با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شهدای گمنام ادای احترام کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره‌کل زندان‌های استان ایلام، غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در سفر به ایلام در مراسم آزادی زندانیان نیازمند مالی این استان حضور یافت و گفت: استان ایلام پایتخت خُدام زائرین اربعین حسینی(ع) است و مردم ولایت‌مدار این استان همواره پذیرای زائرین و عاشقان اباعبدالله(ع) هستند.

همچنین غلامعلی محمدی در جریان سفر خود به استان ایلام، از زندان مرکزی این شهر بازدید و روند اجرای فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی را ارزیابی کرد.

عضو شورای‌عالی قوه قضائیه به بهره‌مندی زندانیان از ارفاقات قانونی و مجازات جایگزین حبس مانند استفاده از پابند الکترونیکی که مورد تاکید رئیس قوه قضاییه نیز هست، اشاره داشت و گفت: یکی دیگر از اقدامات حائز اهمیت سازمان زندان‌ها که برگرفته از آموزه‌های دینی است، آزادسازی زندانیان نیازمند مالی بوده که با همت خیرین و نهادهای حمایتی انجام می‌گیرد.

وی ضمن ابراز رضایت از عملکرد زندان‌های استان ایلام در حوزه اصلاح و تربیت، افزود: مهمترین رسالت و ماموریت سازمان زندان‌ها «اصلاح و تربیت» مددجویان است. برای اصلاح زندانیان و بازگشت سالم آنان به جامعه اهتمام لازم را بکار گرفته‌ایم و به مصداق آیه 32 از سوره مائده «مَنْ أَحْیاها فَکَأَنَّما أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعا»ً که زینت‌بخش نشان سازمان زندان‌هاست، بر این باوریم که نجات یک انسان، نجات یک جامعه است.

وی اظهار داشت: توجه به خانواده زندانیان یکی دیگر از ماموریت‌های سازمانی است که هم‌اکنون به صورت جدی دنبال می‌شود. در عین حال تجهیز و توسعه استفاده از پابند الکترونیک نیز به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های مهم و جاری ما تعریف شده است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401062719974/15-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF

نجم‌الدین غریب‌زاده جانباز روشن‌دل ایلامی پدر یکی از کارکنان زندان‌های استان ایلام است. وی از رزمندگان بسیجی یگان حضرت امیرالمومنین(ع) ایلام بوده که درسال 1366 در منطقه عملیاتی شاخ شمیران، از ناحیه هر دو چشم مورد اصابت ترکش قرار گرفت و مفتخر به مقام جانبازی شد.

محمدی در ادامه اذعان داشت: زندان‌های ایلام در حوزه‌های مختلف اصلاحی و تربیت عملکرد مناسبی داشته است و همچنان هم برای رسیدن به اهداف والای سازمانی باید تلاشی مضاعف صورت گیرد.

 توجه به خانواده زندانیان یکی از ماموریت‌های جدی سازمان زندان‌هاست

رئیس سازمان زندان‌ها اظهار داشت: دادرسی الکترونیک در زندان‌های استان ایلام به مرز 95 درصدی رسیده؛ درحالی‌که میانگین کشور 72 درصد است و این نشان از تعامل مثبت و سازنده زندان با مراجع قضایی است که جای تقدیر از همکاری اثربخش رئیس‌کل دادگستری دارد.

 غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان در سفر خود به استان ایلام، از جانباز روشن‌دل ایلامی عیادت و از وی تجلیل به عمل آورد و با حضور در منزل جانباز، نجم‌الدین غریب‌زاده گفت: رشادت‌های شما ایثارگران باعث شد تا ارزش‌ها و مکتب ایثار و شهادت باقی بماند. شما خانواده شهدا و جانبازان مورد احترام و عزیز ملت ایران هستید و ما هم رسیدگی به مسائل شما را وظیفه خود می‍دانیم.

محمدی همچنین پس از شرکت در مراسم آزادی زندانیان نیازمند مالی، از بخش‌های مختلف زندان مرکزی و قسمت‌های تازه‌تأسیس آن نیز دیدن کرد.

15 زندانی نیازمند آزاد شدند

15 زندانی نیازمند آزاد شدند

رئیس سازمان زندان‌ها بیان کرد: بر این باوریم که بهترین بستر برای اصلاح زندانیان، توسعه کمی و کیفی اشتغال است و برای تحقق این مهم نیز برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته تا بحمدالله شاهد نتایج مثبت آن باشیم.

محمدی در این بازدید در بخش‌های مختلف حضور یافت و نحوه اعمال و اجرای اولویت‌های سازمانی در سال جاری را مورد تحلیل و سنجش قرار داد. همچنین حضور در جمع مددجویان و گفتگو با آنان نیز در این دیدار انجام گرفت.

رئیس سازمان زندان‌ها از زندان مرکزی ایلام بازدید کرد

رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه گفت: بهترین اقدامات برای اثربخشی فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی، توسعه کمی و کیفی اشتغال است. محمدی همچنین ادامه داد: مهمترین برنامه اولویت‌دار ما در حوزه بازسازگاری اجتماعی زندانیان، توجه به امر اشتغال آنان است.

حجت‌الاسلام و المسلمین کریمی‌تبار، نماینده ولی‌فقیه نیز در این نشست گفت: توجه به زندانیان یک وظیفه عمومی است و ما برای اصلاح زندانیان با مجموعه زندان‌های استان همکاری می‌کنیم.

در بازدید رییس سازمان زندان ها  از زندان‌های استان ایلام 15 زندانی نیازمند مالی از زندان آزاد شدند.

وی ضمن تقدیر از همکاری امام جمعه با زندان‌های استان و حضور در برنامه‌های فرهنگی زندان برای اثربخشی هرچه بهتر برنامه‌های اصلاحی و تربیتی، افزود: ائمه جمعه همواره ما را در اجرای برنامه‌های بازپرورانه یاری کرده و برای توسعه اقدامات فرهنگی و تربیتی تلاشی بی‌وقفه داشته‌اند.

امام جمعه ایلام با اشاره به رویکرد اصلاحی و تربیتی سازمان زندان‌ها یادآور شد: رویکرد فرهنگی زندان های ایلام در سال های اخیر مشهود است و همین امر زمینه بازگشت سالم زندانیان به جامعه را فراهم می کند.

رییس سازمان زندان‌ها اذعان داشت: جانبازان، انسان‌هایی ایثارگر و جان برکف هستند که طی سال‌های جنگ تحمیلی و تجاوز دشمن، در خط مقدم جبهه، قهرمانانه سینه خود را در برابر آتش دشمن سپر کرده و در راه حفظ کیان اسلام، سلامت خود را تقدیم داشتند.

رئیس سازمان زندان‌ها در این بازدید فرایند اصلاح و تربیت را رو به رشد دانست و تأکید کرد: در حوزه بازپروری، آزادی زندانیان و توجه به خانواده زندانیان نیازمند اقدامات مطلوبی صورت گرفته و تعامل مسئولین زندان با مراجع قضایی سبب شده است که اتفاقات مثبت و ارزشمندی در استان ایلام رخ دهد.

محمدی  خطاب به زندانیانی که به برکت اربعین آزاد می‌شوند، گفت: رمز آزادی شما در این ایام لطف و عنایت امام حسین(ع) بوده است و قطعا از امروز اسیر مهر آنان امام همام خواهید بود و امید است بازگشت شرافتمندانه‌ای را به جامعه داشته باشید.

امید به تحقق اشتغال 50 درصدی در تمام زندان‌ها

15 زندانی نیازمند آزاد شدند

به گزارش ایسنا، غلامعلی محمدی در حاشیه بازدید خود از مراکز تأمینی و تربیتی ایلام، با حجت‌الاسلام و المسلمین کریمی‌تبار، نماینده ولی‌فقیه در این استان نیز به گفتگو نشست و گفت: تلاش ما بر این است که زندانی را در مسیر اصلاح و تربیت قرار دهیم بلکه پس از بازپروری، بازگشتی سالم به جامعه داشته باشد.

تأکید بر محور «اصلاح و تربیت» به عنوان مهمترین رسالت سازمان زندان ها

رویکرد فرهنگی زندان‌های ایلام در سال‌های اخیر مشهود است

وی با اشاره به تحقق اشتغال 30 درصدی در زندان‌های ایلام طی شش ماهه اول سال، عنوان کرد: امید است تا پایان سال جاری، اشتغال 50 درصدی در تمامی زندان‌های کشور فراهم شود.

استفاده از پابند الکترونیک بطور جدی در دستور کار قرار دارد

گفتنی است درحاشیه مراسم آزادی زندانیان که با حضور علیمحمدی رئیس‌کل دادگستری استان ایلام برگزار شد، از زندانیانی که در اولین دوره مسابقات مهارت حائز مقام برتر شده بودند تجلیل شد.

گفتنی است دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران بویژه افراد منتسب به کارکنان سازمان زندان‌ها از برنامه‌های دکتر محمدی در سفرهای انسانی است.