۹ دی ملت نشان داد جایگاه ولایت و رخداد بزرگ عاشورا چقدر والا و ارزشمند است

وی در پایان سخنان خود با اشاره به حوادث اخیر در کشور بیان داشت: خنجر برداشتن و نماد حرکت داعش شدن علیه انسان های بیگناه و مظلوم تنها یک بُعد شبکه های تروریستی بین المللی علیه ما بود و بُعد دیگر انحراف افکار بود که از مدت ها قبل صورت گرفته است و قوه قضائیه در آزمون بزرگی در این خصوص قرار دارد و از ملت می‌خواهیم در پایش و نظارت خود ما را در ادای تکالیفمان هدایت، نظارت و پشتیبانی کنند.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: ظلمی که دشمنان در شهادت حاج قاسم سلیمانی کردند فراموش ناشدنی است و مسأله پیگیری پرونده شهادت ایشان پرونده حق یک ملت در مساله حقوق بشر است و کشورهایی که خود سازنده داعش بودند اکنون مدعی حقوق بشر برای مردم ایران شده اند.

ستایشی حرکت مردم در یوم الله ۹ دی را محور وحدت دانست و عنوان کرد: باید بدانیم تعرض دشمنان به قوانین و مقدسات این کشور امام زمان(عج) تعرض به حقوق ملت بوده و هست و بعضی حرکات ظلم به دستگاه قضایی و حاکمیت بود و ما در دستگاه قضایی بطور جدی و طبق قانون اساسی در برابر این تعرضات محکم و قاطعانه خواهیم ایستاد.

ستایشی گفت: ما عَلَم خونخواهی شهید سلیمانی را برداشته ایم و تا احقاق حق ایشان ساکت نخواهیم نشست و مکتب شهید سلیمانی زیر بار بی عدالتی نخواهد رفت و اگر از سوی قدرت های زورگو ستمی برای ملت روا می گیرد قوه قضائیه وظیفه دارد تا تجلی و تبلور عدالت مبارزه کند و شهید سلیمانی نشان داد مقاومت مثمر ثمر خواهد بود.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: مردم ورامین انصافا مصداق «السابقون السابقون» هستند زیرا به‌عنوان پیشگامان مبارزه با طاغوت شناخته شدند و در کلام مقام معظم رهبری این مصداق با این ویژگی مبرهن است که این مردم ایستاده اند حتی به قیمت جانشان و درود خداوند بر شما مردم که چنین خود را مدافع امامت و ولایت ثبت کردید و این در صفحات تاریخ خواهد ماند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: عشق مردم به حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و کیان نظام جمهوری اسلامی ایران منتهی به حضور حماسه سازی شد که به دشمنان درس عبرت آموز داد و قطعا این حرکت مانند ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم ورامین در تاریخ تا سال های متمادی خواهد ماند.

مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران ظهر جمعه ۹ دی ماه در مراسم تجمع یوم الله ۹ دی در جمع مردم شهرستان ورامین با عرض تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: هر چقدر از ارزش های حضرت زهرا (س) این بانوی بزرگوار عالم عرض کنیم که ناظر بر یک سرزمین نیست و ناظر بر عالم است و هر چه سخن نگارش کنیم کم است.

به گزارش ایسنا، ستایشی با تقدیر از نقش مردم انقلابی ورامین در تاریخ بیان کرد: شهر ورامین دیار ۱۵خرداد و مبدا حرکت نهضت اسلامی است مبدا حرکتی که از آن تاریخ شروع شد و متصل به یوم الله ۹دی در سال ۸۸ شد که آن آزمون ادامه دهنده افتخارات این دیار در سال ها و مقاطع مختلف است.

وی گفت: ما در این ایام با توجه به ضروریات باید به این بانوی عظیم الشأن اقتدا و توسل کنیم، شخصیت ایشان نه در بُعد زن بودنش بلکه در بُعد انسان بودن ایشان جلوه گر بوده است و شخصیت ایشان در ابعاد سیاسی و اجتماعی به عنوان شخصیت ممتاز جلوه گری دارد و همگان می‌توانند از زندگی ایشان درس بگیرند.

وی با اشاره به رخداد بزرگ و تاریخی یوم الله ۹ دی در سال ۸۸ اظهار کرد: در ۹ دی ملت ایران نشان دادند جایگاه ولایت و رخداد بزرگ عاشورا چقدر والا و ارزشمند است و ثابت کردند در این موارد با هیچکس تعارف ندارند و وقتی ملت احساس کردند که می خواهند ارزش های الهی و انقلابیشان تهدید شود با همه قدرت و توان به میدان آمدند و در واقع این روز، روز دفاع از خاندان عصمت و طهارت، قانون اساسی و شخص مقام معظم رهبری مدظله بود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401100904999/%DB%B9-%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%B1%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7

ایسنا/تهران سخنگوی قوه قضاییه گفت: ما باید در حوزه جهاد تبیین حوادثی مانند ۱۵ خرداد سال ۴۲ و ۹ دی سال ۸۸ مردم ورامین را برای آیندگان به رشته تحریر در بیاوریم.

سخنگوی قوه قضاییه شخصیت زن را فراتر از مادر بودن او دانست و تصریح کرد: زنان عالم با الگوگیری از شخصیت های اجتماعی و سیاسی ایشان می‌توانند مدعیان حقوق بشر را با این خصوصیت بزرگ زن مسلمان آشنا کنند.

وی افزود: امام خمینی(ره) در سخن گهر بار خود مردم ورامین را دارای حق ویژه در تاریخ انقلاب دانسته اند و این پیام بر ارزش های این شهر و مردم صحه گذاشته است و این شهر نه تنها فخر استان تهران است بلکه مایه مباهات ایران اسلامی است و این شهر نگین استان تهران جایگاه ویژه ای دارد و دلیل آن عظمت حرکت ۱۵خرداد سال ۴۲ است که در وقایع مختلف شما مردم آن حرکت را زنده کردید و در سال ۸۸ بازهم شما افتخارات گذشته را تکرار کردید و پای نظام و ولایت محکم ایستادید.

وی با اشاره به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی به عنوان نماد مبارزه با استکبار جهانی مطرح بوده است و رشادت های ایشان باعث دلگرمی کشورهای مقاومت شده بود و تاثیر گذاری ایشان در این فرآیند پر شتاب و بالنده بود و شهادت ایشان صریحترین نقض حقوق بین المللی بود که نشان دهنده حقوق بشر از منظر حقوق بشر آمریکا و اروپا است.