۲۷۰۰ تقاضای عفو در خوزستان بررسی شد

۳۲ زندانی واجد شرایط آزاد شدند

دهقانی گفت: در جریان این بازدیدها، درخواست ۲۷۰۰ مددجو که متقاضی برخورداری از عفو بودند اخذ و مورد رسیدگی و پایش دقیق قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری خوزستان، وی افزود: در همین راستا دکتر احسانی مدیرکل عفو و بخشودگی قوه قضاییه به همراه اعضای کمیسیون عفو استان به مدت سه روز از زندان‌های استان بازدید و به‌صورت چهره به چهره با تمامی زندانیان دیدار کرد.

علی دهقانی اظهار کرد: در راستای رسیدگی و پایش پرونده‌های زندانیان محکوم سراسر استان خوزستان از مدیرکل عفو و بخشودگی قوه قضاییه جهت حضور در استان دعوت شد تا تقاضای زندانیان در این حوزه مورد رسیدگی قرار گیرد.

ایسنا/خوزستان رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: با حضور مدیرکل عفو و بخشودگی قوه قضاییه در استان خوزستان، ۲۷۰۰ تقاضای زندانیان محکوم متقاضی عفو در سطح استان مورد پایش و رسیدگی قرار گرفت.

وی افزود: کسانی مشمول عفو قرار گرفته و از رافت اسلامی و قضایی برخوردار می‌شوند که واجد شرایط قانونی بوده و رضایت شکات و مدعیان خصوصی را اخذ نموده و حضور آنها اختلال و خطری در سطح جامعه و نظم عمومی ایجاد نکند.

دهقانی با تاکید بر اینکه نگاه و رویکرد دستگاه قضایی نسبت به جرایم خشن و مخل امنیت شهروندان، قاطع و بدون اغماض است، افزود: رافت اسلامی همواره در مواجهه با زندانیان مورد توجه قرار می‌گیرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401092516800/%DB%B2%DB%B7%DB%B0%DB%B0-%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%81%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%B2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%AF

علی دهقانی رئیس کل دادگستری خوزستان در بازدید و رسیدگی قضایی پنج ساعته از زندان مرکزی اهواز، گفت: ۳۲ نفر از زندانیان واجد شرایط استان با گذشت شکات، کمک خیرین و نیکوکاران و همچنین برخوردار شدن از ظرفیت‌های قانونی آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی هدف از این اقدام را اجرای سیاست کاهش جمعیت کیفری عنوان کرد.