گزارش قوه قضاییه از هفتمین جلسه دادگاه شارمهد/ انفجار حسینیه شیراز از زبان سرکرده گروهک تندر

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، صبح امروز «سه شنبه یکم شهریور» هفتمین جلسه از دادگاه متهم جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی انجمن پادشاهی«تندر» به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی با حضور مستشار دادگاه، وکیل متهم و نماینده دادستان برگزار شد.

قاضی صلواتی گفت: شما دستور اجرای عملیات انفجار دکل صدا و سیمای استان فارس را صادر کردی؟

قاضی صلواتی گفت: چند روز قبل درخواست انجام گفت‌وگو تلفنی با اعضای خانواده و همسرت در خارج از کشور را تقاضا کردی که مورد موافقت دادگاه قرار گرفت، آیا توانستی با خانواده‌ات تماس بگیری؟

متهم شارمهد گفت: آن محل مکان تردد سپاهیان و بسیجیان بود.

متهم شارمهد: پس از متواری شدن و حذف فولادوند از صحنه سیاسی، یکی از انجمن‌های تشکیل شده انجمن شیراز بود که مجید راستگو سرگروه این انجمن بود و درخواست اجرای برنامه طرح انفجار حسینه شیراز را در سر داشتند.

قاضی صلواتی گفت: به شما پیشنهاد داد و در ادامه تایید کردی!

هفتمین جلسه از دادگاه جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

وی خطاب به متهم گفت: فرد به نام تقوی در شمال تهران مبلغ ۲۰۰ هزار دلار برای تهیه بمب به نفرات شما داد و مبلغ یک میلیون دلار هم توسط خانمی به نام اعظم، برای تهیه بمب و سلاح به نفرات شما داده شد، دستور پرداخت این پول‌ها را شما دادی؟

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401060100583/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%82%D9%88%D9%87-%D9%82%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%87%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86%DB%8C%D9%87

قاضی صلواتی گفت: شما علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعلام براندازی کردی، طراح و دستور دهنده اجرای عملیات‌های انفجاری در نقاط مختلف کشور بودی، در رابطه با این موارد توضیح دهید.

متهم شارمهد گفت: من هیچ دستوری در این رابطه ندادم.

قاضی صلواتی گفت: درباره انفجار کفشداری حرم مطهر امام خمینی (ره) توضیح بده.

وی افزود: از شهادت کودکان و انفجار حسینه شیراز چه لذتی بردی؟

قاضی صلواتی گفت: اظهارات و مصاحبه‌هایی که در خصوص مسائل مختلف تروریستی انجام دادی را قبول داری؟

متهم شارمهد گفت: بله.

قاضی صلواتی گفت: کودک ده ساله سپاهی است یا بسیجی؟

در ادامه جلسه فیلم مربوط به انفجار دکل صدا و سیمای استان فارس به دستور قاضی صلواتی پخش شد.

در ادامه با دستور قاضی صلواتی فیلم مربوط به مصاحبه جمشید شارمهد پس از انفجار حسینه شیراز منتشر شد.

متهم شارمهد گفت: مجید راستگو محل انفجار حسینه شیراز را تایید کرد.

به دستور قاضی صلواتی در ادامه جلسه فیلم مربوط به اظهارات دادگاه محسن اسلامیان پخش شد.

وی افزود: مجید راستگو طراح و اجرا کننده این عملیات بود.

متهم شارمهد گفت: بیژن عباسی که انجام این عملیات را برعهده داشت از فعال‌های گروه در جنوب ایران بود که با انجمن هماهنگ بود.

با اعلام قاضی صلواتی ختم جلسه دادگاه اعلام و نوبت برگزاری جلسه بعدی این دادگاه اعلام خواهد شد.

در ابتدای این جلسه قاضی صلواتی با بیان اینکه کیفرخواست متهم جمشید شارمهد در جلسات گذشته دادگاه قرائت شده است، از وی خواست تا برای پاسخ به سوالات در جایگاه مستقر شود.

متهم شارمهد گفت: بله تماس گرفتم و با همسرم صحبت کردم.

متهم شارمهد گفت: من اعلام براندازی علیه جمهوری اسلامی ایران کردم اما طراح و دستور دهنده اجرای عملیات‌های انفجاری نبودم. چون در حسینه شیراز بسیجیان و سپاهیان در تردد بودند این انفجارها انجام شد.

قاضی صلواتی از متهم شارمهد سوال کرد که گناه مردم رشت که قصد حضور در مصلی و شرکت در نماز جمعه را داشتند چه بود که به یحیی زاده دستور انتقال بمب و انجام انفجار در آن محل را صادر کردی؟

متهم شارمهد گفت: به من پیشنهاد دادند و من هم قبول کردم.

قاضی صلواتی از متهم شارمهد خواست تا در خصوص انفجار شیراز، نحوه برنامه ریزی، تصمیم نهایی و دستور به عوامل دخیل در انفجار توضیح دهد.