کمبود کادر اداری و قضایی از مشکلات اصلی دستگاه قضا در کرمان

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان، مشکل عمده دستگاه قضایی در استان کرمان را کمبود نیروی اداری و قضایی دانست و گفت: استان کرمان علاوه بر کمبود کادر قضایی در حوزه کادر اداری با مشکل جدی مواجه است که امید می رود با جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی قوه قضاییه، این مشکل برطرف شود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401071909459/%DA%A9%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%82%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%82%D8%B6%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی صبح امروز ۱۹ مهرماه در دیدار مدیرکل برنامه ریزی و کادر سازی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه و مشاور عالی معاون منابع انسانی قوه قضاییه افزود: در حوزه های قضایی و اداری باید معیشت کارکنان نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد زیرا حجم کار و مسئولیت ها با میزان دریافتی ها تناسب لازم را ندارد.

وی مهمترین سرمایه قوه قضاییه را نیروی انسانی دانست و تاکید کرد: رصد دقیق در این حوزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید مشکلات این حوزه نیز به درستی احصاء و اعلام شود.

مقام ارشد قضایی استان کرمان، تامین اساتید موردنیاز برای برگزاری دوره های کارآموزی قضایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: استان کرمان ظرفیت بسیار خوبی برای تداوم برگزاری دوره های کارآموزی قضایی دارد و تاکید داریم که ضمن  ادامه یافتن این دوره ها، در حوزه تامین اعتبارات مورد نیاز این حوزه نیز توجه لازم صورت گیرد.

وی کمبود نیروهای خدماتی و راننده را از دیگر مشکلات حوزه نیروی انسانی دستگاه قضایی برشمرد و تاکید کرد: در استان کرمان ۳۲ حوزه قضایی فعال است که تمامی این حوزه ها با مشکلات کمبود نیروی انسانی روبرو هستند.

شفایی نیا، بررسی روند اجرای مصوبات سفر ریاست سابق قوه قضاییه به استان کرمان در حوزه های منابع انسانی و مالی و پشتیبانی را از دیگر برنامه های این سفر دانست و تاکید کرد: در این سفر، جلساتی با حضور نمایندگان کارکنان قضایی و اداری به منظور آشنایی با مشکلات و درخواست های آنها نیز انجام خواهد شد.

شفایی نیا، مدیرکل برنامه ریزی و کادرسازی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه نیز در این دیدار گفت: طبق دستور ریاست قوه قضاییه باید تیم هایی از سوی معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه برای بررسی وضعیت منابع انسانی در ابعاد قضایی، اداری آموزش و… در استان ها حضور یابند و مسائل حوزه نیروی انسانی مورد جمع بندی قرار گیرد و در ادامه این موارد در سطح کشوری و با حضور ریاست قوه قضاییه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

رییس کل دادگستری استان به کمبود اعتبارات حوزه فرهنگی نیز اشاره و بیان کرد: کار فرهنگی را سنگ بنای کار در دستگاه قضایی می دانیم و از این رو باید به این حوزه نیز توجه ویژه ای شود.