پیام عفو این است که ما سر ستیز با مخالفان نداریم

وی افزود: یکی از گزینه هایی که انقلاب برای آن بوجود امده اجرای عدالت در سطح دنیاست و اگر بتوانیم همین موضوع را دقیق اجرا کنیم موفق هستیم. کارگزاران ما در قوای سه گانه سه دسته اند، یک دسته هستند که حس عدالت خواهی دارند که بسیار کم هستند. یک دسته دیگر عدالت خواه هستند تا وقتی که منافع خودشان به خطر نیفتد، عده این افراد هم کم نیست اما یک دسته هستند که در عدالت خواهی و اجرای عدالت میلی هستند  و اگر میلش کشید اجرا می کنند و اگر کسی سفارش کرد به ان سفارش عمل می کنند و این خطرناک هست و بد است.

رییس دیوان عالی کشور با اشاره به عفو اخیر گفت: پیام این اقدام ارزشمند این است که ما سرستیز با مخالفان نداریم و بنا نداریم خفقان ایجاد کنیم و مخالف را خفه کنیم اما امنیت و جان و مال مردم، خط قرمز در هر کشوری است.

وی افزود: علاوه بر جنایاتی که رژیم طاغوت داشت، کشور ما از نظر علمی و نظامی و تمام جهات وابسته بود و یک کشور صدرصد وابسته تبدیل شده به یک نظام صدرصد مستقل. یعنی یک نظام وابسته تمام عیار تبدیل به یک نظام مستقل تمام عیار شده و طبیعی است که در چنین حالتی دشمنی ها زیاد خواهد بود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401111814018/%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D8%B9%D9%81%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%87-%D9%85%D8%A7-%D8%B3%D8%B1-%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B2-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85

رییس دیوان عالی کشور تاکید کرد: ما مدیران اگر بخواهیم خدمتی به نظام کنیم باید حس عدالت خواهی داشته باشیم و منافع خود را در نظر نگیریم و اگر این حس را داشته باشیم موفقیم. هیچ چیزی بهتر از اجرای عدالت این نظام را حفظ نمی کند. این مردم ۴۴ سال در مقابل دشمن ایستادند و لایق هر گونه فداکاری و خدمت هستند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد مرتضوی مقدم گفت: انقلاب مردم ایران چیزی شبیه ظهور حضرت موسی (ع) است که مردم در یک ظلمتی اعم از آدم کشی و جنایات و خفقان و … بودند،  کشور ما هم یک وابستگی تمام عیار داشت.

رییس دیوان عالی کشور ادامه داد: تمام دنیا یک طرفند و دست بدست هم دادند که جمهوری اسلامی نباشد و نابودش کنند و برنامه هایی که دشمن برای نابودی ایران ریخته و نقشه هایشان درست است و جواب داده ولی در ایران نقشه های دشمن که معیارهایش هم دقیق است جواب نمی دهد. اینجا دست خدا در کار است و ملت بصیر است و بصیرت ملت نمی گذارد نقشه های دشمن  بگیرد ولی این مساله را دنیا نمی فهمد و خداوند پشتیبان این ملت بصیر است‌.

وی ضمن تشکر از رهبری برای “عفو تعداد زیادی از فریب خوردگان” گفت: پیام این اقدام ارزشمند این است که ما سرستیز با مخالفان نداریم و بنا نداریم خفقان ایجاد کنیم و مخالف را خفه کنیم اما امنیت و جان و مال مردم، خط قرمز در هر کشوری  است. امیدوارم بر ای مشمول شدگان عفو تنبه و تذکری باشد تا در این مسیر حرکت نکنند.

مرتضوی مقدم تصریح کرد: آلان رسانه های حکومت ها نمی گذارند مردم قضاوت کنند و واقعیت ها را به گوش مردم برسد و ملت ایران ۴۴ سال است توانسته انقلاب را از این همه هجمه حفظ کند.