پرونده‌های قضایی نباید مانعی بر سر راه تولید شوند

جمادی با تاکید بر توجه ویژه دستگاه قضایی بر حمایت از تولید و اشتغال از طریق ستاد اقتصاد مقاومتی، گفت: پرونده‌های قضایی نباید مانعی بر سر راه تولید شوند.

بازدید معاون دادستان کل کشور از مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ خوزستان

رئیس ستاد  اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه بر توجه خاص صنایع مستقر در خوزستان به شهروندان در قالب مسئولیت‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: مردم سرمایه کشور هستند و باید در سلامت و امنیت زندگی کنند.

ایسنا/خوزستان رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه با تاکید بر توجه ویژه دستگاه قضایی بر حمایت از تولید و اشتغال از طریق ستاد اقتصاد مقاومتی، گفت: پرونده‌های قضایی نباید مانعی بر سر راه تولید شوند.

در ادامه این بازدید و با نظارت دستگاه قضایی، پذیرش مددجویان در این مرکز آغاز شد.

همچنین در خصوص رفع موانع ومشکلات این مرکز، نحوه شناسایی، جمع آوری و پذیرش و چگونگی اسکان معتادان متجاهر گفت وگو و تبادل نظر شد.

وی تصریح کرد: در همین راستا دستگاه قضایی کشور رفع موانع قضایی تولید را در دستور کار قرار داده است و اقدامات موثری را در سطح کشور و استان‌ها شاهد هستیم.

علی جمادی در سفر به خوزستان و بازدید از شرکت فولاد خوزستان، اظهار کرد: امروزه  پیشرفت علم و تکنولوژی به نحوی است که به‌رغم افزایش تولید، میزان آلاینده‌ها کاهش می‌یابد و این امر با استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها که از منویات مقام معظم رهبری بوده محقق می‌شود.

بنا بر اعلام دادگستری خوزستان، در این بازدید معاون قضایی رئیس کل دادگستری خوزستان، دادستان مرکز استان و معاونان وی نیز حضور داشتند.

علی جمادی در این بازدید ضمن تاکید بر تکمیل و توسعه مرکز و تاسیس مرکز فنی و حرفه‌ای جهت حرفه‌آموزی و اشتغال مددجویان پس از درمان، اظهار کرد: برخی از جرائم و آسیب‌های اجتماعی ریشه در اعتیاد دارد و چنانچه در این مراکز درمان و بازپروری به درستی انجام شود، شاهد کاهش چشمگیر جرائم خرد و آسیب‌های اجتماعی از جمله اختلافات خانوادگی خواهیم بود.

مرکز نگهداری معتادان متجاهر (ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر استان) پس از پیگیری‌های مستمر دستگاه قضایی استان پس از سال‌ها، در ۲۲ بهمن سال جاری با حضور مسئولان و مدیران استانی راه‌اندازی شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: اکنون افزایش تعداد تامین‌کنندگان قطعات داخلی با بهره‌گیری از نخبگان شرکت‌های دانش‌بنیان امیدوارکننده است.

در این بازدید که دادستان مرکز استان و معاونین وی نیز حضور داشتند، وضعیت واحدهای پذیرش، غربالگری، قرنطینه و بهبودی و بازپروری این مرکز مورد بازرسی قرار گرفت.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401112620006/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B9%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%B3%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور اقتصادی و جرایم سازمان یافته، در سفر به خوزستان همچنین از مرکز نگهداری معتادان متجاهر استان (ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر) بازدید کرد.