پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری برای بارگذاری مدارک منتظر دریافت پیامک تایید صلاحیت باشند

قابل توجه پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون سردفتری اسناد رسمی

بدینوسیله به اطلاع پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون سردفتری اسناد رسمی سال ۱۴۰۱ می رساند قبل از ورود به سامانه صدور مجوزها موارد ذیل را دقیقاً رعایت نمایند:

الف- مراجعه به اداره کل ثبت استان جهت اخذ استعلام پزشکی قانونی

پایگاه خبری اختبار- روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل به بعضی ابهامات درباره نحوه بارگذاری مدارک پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۱ پاسخ داد.

در این پیامک از آنها خواسته شده بود ظرف دو روز، نسبت به ثبت درخواست مجوز سردفتری در درگاه ملی صدور مجوزها و تکمیل مدارک در مدت دو روز در سامانه ثبت من اقدام  کنند.

ب – اخذ مدارک مندرج در اطلاعیه سازمان: اعم از تعهدات ثبتی، گواهی سوء پیشینه، گواهی تحصیلی،

۱- تا زمانی که پیامک تایید صلاحیت از طریق تلفن همراه واصل نگردیده باشد، هیچگونه اقدامی در سامانه مجوزها انجام نداده و از ورود به سامانه مذکور خودداری نمایند.

۲- بعد از وصول پیامک تایید صلاحیت:

به گزارش اختبار، هفته گذشته گروهی از پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۱ پیامکی درباره بارگذاری مدارک و ثبت در سامانه ملی مجوز ها دریافت کردند.

۱- منظور از عبارت (ظرف دو روز به سامانه مراجعه شود) مهلت زمانی ۲ روز بعد از ورود به سامانه مجوزها می باشد نه زمان اطلاعیه سازمان.

تائیدیه نظام وظیفه (برای آقایان) و سایر مدارک مربوطه … از درگاه مراجع مربوطه.

در این پیامک لینک یک فایل پی دی اف راهنما نیز قرار داشت که در آن فهرستی از مدارک و استعلاماتی که باید پیش از ثبت درخواست تهیه کنند درج شده است.

در همین راستا روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل اطلاعیه‌ای به شرح زیر را صادر کرد:

اعلام جزییات مرحله اختبار آزمون سردفتری ۱۴۰۱

ج- تکمیل مدارک و اخذ جوابیه های موضوع بندهای الف وب و ورود به سامانه صدور مجوزها و بارگذاری مدارک در سامانه مذکور

تذکرات

بیشتر بخوانید:


منبع: https://www.ekhtebar.ir/%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87%D8%B4%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B1/

تجمع اعتراضی پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری سال۱۴۰۱

در پی ارسال این پیامک ابهاماتی برای قبول‌شدگان مرحله کتبی آزمون سردفتری ۱۴۰۱ ایجاد شد؛بعضی نگران بودند که فقط دریافت‌کنندگان پیامک‌ها به‌عنوان تایید‌صلاحیت‌شده به مراحل بعدی راه یافته باشند و بعضی دیگر از فرصت کوتاه ۲ روزه بارگذاری مدارک ابراز نگرانی می‌کردند.

۲- با توجه به اینکه بعد از ورود به سامانه مدت ۲ روز یا ۴۸ ساعت فرصت دارید تا مدارک را بارگذاری نمایید، لذا تا زمانیکه پیامک تایید صلاحیت واصل نشده و تمامی مدارک تهیه نگردیده است، وارد سامانه مجوزها نشوید.