وقایع اخیر در خوزستان به بهترین نحو مدیریت شد

علی دهقانی در دیدار با فرمانده انتظامی استان خوزستان، اظهار کد: با افرادی که با سلاح سرد یا گرم دست به سرقت مسلحانه و مقرون به آزار می‌زنند و با تعرض به مال و جان و ناموس مردم، موجب برهم زدن امنیت جامعه می‌شوند، باید طبق قانون و در کمترین زمان ممکن با قاطعیت برخورد شود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/00062057809/%D9%88%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%B2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%AD%D9%88-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D8%AF

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری خوزستان، وی ادامه داد: تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت، تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرائم خاص به‌ویژه سرقت‌های خشن و تدوین و ابلاغ شیوه‌نامه برخورد با جرائم خاص، از جمله تدابیر دستگاه قضایی در برخورد با مرتکبین این جرائم است که به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی و پلیس استان قرار گرفته است.

دهقانی افزود: دستگاه قضایی نیز از پلیس به‌عنوان بازوی توانمندی که به کشف جرم و تعقیب و دستگیری مرتکبین جرائم خاص و خشن کمک می‌کند، حمایت خواهد کرد.

ایسنا/خوزستان رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: هر جرمی که میزان خسارت آن به جامعه و امنیت شهروندان بیشتر باشد، در قالب جرائم خاص طبقه‌بندی می‌شود و نیاز به رسیدگی با شیوه خاص و به صورت فوق‌العاده دارد.

دهقانی همچنین با تقدیر از تلاش‌های شبانه روزی فرماندهی و کارکنان انتظامی استان در برقراری نظم و امنیت و تسهیل در تردد زائرین در مراسم پیاده روی اربعین، افزود: در این ایام هرجا که تصور می‌شد نیروی انتظامی باید حضور فعال داشته باشد، شاهد عملکرد خوب این نیرو بودیم و در میزبانی از زائرین با سربلندی از این ماموریت بیرون آمد.

دهقانی با بیان اینکه دادخواهی مردم از پلیس شروع می‌شود، گفت: هرجا کوچکترین خدشه‌ای به امنیت مردم وارد شود به پلیس متوسل می‌شوند و این دلالت بر حضور مقتدرانه و شبانه‌روزی ماموران فراجاست.

رئیس دستگاه قضا در استان خوزستان افزود: نیروی انتظامی، نماد اقتدار است و به‌رغم سنگینی وظایف متعددی که در قانون تشکیل این نیرو برای فراجا تعیین شده، مهم‌ترین وظیفه استقرار و استمرار نظم است.

وی گفت: با تلاش نیروهای شبانه‌روزی فرماندهی انتظامی و سایر نیروهای مسلح و اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی استان و تدابیر اتخاذ شده در شورای تامین و اجرای مصوبات این شورا، وقایع هفته اخیر به بهترین نحو مدیریت شد و در خوزستان شاهد کمترین خسارت به بیت‌المال و اموال مردم نسبت به سایر استان‌ها بودیم.