هشدار رئیس سازمان ثبت اسناد به دستگاه‌هایی که برای دریافت سند مراجعه نکرده‌اند

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: دستگاه‌هایی که در مهلت قانونی برای دریافت سند به سازمان ثبت مراجعه نکرده اند به مراجع قضایی و نظارتی معرفی می شوند.

رئیس سازمان ثبت در سفر یکروزه خود و تیمی بازرسان این سازمان به استان مرکزی، ضمن بازید از ادارات ثبتی ناحیه ۱ و ۲ شهرستان اراک، مشکلات و موانع ثبتی بویژه صدور اسناد حدنگاری املاک و اراضی شهری و کشاورزی را بررسی و توصیه های لازم را جهت تسریع در این امور بیان کرد.

بابایی با اشاره به اینکه کار و اقدام جهادی و انقلابی نیازمند مدیرانی از این جنس است، بیان کرد: باید مدیران خسته و کم کار برای تحقق اهداف نظام جای خود را به مدیران پرتلاش، با انگیزه و جهادی بدهند.

اعزام گروه های بازرسی و بازدید های سرزده به منظور بررسی عملکرد تمامی ادارات ثبت استان مرکزی از جمله برنامه های سازمان ثبت در سفرهای سرزده رئیس و مسئولین آن به استانهاست که در راستای برنامه های تحول و تعالی قوه قضاییه و حضور میدانی برای رصد دقیق فعالیت‌ها انجام می گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حسن بابایی گفت: با توجه به مزایای سند مالکیت حدنگاری و تسهیلات و معافیت هایی که سازمان ثبت در خصوص هزینه تهیه نقشه های اراضی کشاورزی فراهم کرده است، از زارعین و مالکین درخواست داریم با مراجعه به ادارات ثبت و جهادکشاورزی، نسبت به تشکیل پرونده برای صدور اسناد حدنگاری اقدام کنند.

وی تأکید کرد: مدیران ثبت سراسر کشور باید با اقتدار و تلاش جهادی برای اجرای ۱۰۰ درصدی حدنگاری در کشور تلاش کنند تا خواست مقام معظم رهبری عینیت یابد و اگر دستگاهی همکاری لازم را با سازمان ثبت در اجرای تکالیف قانونی نداشته باشد به مراجع نظارتی معرفی می شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در جمع رؤسای واحدهای ثبتی استان مرکزی ، با تأکید بر اینکه بحث حدنگاری یک تکلیف قانونی و مطالبه مقام معظم رهبری است، افزود: مقام معظم رهبری، ۸ راهبرد کلان را برای دستگاه قضایی تبیین کردند که در فرازی از راهبرد پنجم، عیناً فرمودند که برای جلوگیری از کوه خواری، جنگل خواری و ساحل خواری، باید وضعیت متر به متر اراضی کشور مشخص و قانون مربوطه اعمال شود بنابر این هویت بخشی متر به متر اراضی کشور، باید اجرا شود و هیچ کوتاهی و بهانه ای هم پذیرفته نیست.

معاون رئیس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت صدور اسناد حدنگاری اراضی کشاورزی در تحقق بهداشت قضایی اظهار کرد: اولویت اول و مهمترین سیاست های سازمان ثبت در سال جاری اجرای حدنگاری اراضی کشاورزی است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401082618483/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B3%D9%86%D8%AF

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: دستگاه‌هایی که در مهلت قانونی برای دریافت سند به سازمان ثبت مراجعه نکرده اند به مراجع قضایی و نظارتی معرفی می شوند.