هدف ما در دادگاه انقلاب ایجاد امنیت و آرامش در جامعه است

در ادامه تقوی به ارائه گزارشی از عملکرد دادگاه انقلاب اسلامی تهران به معاون اول قوه قضاییه پرداخت و با طرح مشکلات موجود در دادگاه انقلاب، مواردی را به معاون اول قوه قضاییه اعلام کرد.

در این دیدار تعدادی از قضات دادسرا و دادگاه‌‍‌های انقلاب اسلامی به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و معاون اول قوه قضاییه اعلام کرد: تمام مطالبات و خواسته‌های مطروحه قضات بررسی خواهد شد.

سیدمحمد تقوی، رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران با اشاره به آشوب‌های اخیر در کشور گفت: قضات شریف دادگاه انقلاب آمادگی دارند تا قاطعانه در چارچوب قانون با مخلان امنیت مانند گذشته برخورد داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب با اشاره به حجم پرونده‌های موجود در شعبه گفت: هر کدام از این پرونده‌ها مربوط به یک موضوع است. این تنها وضعیت یک شعبه از دادگاه انقلاب تهران است. مردم باید بدانند که همکاران ما چه اقداماتی انجام می‌دهند تا پرونده‌ای به نتیجه برسد. هدف ما در دادگاه انقلاب این است تا امنیت و آرامش بر جامعه حکم فرما باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، صبح امروز یکشنبه ۲۲ آبان نشست قضایی حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه با قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران، با حضور علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران، سید محمد تقوی رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران و قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401082215188/%D9%87%D8%AF%D9%81-%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

پس از اتمام این نشست معاون اول قوه قضاییه با حضور در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب از نزدیک در جریان اقدامات این شعبه قرار گرفت.

نشست قضایی معاون اول قوه قضاییه با قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد و مصدق در این نشست خاطرنشان کرد که «قضات دادسرا و دادگاه‌های انقلاب در خط مقدم نظم و امنیت مردم و نظام، مجاهدت می‌کنند.»

حجت الاسلام و المسلمین مصدق معاون اول قوه قضاییه در این نشست گفت: قضات دادسرا و دادگاه‌های انقلاب در خط مقدم حفظ نظم و امنیت و صیانت از ارکان نظام خدمت می‌کنند و به صورت شبانه روزی در حال ایثار و مجاهدت هستند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه عملیاتی اجرای فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضاییه، گفت: سخنان هفتم تیر امسال رهبر معظم انقلاب کاملا کارشناسی شده و تخصصی بود و برای تحقق فرامین و سیاست‌های رهبر انقلاب، قرارگاه عملیاتی در قوه قضائیه با حضور مسئولان ارشد قضایی تشکیل شد و جلسات این قرارگاه هر هفته برگزار می‌شود. برنامه‌ای را از ابتدای سال جاری آغاز کردیم به عنوان مثال در دو استان به صورت نمونه اقداماتی اجرا شد که آیا شاخصی غیر از آمار برای ارزیابی عملکرد قضایی در آن دو استان وجود دارد یا خیر؟ که طبق گزارش‌های دریافتی به نتایج مطلوبی رسیدیم. براساس معیار جدید بر مبنای کار و عملکرد افراد اقدامات قضایی در استان‌ها ارزیابی می‌شود نه بر اساس زمان حضور افراد در محل کار و نه صرف ارائه آمار.