نه بلند کامیونداران به اعتصاب اجباری/رشد ۱۱ درصدی صدور بارنامه در بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان در حاشیه این دیدار طی سخنانی با اشاره به نقش مهم فعالین عرصه حمل و نقل در توسعه اقتصادی کشور از همراهی همیشگی رانندگان شریف، کامیونداران و فعالین این حوزه با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف و در مسیر خدمت رسانی به مردم که موجبات ناکامی توطئه های دشمنان را فراهم آورده است، قدردانی کرد.

همچنین در ادامه این بازدید، دیدار ویژه مردمی رئیس کل دادگستری هرمزگان با رانندگان و فعالین عرصه حمل و نقل برگزار شد و طی این دیدار، مجتبی قهرمانی و هیئت همراه، در بین رانندگان، کامیونداران و فعالین حوزه حمل و نقل استان حاضر شدند و ضمن برپایی میز خدمت، به مطالبات و مشکلات آن‌ها رسیدگی کرد.

وی در ادامه با اشاره به دستور ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم حضور مسئولان قضایی در جمع مردم و دیدار بدون واسطه با آنها به اشکال مختلف، یادآور شد: در راستای عمل به دستور رئیس قوه قضاییه، دیدار مردمی ویژه ای با حضور مسئولان قضایی و اجرایی استان در محل پایانه بار بندرعباس برگزار شد و طی این دیدار که بیش از سه ساعت به طول انجامید ضمن گفتگو با فعالین عرصه حمل و نقل، مشکلات آنها مورد بررسی دقیق قرار گرفت و در خصوص موارد مطرح شده دستورات لازم صادر شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401092315417/%D9%86%D9%87-%D8%A8%D9%84%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%88%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%AC%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%B1%DB%B1-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87

در جریان این بازدید که دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، مدیرکل تعزیرات حکومتی، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی و دیگر مسئولان دستگاه های متولی نیز حضور داشتند، دستورات ویژه ای در خصوص نحوه توزیع بار و تخصیص امکانات رفاهی و بهداشتی به رانندگان و کامیونداران صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با حضور در پایانه حمل بار بندرعباس با رانندگان، کامیونداران و فعالین حوزه حمل و نقل به دیدار و گفتگو پرداخت.

مجتبی قهرمانی در ادامه با اشاره به تهدیدات و فراخوان های گسترده ضد انقلاب و رسانه های بیگانه برای اجبار رانندگان و کامیونداران به اعتصاب طی روزهای اخیر، اظهار کرد: با بصیرت و هوشیاری رانندگان و کامیونداران در روزهای چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم آذر ماه، توطئه دشمنان خنثی شد و بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور، طی این سه روز تعداد ۱۴ هزار و ۶۱۴ بارنامه در بندرعباس صادر شده که در مقایسه با آبان ماه امسال در همین بازه زمانی، رشد ۱۱ درصدی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: در خصوص شاخص حمل بار به لحاظ تناژ نیز در این سه روز حدود ۲۲۰ هزار تن بار حمل شده است که در این شاخص هم افزایش ۷.۶ را در مقایسه با مدت مشابه آبان ماه ۱۴۰۱ شاهد می باشیم.

قهرمانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیشتر موارد مطرح شده در دیدار با رانندگان و فعالین عرصه حمل و نقل مربوط به حوزه حقوق عامه بوده است به دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان مأموریت داده شد تا با تعیین قاضی ویژه رسیدگی به امور حمل و نقل، تمهیدات لازم را برای ارتباط مستقیم با فعالین این عرصه و رفع مسائل و مشکلات آنها اتخاذ کند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: مطالبات مطرح شده از سوی رانندگان و فعالین عرصه حمل و نقل و تصمیمات اتخاذ شده در جریان این دیدار را به منظور تسریع در روند رسیدگی به آنها و احقاق حقوق مراجعان با دیگر مسئولان عالی استان مطرح خواهیم کرد تا درنتیجه هم افزایی و هماهنگی میان دستگاه های متولی، روند رسیدگی به امور تسریع شود.

ایسنا/هرمزگان رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به تهدیدات و فراخوان های گسترده عناصر ضدانقلاب برای اجبار رانندگان و کامیونداران به اعتصاب در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذرماه، از رشد ۱۱ درصدی صدور بارنامه و بیش از ۷ درصدی حمل کالا در این سه روز خبر داد.