نماینده اهواز: دولت شهرهای درگیر گرمای شدید را تعطیل کند

مجتبی یوسفی با اشاره به گرمای هوا در استان‌های جنوبی کشور اظهار داشت: بر اساس داده‌های جهانی، دمای هوا در استان‌های جنوبی کشور به ویژه در استان خوزستان رکورد‌های جدیدی ثبت می‌کند و این استان به سرلیست گرم‌ترین مناطق کشور رسیده است.

به گزارش اختبار به نقل از خبرگزاری صداوسیما استان خوزستان، نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به اینکه استان‌های جنوبی ایران رکورددار دما در سطح کشور هستند، گفت: دولت باید مطابق مقررات در مناطقی که دمای هوا از سطح استاندارد فراتر می‌رود، تلاش خود به منظور کاهش آسیب به مردم شامل تعطیلی شهر‌ها را اعمال کند.

پیشنهاد تعطیلی استان‌های جنوبی بعلت گرمای شدید

پایگاه خبری اختبار- درحالیکه به زمان برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۲ نزدیک می‌شویم، یک نماینده مجلس پیشنهاد تعطیل‌شدن شهرهای درگیر موج گرمای شدید را مطرح کرده است.

یوسفی تاکید کرد: از طرف دیگر امکان سفر باید برای مردم مهیا شود و در قالب حمایت‌هایی از جمله مرخصی و همچنین نوسازی ناوگان حمل و نقل زمینه سفر مردم به استان‌هایی با دمای بهتر مهیا شود.


منبع: https://www.ekhtebar.ir/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C/

این نماینده مجلس گفت: سلامت مردم در خطر دمای بسیار بالا قرار گرفته و در هفته آینده هم این مسئله تشدید خواهد شد و باید تصمیم عاجلی اتخاذ شود.

وی افزود: البته این همه مسئله نیست، در حال حاضر قیمت وسایل سرمایشی کم مصرف بسیار بالا رفته و خانواده‌ها در تامین این وسایل با مشکل مواجه هستند و وزارت صمت باید فکری به حال این مسئله کند.

نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید مطابق مقررات در مناطقی که دمای هوا از سطح استاندارد فراتر می‌رود، تلاش خود به منظور کاهش آسیب به مردم شامل تعطیلی شهر‌ها را اعمال کند، زیرا سلامت مردم خط قرمز است.