نشست معاون حقوقی قوه قضاییه با حقوقدانان ارامنه و مسیحی کشور

در این مراسم، آرا شاوردیان نماینده ارامنه مسیحی تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ارامنه از ابتدای انقلاب اسلامی در تمامی عرصه‌ها از جمله دفاع مقدس، سازندگی و…. حضور داشتند. مشارکت ارامنه با سایر هموطنان ایرانی بیانگر این است که همه عضو خانواده بزرگی به نام ملت  ایران هستیم که در ابعاد اجتماعی، حقوقی، فرهنگی و… در کنار هم از مرزهای این کشور دفاع می کنیم.

عبدلیان پور یکی از رسالت‌های مهم حضرت عیسی (ع) مسیح را دفاع از حقوق مظلوم و رعایت عدالت عنوان کرد و گفت: امروز بر همگان اعم از مسلمان، مسیحی و ارامنه واجب است تا نسبت به رفع ظلم و ستم و رویارویی با هر گونه تبعیض، استکبار و استعمار جهانی بر اساس سیره پیامبران اقدام کنند تا ملت‌های مظلوم و ستم دیده در تمام جهان از بی‌عدالتی رهایی یابند.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، همزمان با فرارسیدن ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) و سال نو میلادی، دیدار معاون حقوقی دستگاه قضائی با جمعی از حقوقدانان مسیحی برگزار شد.

وی ادامه داد: باورهای صلح جویانه حضرت عیسی(ع) مبنای مشترکی میان مسیحیان و مسلمانان به شمار میرود. توجه به این مشترکات و آموزه‌ها می‌تواند منجر به ایجاد صلح و آرامش در جهان شود و از بسیاری از مشکلات بشری مانند آسیب‌های اجتماعی و فقر جلوگیری کند.

در ادامه این نشست صمیمی حسن عبدلیان‌پور، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه تاکید کرد: حقوقدانان از تمامی ادیان اعم از مسلمان و ارامنه و سایر ادیان الهی در مرکز وکلای قوه قضاییه مشغول به فعالیت هستند و برای پیشرفت و آبادنی کشور تلاش می‌کنند.

معاون حقوقی دستگاه قضائی در ادامه بیان کرد: اکنون شاهد جنگ ترکیبی علیه کشور هستیم که بخشی از آن اقتصادی و بخش های دیگری از آن امنیتی و سیاسی و رسانه ای است و دشمنان به دنبال تجزیه این سرزمین هستند.

نشست معاون حقوقی قوه قضاییه و رییس مرکز وکلای قوه قضاییه با حقوقدانان ارامنه و مسیحی کشور برگزار شد.

در این جلسه همچنین تعدادی از وکلا و حقوقدان ارامنه نیز به اظهار نظر و ارائه پیشنهادات خود پرداختند.

 قدرتی اضافه کرد: صهیونیسم جهانی برای منافع خود حاضر است بشریت را قربانی کند و امروز جنگ کاملی بر علیه ادیان الهی به ویژه اسلام راه‌اندازی کرده است و ما باید توجه داشته باشیم در این جنگِ همه جانبه علیه ادیان و علیه حقیقت، در کنار هم هستیم

آرا شاوردیان ضمن تشکر از برگزاری این نشست اظهار داشت: امیدوارم این نشست‌ها مستمر باشد و پیشنهاد میکنم کمیسیون اقلیتهای دینی در مرکز وکلا راه اندازی شود. در این کمیسیون هیئت کارشناسان اقلیتهای دینی حضور خواهند داشت و به مشکلات موجود در مدت زمان کوتاهتری رسیدگی خواهد شد.

در این نشست که حجت الاسلام والمسلمین قدرتی معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه، حسن عبدلیان پور رییس مرکز وکلای قوه قضائیه،  نماینده مسیحیان ارامنه تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از وکلا و کارشناسان رسمی مسیحی و ارامنه حضور داشتند، به تبادل نظر درباره مسائل روز و همچنین مسائل حقوقی مرتبط با هموطنان اقلیت‌ دینی پرداخته شد.

شاوردیان اضافه کرد: امروز در شرایط خاصی قرار داریم و شاهد یک جنگ ترکیبی هستیم که دشمنان نظام و رسانه‌های آن ها به دنبال تخریب وحدت و انسجام بین ما هستند، در حالیکه  برای رفع بحران ها در کنار هم هستیم.

قدرتی در این مراسم با تبریک عید مسیحیان، با اشاره به روایاتی از حضرت عیسی(ع) گفت: روایات زیادی از حضرت عیسی (ع) در منابع شیعی وجود دارد که هر چه این روایات را می‌خوانیم علاقه ما به این شخصیت عزیز و پیامبر الهی بیشتر می شود. حضرت عیسی فرمودند: خوشا به حال اصلاح کننده بین مردم. خوشا به حال کسانی که تلاششان بر این است که کدورت‌ها و اخلافات را برطرف کنند و آن را اصلاح کنند، این افراد از مقربان درگاه الهی هستند

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401101106593/%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C-%D9%82%D9%88%D9%87-%D9%82%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%AD%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

عبدلیان پور ابراز امیدواری کرد با همکاری عالمان، حقوقدانان و متصدیان حوزه قضاوت و عدالت ورزی، با تاکید و دقت هر چه بیشتر بر رسالت حضرت عیسی  (ع) و پیامبر گرامی اسلام (ص)  و تکیه بر اصل محبت و همزیستی مشترک، بیش از بیش صلح و دوستی در جوامع بشری گسترش یابد.