مواد امتحانی و نحوه جذب در رشته «علوم قضایی» در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

بر این اساس، مواد و ضرائب رشته علوم قضایی در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ همان مواد و ضرائب رشته حقوق خصوصی است. (متون حقوقی، حقوق مدنی، حقوق تجارت، آیین دادرسی مدنی و متون فقه).

متن اطلاعیه جدید دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری درباره رشته تحصیلی «علوم قضایی» به شرح زیر است:

اصلاحیه

پیرو اطلاعیه قبلی پذیرش دانشجو در رشته «علوم قضایی» کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در سال ۱۴۰۲


منبع: https://www.ekhtebar.com/%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%82%D8%B6/

مواد امتحانی این رشته و ضرائب آن، مطابق دفترچه شماره ۱ (راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲) سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد و لازم است داوطلبان محترم مواد و ضرائب اعلامی در دفترچه سازمان سنجش را مطالعه نمایند.

با اینحال با شروع ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲، جزییاتی درباره این رشته جدید در دفترچه راهنمای ثبت‌نام وجود نداشت. مهلت ثبت‌نام این آزمون تا ساعت ۲۴ روز گذشته (۲۶ آذر) ادامه داشت اما در کمال تعجب در ساعات پایانی ثبت‌نام اطلاعیه جدیدی از سوی دانشگاه علوم قضایی منتشر و شرایط خاص جذب در این دانشگاه و نیز مواد آزمونی جدید برای رشته علوم قضایی اعلام شد.

به گزارش اختبار، چندی پیش اطلاعیه‌ای با عنوان «اطلاعیه پذیرش دانشجو در رشته “علوم قضایی” مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته» از سوی دانشگاه علوم قضایی انتشار یافت و اعلام شد که مواد آزمونی این رشته جدید عبارتند از متون فقه، حقوق مدنی، حقوق جزای اختصاصی، آیین دادرسی مدنی و آیین دادرسی کیفری.

در این اطلاعیه تاکید شده که جذب دانشجو در رشته‌های حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم‌شناسی، حقوق خامواده، حقوق عمومی و حقوق بین‌الملل به صورت غیربورسیه است.

در سال آینده در سایر رشته ها دانشجو پذیرش نخواهد شد.

این اطلاعیه درحالی منتشر شده که علی‌القاعده می‌بایست اصلاحات و توضیحات مذکور در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون اعلام شود تا تمام داوطلبان با آگاهی از آن برای ثبت‌نام اقدام کنند.

پایگاه خبری اختبار- دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری قوه قضاییه با انتشار یک اطلاعیه اصلاحی، مواد امتحانی و نحوه جذب متقاضیان تحصیل در رشته جدید «علوم قضایی» را اعلام کرد.

دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری از میان داوطلبان مرد شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ تعداد قابل توجهی را در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه در رشته «علوم قضائی» پذیرش می نماید.

فارغ التحصیلان این رشته به عنوان قاضی به استخدام قوه قضائیه درخواهند آمد.

این مواد و ضرائب در سال ۱۴۰۲ همان مواد و ضرائب رشته حقوق خصوصی است و از سال ۱۴۰۳ مواد و ضرائب مصوب این رشته اعمال خواهد شد.

در رشته های حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خانواده، حقوق عمومی و حقوق بین‌الملل پذیرش دانشجو به صورت غیر بورسیه خواهد بو.