منابع مرحله احراز صلاحیت های عمومی مرکز وکلای قوه قضاییه

مشاهده کتب آمادگی مصاحبه و گزینش حضوری

مجموعه آزمون های مصاحبه حضوری

راهکار موففیت در مصاحبه حضوری وکالت

دانلود رایگان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

کتاب «مجموعه آزمون های مصاحبه حضوری» به ارائه راهکارهای جهت موفقیت در آزمون ها و گزینشهای حضوری می‌پردازد. همچنین شامل مطالب مفید و کاربردی درباره دفاع مقدس و تشکیلات جمهوری اسلامی ایران و احکام شرعی، نکات قرآنی و معصومین است. در انتهای کتاب نیز اطلاعات سیاسی و اجتماعی، شناخت مسائل روز و تاریخ اسلام و ایران ارائه می‌کند.

مهمترین و اولین مورد برای آشنایی با مسائل سیاسی مطالعه دقیق اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است. مطالعه کتب مربوط به تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هم بسیار مفید می‌باشد. در انتها خوانش اخبار مربوط به رویدادهای مهم سیاسی اخیر (مانند ۹ دی) در جهت بالا بردن اطلاعات هنگام مصاحبه کمک کننده است.

در مصاحبه های شفاهی برای احکام شرعی مطالعه توضیح المسائل مراجع عظام مفید هستند. برای معارف شرعی هم مطالعه کتب عمومی دانشگاهی معارف و اندیشه اسلامی همراه با تاریخ اسلام بسیار کمک کننده است.

در زیر تعدادی از این کتب معرفی شده اند.

تهیه و مشاهده نمونه صفحات کتاب

راهکارهای موفقیت در مصاحبه حضوری وکالت

در هر گزینش و مصاحبه حضوری علاوه بر داشتن اطلاعات عمومی بالا، داشتن پوشش و رفتار مناسب حین مصاحبه اهمیت بالایی در ارزیابی فرد دارد

معرفی کتاب‌های گزینش و مصاحبه حضوری

توضیح المسائل مقام معظم رهبری

آشنایی با مسائل سیاسی و روز

جدول زمانبندی مصاحبه مرکز وکلای قوه قضاییه 1401

متن کامل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را در قالب یک فایل پی دی اف مناسب مطالعه بر روی گوشی همراه از اینجا دانلود کنید

کتاب «راهکارهای موفقیت در مصاحبه حضوری وکالت» به صورت بسیار مختصر در قالب پرسش و پاسخ مباحث اعتقادی و سیاسی مفید در ارزیابی حضوری را ارائه کرده است. همچنین در ابتدا موارد مفید قبل مصاحبه حضوری که به مصاحبه شونده کمک می‌کند، ذکر شده است.

تهیه و مشاهده نمونه صفحات کتاب


منبع: https://www.ekhtebar.com/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D9%88%DA%A9%D9%84%D8%A7-%D9%82%D9%88%D9%87-%D9%82%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%87-1401/

کتاب های ویژه مصاحبه حضوری گزینش و استخدامی ارگان ها و نهادهای دولتی و خصوصی مباحث مهم و کلیدی مورد نیاز گردآوری کرده اند. این کتب با توجه به اینکه کلیه مطالب مهم و مفید در یک مجلد به اختصار جمع آوری کرده اند، به آمادگی فرد مصاحبه شونده در زمان اندک کمک می‌کنند. هر چند به جهت اختصار شامل کلیه مطالب نمی‌شوند، اما به افزایش اطلاعات برای افرادی که اطلاعات عمومی خوبی ندارند، موثر است.

برخلاف سال های گذشته پرسش و پاسخ های شفاهی از پذیرفته شدگان مرحله کتبی تنها شامل مباحث عقیدتی و سیاسی است و شامل مباحث علمی از منابع حقوقی نمی‌شود؛ اما به نظر می‌رسد با توجه به لزوم آشنایی داوطلبان با نظام جمهوری اسلامی ایران، مرور اصول قانون اساسی نیز مفید باشد.

منابع مرحله احراز صلاحیت عمومی پذیرفته شدگان آزمون کتبی مرکز وکلای قوه قضاییه شامل مباحث عمومی اعتقادی و التزام عملی به احکام و مبانی دین مقدس اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران به صورت مصاحبه حضوری می‌باشد.

هر داوطلب چند روز پیش از تاریخ مصاحبه، پیامکی دریافت می‌کند که زمان و نشانی دقیق محل حضور در آن قید شده است.

کتاب مصاحبه حضوری صادقی

از آنجا که مصاحبه جهت احراز عمومی اعتقادی و سیاسی داوطلبان می‌باشد، منابع مشخص و دقیقی برای آمادگی این پرسش و پاسخ شفاهی نیست. هر منبعی که به بالا بردن اطلاعات در زمینه های اعتقادی و سیاسی و مسائل روز بکند، می‌تواند به داوطبان در این مرحله جهت احراز صلاحیت کمک کند.

بازه زمانی برگزاری مرحله احراز صلاحیت عمومی از ۶ بهمن تا ۵ اسفند ۱۴۰۱ است که در اولین مرحله، داوطلبان استان‌های ایلام،‌خوزستان، اردبیل، قم، مرکزی، سمنان و کرمانشاه برای حضور دعوت شده‌اند.

به طور کلی در گزینش و مصاحبه های عقیدتی و سیاسی مطالب شامل دو دسته ۱) احکام و معارف شرعی ۲) آشنایی سیاسی و مسائل روز می‌شوند.

احکام و معارف شرعی