محسنی اژه‌ای: با قانون، عدل و به دور از احساسات با موضوع اغتشاشات برخورد خواهد شد

رئیس قوه قضاییه گفت: با معیار قرار دادن قانون و عدل و به دور از احساسات با موضوع اغتشاشات برخورد خواهد شد و قوه قضائیه در این زمینه با دقت و با سرعت عمل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دو مطالبه در مورد مسائل اخیر و اغتشاشات وجود دارد، تصریح کرد: از یک سو عده‌ای در بخش‌های مختلف مطالبه برخورد سریع و اشد مجازات برای اغتشاشگران را دارند و برخی دیگر نیز می‌خواهند همه آزاد شده و با رأفت با آنان برخورد شود.

وی با بیان اینکه اما اگر کسی واقعاً فریب خورده و دست به جنایت نزده است از ارفاقات قانونی برخوردار خواهد شد، تصریح کرد: در صورتی که ابراز پشیمانی کرده و جنایتی مرتکب نشده‌اند شیوه برخورد با آنان متفاوت است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، امروز پنجشنبه ۱۹ آبان در دیدار با کارکنان و قضات دادگستری خراسان جنوبی اظهار کرد: ‌ خدا را شکر هستیم که می‌توانیم در یک جایگاه حقوقی به مردم خدمت کنیم.

وی تصریح کرد: دشمن می‌خواهد با بازی کردن با افکار و عمومی و یک جنگ روانی استفاده کند و با خیال خود حرکت رو به جلوی انقلاب را متوقف کند.

وی توصیه کرد که تحت تاثیر مسائل زودگذر نبوده و هر آنچه در توان داریم انجام دهیم، یادآور شد: شهادت می‌دهیم که کارکنان قوه قضاییه تمام توان خود را انجام می‌دهند و اینکه می‌بینید آخرین حد تلاش ماست.

رییس قوه قصاییه بیان کرد: در سفر به خراسان جنوبی و در بازدید مدیران قضایی از مراکز و سازمان‌ها موارد را در جلسه جمع بندی  بررسی خواهیم کرد و به هر میران که بتوانیم از کمک دریغ نخواهیم کرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401081913228/%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86%DB%8C-%D8%A7%DA%98%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9-%D8%A7%D8%BA%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D8%AA

اژه ای با اشاره به اینکه اگر ضعف خود را بر طرف کنیم این اغتشاشات تبدیل به فرصت می‌شود، گفت: نباید بگذاریم دشمن با یک چهره فریبکارانه در ذهن جوانان اثر منفی بگذارد و واقعیت‌ها را تحریف کند.

وی با بیان اینکه این امر نعمتی در دستان ماست که  اگر غفلت و ناسپاسی کردیم از دست می‌رود، افزود: حضور دستگاه قضا نعمت بزرگی است که شامل حال همه نشده است.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: با هر کس امنیت مردم را بر هم زده و تیغ بر روی مردم و حتی پلیس کشیده است طبق قانون برخورد خواهد شد وگرنه مسئول خواهیم بود.

محسنی اژه‌ای با اشاره به التهابات ۵۰ روز اخیر گفت: دشمن از ضعف‌های داخلی بهره گرفته و برای بسیاری از افراد شناختن حق و باطل را سخت کرده است، گفت: دشمن جای ظالم و مظلوم و حق و باطل را تغییر داده و ضعف‌های داخل کشور را بسیار بزرگ نشان می‌دهد.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اهمیت پیگیری مشکلات قضات، گفت: نهایت تلاش خود را برای حل این مشکلات خواهیم کرد.

اژه‌ای با بیان اینکه رفتارهای خشن با پلیس و چادر از سر ناموس مردم کشیدن قابل اغماض نیست، یادآور شد: در برخورد با هر کس که با جریان‌های تابلو دار انقلاب ارتباط داشته و با همکاری آنان اقدام به براندازی کرده کوتاهی نخواهیم کرد.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه دشمن در قالب یک جنگ ترکیبی این اقدامات را انجام می‌دهد، بیان کرد: باید از همین شرایط نیز فرصت آفرینی کرده و ایراد و اشکالات خود را شناسایی کرده و بر طرف کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن ضعف‌ها را بسیار بزرگ نشان داده و آن چه که نتوانست از جنگ داخلی و تحریم و فشارهای مختلف سیاسی و امنیتی به دست آورد، اکنون با تخریب افکار عمومی، جنگ ترکیبی و روانی به دنبال آن است افزود: همانگونه که در مراحل مختلف از تهدیدات دشمن استفاده کردیم هم اکنون نیز با استفاده از این فرصت، باید اغتشاشات را تبدیل به فرصت کنیم.