محسنی‌اژه‌ای: حاج قاسم شجاعت، مدیریت، تدبیر و از خودگذشتگی داشت

وی افزود: مهم این است در فرصت زمانی که در دنیا هستیم، چگونه زیست می کنیم و می میریم و بعد از آن در دنیای باقی چگونه خواهیم بود. ایمان و عمل صالح بسیار مورد تاکید قرآن کریم است و چقدر این دو عبارت در قرآن تکرار شده و برای کسانی که ایمان می آورند و عمل صالح انجام می دهند، خداوند چه عاقبت و جایگاهی را در نظر گرفته و چه عزت و شرفی را در این دنیا برایشان مقرر داشته است.

وی افزود: آمریکا تلاش کرد و پول هایی خرج کرد و همه شیاطین سیا را به کار گرفت تا ببینند در مقابل حزب الله و اسلام چه کنند؛ داعش را به وجود آورد و بسیاری از جوانان را فریب دادند و جریانی ساختند تا چند هدف را تعقیب کنند؛ نخست اینکه اسلام نابی که با وحدت همه مسلمین و شیعه دارد یکپارچه می شود و نظام اسلامی که در ایران به پا شده، جلوی آن را بگیرند.

محسنی اژه ای اظهار کرد: می بینیم شهدای ما و سردار سلیمانی با پیروی از مکتب جمهوری اسلامی که بنیانگذارش امام بود و پیروی که از رهبر انقلاب داشتند، یک تنه چه کردند.

رئیس قوه قضائیه گفت: شهید سلیمانی اینگونه نبود که در جنگ، خدا، شرع و رهبری را فراموش کند و در لحظاتی که در نهایت زیر آتش دشمن به سر می برند، به خدا توجه دارند و دقت دارد در مقابل همین دشمن می شود یکی از افراد آنها را هدایت کرد؟ و به گونه ای علیه دشمن آتش افروخت که یک نفر بیگانه آسیب نبیند و همین کار را می کند.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: حاج قاسم شجاعت، مدیریت، تدبیر و از خودگذشتگی داشت اما اینها همه ویژگی های او نیست. آنچه که ایشان را از مرزهای فیزیکی خارج کرد و از جریان ها و مرزبندی های ما انسان های معمولی فراتر برد و بر دلها نفوذ کرد، تعبد، تشرع و معنویت بود. شهید سلیمانی دل به خدا داد.

وی افزود: آمریکا تصریح می کند خطرناک ترین دشمن من ژنرال سلیمانی است. مامور سابق سیا رسما مصاحبه می کند و می گوید “دشمن من و دشمن ما قدرتمند، توانا و شایسته است و خوب بلد است بازی خود را چگونه اداره کند و کار ما کار سختی است” دشمن در میدان جنگ نظامی اینگونه از شهید سلیمانی سخن می گوید. سیستم اطلاعاتی از اقدامات ضداطلاعاتی او متعجب می شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: حاج قاسم شجاعت، مدیریت، تدبیر و از خودگذشتگی داشت اما اینها همه ویژگی‌های او نیست، آنچه که ایشان را از مرزهای فیزیکی خارج کرد و از جریان‌ها و مرزبندی‌های ما انسان‌های معمولی فراتر برد و بر دلها نفوذ کرد، تعبد، تشرع و معنویت بود.

یه گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای صبح امروز ۱۲ دی ماه در همایش تقریب، روحانیت و مقاومت به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در مصلای امام علی (ع) کرمان با تسلیت به ملت ایران و کرمان و همه جبهه مقاومت اظهار کرد: همه انسان هایی که آمدند و رفتند و همه ما و بعد از ما، مسیری را می رویم که بدون استثناء است و انسان در مدت زمان معینی در دنیا زیستی می کند و از دنیا می رود.

ادامه دارد…


منبع: https://www.isna.ir/news/1401101206943/%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86%DB%8C-%D8%A7%DA%98%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D8%A7%D8%AC-%D9%82%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%B4%D8%AC%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA

رئیس قوه قضائیه افزود: هر کس برای خدا قیام کرد، حرف زد، نوشت و عمل کرد، خدا هم پشت سر اوست و هرکس خدا پشت سرش بیاید شکست ناپذیر است. ممکن است یک نفر باشد اما دنیا را تکان می دهد و قدرتمندان طاغوتی را از عرش به فرش می‌کشاند.

محسنی اژه ای بیان کرد: به تعبیر سردار عزیزمان، زیرک‌ترین افراد کسانی هستند که در این فرصت بیشترین متاع را برای دنیای بعدی به دست می آورند.

محسنی اژه ای تصریح کرد: اسرائیل غاصب با حمایت شیطان بزرگ آمریکا و سایر طاغوتچه ها مدت ها و سال ها تلاش و کار اطلاعاتی کرد که به زعم خود همه مراکز حزب الله لبنان را شناسائی و با یک عملیات غافلگیرانه، ۲۰۰ نقطه ای که هدف قرار داده را بزند و حزب الله را از بین ببرد اما سربازان درس آموز مکتب اسلام و قرآن به گونه دیگری تدبیر می کنند و می بینیم نقشه شیطانیان نقش بر آب شد.