لیدرهای اصلی ناآرامی های اخیر در کرمان بازداشت شده‌اند

به گزارش ایسنا، شهید حمیدرضا مظهری صفات تابستان ۱۳۶۰ و قبل از عملیات شکست حصر آبادان عازم جبهه شد و در عملیات والفجر ۱ در تاریخ ۲۳ فروردین ۶۱ به فیض شهادت نائل آمد.

حمیدی در ادامه هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان  را گرامی داشت و افزود: شهداء برای اعتلای این نظام و انقلاب جان خود را فدا کردند و همه مسئولان و مردم نیز باید با خدمت صادقانه و ولایت مداری، مسیر شهداء را تداوم بخشند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در پایان با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه شهداء چشم و چراغ این ملت هستند، تاکید کرد: هر فرد که مسیر خود را گم‌کرده؛ با نگاه به سیره شهداء و خانواده آنها می تواند راه گمشده خود را پیدا کند.

وی ادامه داد: حجاب را زمانی از سر اهل بیت(علیهم السلام) می کشیدند و امروز می خواهند از سر زن مسلمان بردارند، اما باید تاکید کرد اینگونه اقدامات ددمنشانه دشمنان از بین می روند و ارزش های دینی و اسلامی ماندگار است.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی امروز دوم مهرماه در دیدار با خانواده شهیدان مظهری صفات به مناسبت هفته دفاع مقدس افزود: ما وظیفه داریم در برابر افرادی که با سرسپردگی به دشمنان، امنیت جامعه را خدشه دار می کنند، قاطعانه برخورد نماییم.

وی با اشاره به اینکه هدف شهدا این بود که اسلام و نظام اسلامی در دنیا ماندگار شود تا بیرق آن به دست صاحب اصلی آن سپرده شود، گفت: شهداء اگر زنده بودند تاکید می کردند که  راه امام و رهبری را فراموش‌ نکنید و به مسئولان می گفتند که به مردم خدمت کنید و از این رو  بهترین مصداق ادامه راه شهداء ولایت مداری و خدمت به مردم است.

حمیدی بیان کرد: حضور در بین خانواده های شهداء، جانبازان و ایثارگران افتخار بزرگی است و حضور در جمع خانواده شهدا را تجدید بیعت با خانواده های شهدا و خون شهیدان می دانیم.

وی دوران دفاع مقدس را دوران زرین انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و ادامه داد: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس حماسه های بزرگی را آفریدند که الگویی برای ملت ایران، سایر مستضعفان و جبهه مقاومت است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با تاکید بر این مطلب که امروز فرهنگ دفاع مقدس در همه جای دنیا ثمر داده است، عنوان کرد: بسیاری از کشورها با تاسی به الگوی دوران دفاع مقدس در برابر تمامی مستکبران ایستاده اند و موفقیت های بزرگی حاصل شده است.

شهید علیرضا مظهری صفات مرحله اول در عملیات والفجر مقدماتی عازم جبهه شد و در عملیات بیت المقدس ۷ در تاریخ ۲۳ خرداد ۶۷ به شهادت رسید.

وی با اشاره به اینکه برخوردهای قانونی لازم با لیدرهای اغتشاشات انجام شده و عناصر اصلی ناآرامی های اخیر کرمان در بازداشت هستند، گفت: در این رابطه عده ای فریب خورده نیز هستند که بایستی به مسیر مستقیم هدایت شوند و برای این افراد در مرحله اول ارشاد و هدایت انجام می شود و در صورتی که با اقدامات ارشادی به مسیر مستقیم هدایت نشوند، با آنها برخورد خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تقدیر از مردم فهیم کرمان که راه خود را از اغتشاشگران جدا کردند، بیان کرد: تعداد معدودی از دستگیر شدگان، سرسپردگان دشمن هستند که دستگاه قضایی در پاسخ به درخواست خانواده های شهداء و مردم با این افراد قاطعانه برخورد خواهد کرد.

ایسنا/کرمان رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه برخوردهای قانونی لازم با لیدرهای اغتشاشات انجام شده و عناصر اصلی ناآرامی های اخیر کرمان در بازداشت هستند، گفت: در این رابطه عده ای فریب خورده نیز هستند که بایستی به مسیر مستقیم هدایت شوند و برای این افراد در مرحله اول ارشاد و هدایت انجام می شود و در صورتی که با اقدامات ارشادی به مسیر مستقیم هدایت نشوند، با آنها برخورد خواهد شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401070200817/%D9%84%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF