قوه قضائیه از سازمان‌های داوری حمایت می‌کند

ایسنا/قم معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به اینکه متاسفانه وضعیت اخلاقی جامعه یک وضعیت پرتنش است، گفت: انتظار داریم روحانیون که درمانگران روح هستند این وضعیت را درمان کنند.

حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی صبح امروز پنج‌شنبه ۲۴ آذرماه در نخستین همایش تخصصی امامان صلح و سازش کشور که در سالن جلسات هتل محبین اهل بیت(ع) برگزار شد، اظهار کرد: عوامل مختلفی بر اخلاق و ایجاد تنش اثرگذار است.

وی با اشاره به اینکه باید تمام این عوامل را بشناسیم، مطرح کرد: اگر در شناسایی این عوامل موفق باشیم؛ بهتر می‌توانیم در مسیر پیشگیری اقدام کنیم.

معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان اینکه متاسفانه وضعیت اخلاقی جامعه یک وضعیت پرتنش است، عنوان کرد: انتظار داریم روحانیون که درمانگران روح هستند؛ این وضعیت را درمان کنند.

وی ادامه داد: در این مسیر می‌توانیم از تجربیات گذشته، متون دینی، اصول روانشناسی و … استفاده کنیم.

صادقی با اشاره به اینکه باید از روش‌های موجود در راستای توانمندی استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز بیشتر مشکلات خانواده به بنیاد فکری اشتباهی که در زندگی‌ها حاکم است، باز می‌گردد و تا زمانی که این تغییر دیدگاه به وجود نیاید؛ چیزی درست نخواهد شد.

وی اضافه کرد: در عشق حقیقی شاهد ازخودگذشتگی برای خوشحال کردن فرد مقابل خواهیم بود ولی در شرایط فعلی شاهد خودخواهی در عشق هستیم که مشکلات متعددی به وجود خواهد آورد.

معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان اینکه باید تلاش کنیم در مسیر داوری دچار آفت و آسیب نشویم، تصریح کرد: یکی از این آسیب‌ها که باید مراقب آن باشیم، طمع‌های دنیوی است، چراکه در این مسیر افرادی برای رسیدن به هدفشان به دنبال رشوه دادن نیز هستند.

وی افزود: در کنار کار داوری باید تجربه نگاری هم انجام شود تا این گنجینه‌های ارزشمند برای دیگران نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

صادقی با اشاره به اینکه خوشبختانه پایه‌گذاری‌های خوبی درحال انجام شود، یادآور شد: زحمت‌های بسیاری در این راستا کشیده شده است و ما تمام تلاش خودمان را برای حمایت از این حرکت به کار خواهیم گرفت.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401092416270/%D9%82%D9%88%D9%87-%D9%82%D8%B6%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

قوه قضائیه از سازمان‌های داوری حمایت می‌کند