قطع سراسری سامانه عدل ایران

اگر چه هیچ اطلاعیه ای در این خصوص از سمت مسئولان منتشر نشده است اما طبق اخطار موجود در سامانه ثنا، این امر به دلیل به روز رسانی سامانه اتفاق افتاده است و در آن اعلام شده است که تا ساعت ۷ صبح شنبه (۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲) سامانه قطع خواهد بود.

به نظر میرسد قطعی موقت سامانه عدل ایران و به روز رسانی آن در پی وعده رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برای رفع مشکلات باشد.

به گزارش اختبار به نقل از وکلاپرس سامانه عدل ایران به عنوان سامانه اصلی قوه قضاییه که امکانات مختلفی را در اختیار وکلا، کارشناسان و سایر شهروندان قرار می دهد، موقتا از دسترس خارج شده است.

این اختلالات که به طور گسترده مورد اعتراض بسیاری از شهروندان شده بود باعث شد تا محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه به آن واکنش نشان دهد.


منبع: https://www.ekhtebar.ir/%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/

وی در اطلاعیه ای اعلام کرده بود: مشکلات سامانه عدل ایران شناسایی شده است و تا پایان هفته به طور کامل مرتفع خواهد شد.

هفته گذشته نیز کاربران شبکه های اجتماعی اختلال مداوم در سامانه عدل ایران و خودکاربری وکلا را گزارش کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

پایگاه خبری اختبار- سامانه عدل ایران به دلیل به روز رسانی به صورت سراسری تا ساعت ۷ صبح شنبه (۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲) قطع می باشد.