“قتل یک وکیل در شاهرود” و مرخصی “فریبا عادلخواه” در هفته‌ای که گذشت

"قتل یک وکیل در شاهرود" و مرخصی "فریبا عادلخواه" در هفته‌ای که گذشت

حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: امید آنکه اصحاب خبر و قلم که در کشور عزیزمان ایران اسلامی رسالت مهم جهاد تبیین را بر عهده دارند بتوانند در برابر امواج مسموم، مخرب دروغ و تزویر و نیرنگ بدخواهان و دشمنان در انجام وظایف خطیر خود بیش از پیش موفق باشند.

"قتل یک وکیل در شاهرود" و مرخصی "فریبا عادلخواه" در هفته‌ای که گذشت

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه‌قضاییه در جریان بازدید از بخش‌های مختلف دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دماوند در هفته گذشته با تعدادی از مردم و مراجعان به صورت  چهره به چهره و بدون واسطه به گفت‌وگو پرداخت و ضمن استماع مسائل و مشکلات آنها، دستورات مقتضی را برای تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های آنها صادر کرد. در این میان، یک بانوی تظلم‌خواه که دارای یک پرونده ملکی بود به رئیس قوه‌قضاییه مراجعه کرد و رئیس قوه‌قضاییه ضمن استماع دقیق سخنان این شهروند و طرح سؤالاتی از او در باب جزئیات پرونده‌اش، شخصاً موضوع را در شعبه مربوطه پیگیری کرد و دستورات مقتضی را در راستای رسیدگی سریع و قانونی به پرونده مزبور صادر کرد.

احمد رحمانیان قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور خواستار راه اندازی بانک اطلاعاتی نیروهای متخصص و کارآمد علمی و اجرایی در استان فارس برای شناسایی آسیب ها در حوزه فساد شد.

ارفاق در مورد محکوم مخل امنیت روانی مردم، ظلم به دیگران است

احمد اصانلو معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با صدور پیامی ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و پاسداشت مقام شهدای خبرنگار، خبرنگاری را روایتگری در مسیر عاشورا عنوان کرد.

"قتل یک وکیل در شاهرود" و مرخصی "فریبا عادلخواه" در هفته‌ای که گذشت

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه ضمن تبریک روز ۱۷ مردادماه روز خبرنگار گفت: رسالت اصحاب رسانه و خبر در همه مقاطع بویژه دوران حاضر بسیار خطیر و ارزشمند است؛ در عصر جنگ ترکیبی دشمنان حق و حقانیت علیه اسلام ناب و تلاش همه‌جانبه سلطه‌گران برای نفوذ فرهنگی در کشور، خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند در جبهه جهاد تبیین و روشنگری، فعالانه و حق‌طلبانه کنشگری کنند و به پاسداشت ارزش‌های والای انسانی و ارتقای اخلاق و معنویت در جامعه بپردازند.

"قتل یک وکیل در شاهرود" و مرخصی "فریبا عادلخواه" در هفته‌ای که گذشت

اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه نیز در پیامی با عرض تسلیت ایام محرم حسینی، بر گرامیداشت روز خبرنگار تاکید کرد و نقش‌آفرینی خبرنگاران در عرصه پیشگیری از جرائم را ممتاز و بی‌بدیل دانست.

راه اندازی بانک اطلاعاتی نیروهای متخصص و کارآمد در فارس برای شناسایی گلوگاه‌های فساد

پیگیری پرونده قتل یک وکیل در شاهرود از سوی اتحادیه وکلا

عوامل نبش قبر مجید عبدالباقی دستگیر شدند

مهدی فروزش مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران ضمن عرض تسلیت تاسوعا وعاشورای حسینی، فرارسیدن روز خبرنگار را به صاحبان قلم‌های حق‌نویس و عدالت‌نگار گرامی داشت. 

مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در پیامی روز خبرنگار را گرامی داشت و گفت: اهمیت رسالت سنگین خبرنگاران عزیزمان در شکل دادن به افکار عمومی آن‌قدر مورد توجه است که امام عظیم‌الشأن رضوان الله تعالی علیه در این‌باره می‌فرمودند: «اگر شما این قلمی که دستتان هست قلم ارشادی باشد، می‏ توانید که یک ملت را به راه راست هدایت کنید و می‏ توانید که مردم را از انحرافات نجات بدهید.

اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته ایسنا را در این گزارش می خوانید: 

حجت الاسلام والمسلمین جعفری رییس کل دادگستری اصفهان از دستگیری عوامل نبش قبر مجید عبدالباقی خبر داد و گفت: نبش قبر مجید عبدالباقی در شهرستان دهاقان توسط ۲ فرد انجام شده است.

ذبیح الله خداییان رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: هفدهم مردادماه، یادآور تلاش و مجاهدت خبرنگارانی است که در بیان واقعیات و آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی با تلاش فراوان، قلم شیوا و اتکا به تعهد و تخصص خودبه ایفای نقش و مسئولیت اجتماعی می‌پردازند و در اتفاقات و بحران‌های مختلف، روشنگری و آگاهی بخشی را برای آحاد جامعه به ارمغان می‌آورند.

حجت الاسلام مصدق معاون اول قوه قضاییه گفت: براساس آمارهای موجود مشخص شده است که موضوع تصادفات رانندگی و ایراد صدمه غیرعمدی ناشی از آن جزو پنج ردیف اول پرونده‌های وارده به دستگاه قضایی است.

«تصادف» در بین پرونده‌های پرتعداد وارده به دستگاه قضا

ساختمان متروپل آبادان، دوم خرداد ۱۴۰۱ ریزش کرد و  ۴۳ کشته، ۳۷ مصدوم و ۳۸ مفقودی به جا گذاشت. در این حادثه گفته شد که حسین عبدالباقی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره هلدینگ عبدالباقی و مالک ساختمان متروپل آبادان هم در میان کشته‌شدگان بوده است و اشک‌های مجید عبدالباقی برادر او در سوگ وی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد.

"قتل یک وکیل در شاهرود" و مرخصی "فریبا عادلخواه" در هفته‌ای که گذشت

دستگیری عوامل نبش قبر مجید عبدالباقی، پیگیری پرونده قتل یک وکیل در شاهرود از سوی اتحادیه وکلا، مرخصی فریبا عادلخواه زندانی ایرانی-فرانسوی و … از اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته بود.

در پی قتل یک وکیل دادگستری در شهرستان شاهرود، جعفر کوشا رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) طی تماس تلفنی با دادستان شهرستان شاهرود خواستار تسریع رسیدگی در این پرونده شد.

حجت کرمانی وکیل مدافع فریبا عادل خواه زندانی ایرانی-فرانسوی از مرخصی موکلش به مدت ۵ روز خبر داد.

کاظم غریب آبادی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، در پیامی به مناسبت ۱۷ مرداد و سالروز شهادت شهید گرانقدر محمود صارمی، روز خبرنگار را گرامی داشت و گفت: روز خبرنگار، بهانه‌ای برای یادآوری و گرامی‌داشت تلاش‌ها و فعالیت‌های اصحاب رسانه است که شغل خود را نه یک حرفه، که آمیخته‌ای از عقل، درایت و پشتکار می‌دانند و در این مسیر، دغدغه‌های حرفه‌ای دارند. در قبال این فداکاری، وظیفه همگان احترام، قدرشناسی، همراهی و حمایت همه جانبه از اصحاب عرصه خبر است که روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه را برعهده دارند.

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان گفت: تقارن ‎روز خبرنگار و ‎عاشورای حسینی، یادآور رسالتی عظیم بر دوش این قشر تلاشگر و حق‌طلب است که آن بیان روایت درست حقیقت است.

فریبا عادل‌خواه به مرخصی رفت

پیام‌هایی برای روز خبرنگار

مجید عبدالباقی، برادر حسین عبدالباقی مالک و سازنده ساختمان متروپل آبادان نیز اول مرداد به ضرب گلوله به قتل رسید.

"قتل یک وکیل در شاهرود" و مرخصی "فریبا عادلخواه" در هفته‌ای که گذشت

انتهای پیام 


منبع: https://www.isna.ir/news/1401052014371/%D9%82%D8%AA%D9%84-%DB%8C%DA%A9-%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%AE%D8%B5%DB%8C-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%87