فراخوان سازمان سنجش برای مشارکت در طراحی سوالات آزمون‌های سراسری

متن اطلاعیه فراخوان سازمان سنجش آموزش کشور برای عضویت در این سامانه چنین است:

بدین منظور از شما فرهیختگان گرامی «اعم از شاغلین و بازنشستگان» دعوت به‌عمل می‌آید با مراجعه به درگاه سازمان سنجش آموزش کشور یا آدرس زیر، در سامانه طراحان سؤال ثبت‌نام نموده و مطابق دستورالعمل اعلام‌شده در سامانه، اقدام به طراحی و ارسال سؤالات نمایید.


منبع: https://www.ekhtebar.com/%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%A7/

تمامی اساتید دانشگاه، معلمان، معلمان بازنشسته و حتی دانشجویان می توانند پس از غضویت در سامانه، سوالات پیشنهادی خود برای درس‌های مختلف را ثبت کنند. این سوالات سپس داوری می‌شوند و در صورت تایید، وارد بانک سوالات آزمون‌ها خواهند شد.

به گزارش اختبار، این سامانه که در نشانی iais.sanjesh.org آغاز به کار کرده است، قرار است با جلب مشارکت دانشگاهیان و فرهنگیان به غنی‌تر کردن بانک سوالات آزمون‌های سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری کمک کند.

در راستای سیاست‌های کلان سازمان سنجش آموزش کشور، مبنی‌بر «برنامه‌ریزی در مسیر توسعه آزمون‌های استاندارد و شیوه‌های نوین به منظور برگزاری الکترونیکی و هوشمند تمامی آزمون‌ها» سامانه طراحان سؤال راه‌اندازی گردید که در مرحله نخست درنظر است تا برای آزمون‌های سراسری، کارشناسی‌ارشد و دکتری، نسبت به شناسایی و استفاده از تمامی ظرفیت‌های علمی ‌ـ ‌تخصصی موجود در دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی و پژوهشی کشور و همچنین ظرفیت معلمان و دبیران عزیز وزارت آموزش و پرورش، برای طراحی سؤالات با رعایت استانداردهای لازم استفاده شود.

پایگاه خبری اختبار- سازمان سنجش آموزش کشور از سامانه جدیدی با عنوان «سامانه طراحان سوال» رونمایی کرد.