عزتی که خداوند به این ملت عطا کرده نتیجه قدرشناسی است

دبیر شورای نگهبان در این راستا تاکید کرد: پیروان آن حضرت باید با تأسی از ایشان در این عرصه خطیر گام بردارند و مجاهدت کنند.

جنتی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی، گفت: امام خمینی (ره) با شجاعت برخاسته از ایمان راسخ به قدرت لایزال الهی به آزادگان جهان نشان داد که می‌توان در برابر قدرت‌های استکباری ایستاد و آن‌ها را شکست داد.

دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: مقام معظم رهبری با باور مومنانه به سنت‌های الهی، انقلاب اسلامی را عزتمندانه از گردنه‌های سخت عبور دادند و با هدایت‌های الهی خویش، توطئه‌های دشمنان ایران اسلامی را خنثی کردند.

وی عنوان کرد: انتخاب ایشان به عنوان رهبری، دوستان انقلاب اسلامی را شاد و دشمنان انقلاب اسلامی را ناامید کرد.

 جنتی خاطرنشان کرد: ایشان از مقام ولایت‌عهدی به عنوان وسیله‌ای برای نشر آموزه‌های دین استفاده کردند و در دورانی که عقاید انحرافی در جامعه اسلامی رشد کرده بود، مجاهدانه وارد عرصه جهاد تبیین شدند و به شبهات اعتقادی پاسخ دادند.

دبیر شورای نگهبان خاطرنشان کرد: حرکتی که امام راحل آغاز کرد، قطعاً تا نابودی کامل جبهه باطل و غلبه مستضعفین بر مستکبران عالم ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه مردم مومن، شریف و بصیر ایران اسلامی با ولایتمداری مثال‌زدنی خویش شکرگزار نعمت رهبران الهی خویش بوده‌اند، گفت: عزتی که خداوند به این ملت عطا کرده نتیجه این قدرشناسی است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402031007054/%D8%B9%D8%B2%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D8%B9%D8%B7%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%AC%D9%87-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی در ادامه بیان داشت: ورود آموزه‌های اصیل دین مبین اسلام به ایران و بخش وسیعی از جهان اسلام به برکت حضور امام رضا (ع) در منطقه خراسان بود.

وی همچنین عنوان کرد: استکبار جهانی هیچگاه ضربه‌ای که از امام خمینی (ره) خورده است را فراموش نخواهد کرد.

دبیر شورای نگهبان گفت: مردم مومن، شریف و بصیر ایران اسلامی با ولایتمداری مثال‌زدنی خویش شکرگزار نعمت رهبران الهی خویش بوده‌اند، گفت: عزتی که خداوند به این ملت عطا کرده نتیجه این قدرشناسی است.

جنتی در بخش پایانی صحبت‌هایش به انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب در سال ۱۳۶۸ اشاره کرد و بیان داشت: حقیقتاً آنچه که داغ جانسوز رحلت حضرت امام خمینی (ره) را قابل تحمل کرد، انتخاب آگاهانه جانشین شایسته ایشان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) توسط اعضای مجلس ‌خبرگان رهبری بود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در جلسه امروز (چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲) این نهاد با گرامیداشت سالروز میلاد امام رضا (ع) اظهار داشت: این عید بزرگ را به محضر حضرت ولی‌عصر (عج) و علاقه‌مندان به آن حضرت تبریک می‌گویم.