ضرورت حفاظت و صیانت از آرمان و ارزش های انقلاب اسلامی

مقام عالی قضایی استان تصریح کرد: در مقابل این ریزش هایی که به اشکال مختلف در تاریخ انقلاب اسلامی رخ نمایی کرد رویش هایی نیز به اعتبار ماهیت و جوهر حقیقی انقلاب اسلامی، شکل گرفت، عده ای از فرزندان این‌مرز و بوم تا انتهای کار حتی به قیمت از دست دادن جان خود، پای آرمان ها و ارزش های انقلاب ماندند و اینها همان هایی بوده و هستند که هدایت شده هستند و هرگز دچار لغزش و اشتباه  نمی شوند.

وی افزود: در جریان انقلاب اسلامی، عده ای بودند که با وجود باورها و اعتقادات راسخی که در ابتدای امر نسبت به ماهیت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه زمان داشتند ولی به تدریج از آن آرمان ها و ارزش های والا فرسنگ ها فاصله گرفتند و در امتحان الهی، مردود و منفور ملت مقاوم ایران شدند و اینها همان هایی بودند که حتی تمامی پل های پشت سرخود را خراب کردند و راه بازگشت را به سوی خود بستند و این حقیقت، نشان می دهد که همه ما باید در تمامی احوال مراقب فتنه ها و امتحانات باشیم و با بصیرت افزایی و اطاعت کامل از رهبری و اجرای رهنمودهای ایشان کاری کنیم که این انقلاب، پایدار و مستحکم باقی بماند تا به انقلاب حضرت ولی عصر(عج) ‌متصل شود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401120100496/%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B8%D8%AA-%D9%88-%D8%B5%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به وجود مصادیق ریزش ها و رویش ها به عنوان بخش لایتجزای تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی بیان کرد: انقلاب از ابتدای شکل گیری، همگام و همراه مخلص و متعهد کم نداشت بطوریکه تعدادی بودند که در گام های نخستین در کنار امام و رهبری قرار داشتند ولی بعدها به عنوان خواص بی بصیرت لقب گرفتند. چراکه در آزمون الهی دچار خطای محاسباتی شدند و  اساسأ راه را گم کردند.

ایسنا/خراسان شمالی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی بر ضرورت حفاظت و صیانت از آرمان ها و ارزش های راستین انقلاب شکوهمند اسلامی و حرکت در امتداد خط ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب، به عنوان قطب نمای دقیق هدایت کشور به سوی سعادت و عاقبت بخیری، پیشرفت، بالندگی و توسعه تأکید کرد.

براتی زاده اظهار کرد: رابطه قلبی و اعتقادی هر فرد با ارزش ها و خط قرمزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری معظم انقلاب، یک مسیر معرفت شناسی را در افق  پیش رو تنظیم و ترسیم خواهد کرد که تحت عنوان صراط مستقیم هدایت و سعادت و در واقع به مثابه چراغ راهنمایی عمل خواهد کرد که چنانچه کسی در آن مسیر گام بگذارد هیچگاه راه را گم نمی کند.

وی تصریح کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی رابطه میان امت و رهبری، به هیچ وجه ارتباطی تطبیقی نیست. بلکه این رابطه، حول محور اطاعت محض از ولایت مطلقه فقیه متمرکز است و این، همان راه شهداست و همه مردم به ویژه مسؤولان نظام برای اینکه عاقبت به خیر شوند باید در این مدار هدایت‌کننده  قرار گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین رضا براتی زاده در یادواره بزرگداشت مقام شامخ ۱۲۰۰ شهید یگان‌های ویژه ناجا و ۱۹ شهید یگان ویژه استان خراسان شمالی، خاطرنشان کرد: راه شهدا، همان چراغ راهنمای مسیر هدایت و قطب نمای دقیق دلالت به سمت سعادتی است که این عزیزان در ظل عنایات حضرت ولی عصر(عج) و در امتداد و  چشم انداز پرتو نور ولایت فقیه به ما نشان می دهند.