شرکت ۵۲ هزار نفر در آزمون سردفتری

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه این آزمون به طور همزمان در ۳۱ استان کشور و در راس ساعت 9 صبح برگزار شد، تاکید کرد: برابر آمارها ۵۲ هزار نفر در این آزمون شرکت کرده اند.

وی تاکید کرد: بعد از برگزاری آزمون فوق نتایج از طریق سازمان سنجش اعلام و از ناحیه سازمان فوق اتخاذ تصمیم صورت خواهد پذیرفت.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401092516711/%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DB%B5%DB%B2-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1%DB%8C

در ادامه خندانی، رییس کانون سردفتران استان تهران در حاشیه برگزاری این آزمون گفت: آزمون فوق در راستای اجرای قانون مجلس شورای اسلامی برگزار شده و سازمان ثبت هم در این خصوص قدم های مثبتی را برداشت و اجرای قانون صورت می گیرد.

کیانی تاکید کرد: در زمینه فرآیند جذب افراد ما هم آیین نامه قانون دفاتر و هم قانون فعلی را داریم لذا ان‌شاءالله باید ببینیم نتایج به چه صورت حاصل می شود تا اتخاذ تصمیم لازم انجام شود و نهایتا ما در حوزه سر دفتری با چالش مواجه نشویم.

وی تاکید کرد: بنابراین اینکه هر فردی با هر شرایطی وارد حوزه سردفتری شود حتما مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

خندانی تاکید کرد: البته قانون این امکان را به سازمان ثبت و قوه قضاییه داده است و با این حال انتظار ما از سازمان ثبت این است که معیارها و مواردی که قبلاً در بحث حوزه سردفتری و جذب آن به ویژه در گزینش داشته اند، ملاک عمل قرار دهند و افرادی وارد این حوزه می شوند که شایستگی لازم را داشته باشند.

کشاورز با اشاره به ملاک های تعیین شده در زمینه جذب سردفتران پس از پشت سر گذاشتن آزمون فوق بیان کرد: برابر استفساریه از سوی مجلس شورای اسلامی، افراد برابر تراز سنجیده خواهند شد و ملاک حد نصاب، تراز ازمون است.

رییس کانون سردفتران استان تهران تاکید کرد: افرادی که وارد حوزه سردفتری می شوند با مال و قراردادهای مردم که در حال حاضر اهمیت زیادی هم پیدا کرده، سرو کار دارند و این قراردادها را سرو سامان می دهند.

در ادامه کیانی، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه برگزاری این آزمون گفت: درباره برگزاری این آزمون شرایط شرکت کنندگان با توجه به ماده 3 قانون تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار حساس است.

معاون رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: برابر آمارها ۵۲ هزار نفر در آزمون سردفتری شرکت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری میزان، کشاورز، معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز با حضور در یکی از حوزه های برگزاری آزمون سردفتری از نزدیک در جریان فرایند برگزاری آزمون قرار گرفت.

وی در حاشیه برگزاری این آزمون گفت: در راستای ماده سه قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار سازمان ثبت می‌بایست آزمون سردفتری را در کشور برگزار می کرد، از این رو امروز این آزمون در سراسر کشور در حال برگزاری است.

وی افزود: اما الزاماتی که در حوزه سردفتری وجود دارد قطعا با حوزه های دیگر متفاوت است و حتما هم همین طور است؛ بنابراین مسئولین قوه قضاییه باید برای این الزامات راهکاری را بیندیشند تا در جذب افراد دقت های لازم صورت گیرد.