ساماندهی بازار خودرو در حوزه وظایف و تکالیف قوه قضائیه نیست

دادستان کل کشور با بیان ساماندهی بازار خودرو در حوزه وظایف و تکالیف قوه قضائیه نیست، تصریح کرد: دستگاه مربوطه مانند وزارت صمت باید به وظایف خود عمل کند و هر مسئله‌ای را نباید از دستگاه قضایی مطالبه کرد، دستگاه قضا بر اساس سیاست خود در هر جایی که تولید و اشتغال بخواهد آسیب ببیند، وارد عمل می‌شود و از تضییع حقوق مردم جلوگیری می‌کند، در حد توان از تولید و اشتغال حمایت خواهیم کرد.

منتظری با تاکید بر اینکه یکی از اهداف تشکیل نظام جمهوری اسلامی اجرای احکام و دستورات اسلام برای تحقق عدالت است، بیان کرد: پیامبران الهی مبعوث شدند تا مسیر صحیح را برای حرکت مردم تعیین کنند، حال وظیفه مردم این است تا در این مسیر تعیین شده به درستی حرکت کنند، اگر هر فردی در جایگاه و مسئولیت واگذار شده به او به درستی حرکت و به وظیفه خود عمل نکند، قطعا شاهد بروز مشکلات و آسیب در جامعه خواهیم بود.

دادستان کل کشور با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی در جامعه دل هر دردمندی را به درد می‌آورد، گفت: تعداد آسیب‌های اجتماعی در کشور زیاد است که یکی از دلایل آن عمل نکردن به وظایف توسط برخی از افراد است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه باید جایگاه دستگاه قضایی چهارمحال و بختیاری در مدیریت جدید ارتقا پیدا کند، گفت: باید شاهد رشد و پیشرفت در دستگاه قضایی کشور باشیم.

وی با اشاره به اینکه چرا باید در نظام جمهوری اسلامی شاهد وقوع فساد در دستگاه‌های اجرایی باشیم، بیان کرد: جامعه نباید اجازه دهد که این اتفاقات رخ دهد، اشکالات موجود باید حل و فصل شود، رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید دارند که مسئولان در خدمت مردم باشند و در مسیر حق و عدالت حرکت کنند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه عدالت و امنیت از جمله مولفه‌هایی است که مردم بدون استثنا به آن نیاز دارند، گفت: در سایه امنیت سلامت، بهداشت، اقتصاد، پیشرفت، توسعه، رشد و تعالی، آرامش و آسایش حاصل می‌شود.

وی با اشاره به مسئله کشف حجاب، تاکید کرد: این مسئله کاملا فرهنگی است و دستگاه‌های فرهنگی باید به این مسئله ورود پیدا کنند، قطعا برخی از افراد که اقدام به این کار می‌کنند از روی بی‌توجهی و غفلت است و در صورت ارشاد و کار فرهنگی از این مسیر بر می‌گردند.

وی در ادامه با بیان اینکه هر فردی در کشور یک وظیفه و مسئولیت بر عهده دارد، عنوان کرد: اگر هر کسی در جایگاهی که در آن قرار دارد، به وظیفه خود عمل کند، قطعا شاهد تحقق عدالت در جامعه خواهیم بود، بخش‌های مختلف نباید در وظایف سایر دستگاه‌ها وارد شوند، برای مثال قاضی نباید در کار دستگاه‌ اطلاعاتی ورود پیدا کند و بالعکس، این مسئله نیز در سایر بخش‌ها نیز صدق می‌کند.

دادستان کل کشور در پایان در خصوص شرایط رفع فیلترنیگ برخی شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان خارجی در کشور، گفت: فیلترینگ به‌علت مصوبه ابلاغی لازم‌الاجرا بود و تا زمانی‌که مدیران این شبکه‌ها حاضر نشوند، قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی را بپذیرند، فیلترینگ ادامه دارد، خوشبختانه شبکه‌های داخلی در حال جایگزین شدن است.

ایسنا/چهارمحال و بختیاری دادستان کل کشور با بیان ساماندهی بازار خودرو در حوزه وظایف و تکالیف قوه قضائیه نیست، گفت: دستگاه مربوطه مانند وزارت صمت باید به وظایف خود عمل کند و هر مسئله‌ای را نباید از دستگاه قضایی مطالبه کرد، دستگاه قضا بر اساس سیاست خود در هر جایی که تولید و اشتغال بخواهد آسیب ببیند، وارد عمل می‌شود و از تضییع حقوق مردم جلوگیری می‌کند.

منتظری با اشاره به نحوه برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز در کشور، یادآور شد: یکی از وظایف دادستان‌ها در جهت صیانت از حقوق عامه این است که نگذارند اراضی کشاورزی و منابع‌طبیعی تغییر کاربری پیدا کنند، دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مرتبط باید به تکالیف خود عمل کنند و مانع تغییر کاربری در این اراضی شوند، دستگاه‌های مرتبط در وهله اول باید با این مسئله برخود کنند، اگر دستگاه به وظیفه خود در این خصوص عمل نکرد، دستگاه قضا حسب وظیفه به این موضوع ورود می‌کند و جلوی این تغییر کاربری غیرمجاز را می‌گیرد.

منتظری اضافه کرد: افرادی که در راستای برنامه‌های دشمن و جنگ ترکیبی دشمن اقدام به اشاعه بی‌حجابی می‌کنند، دستگاه قضایی به وظیفه خود عمل می‌کند، نقض قانونی که در این حوزه وجود داشت، برطرف و لایحه آن به دولت و به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، مردم وظیفه دارند با زبان خوش به افراد بی‌حجاب تذکر بدهند.

منتظری افزود: اکثر مردم کشور ایران در مسیر اسلام و انقلاب اسلامی حرکت می‌کنند، اما مردم باید مراقب باشند اگر آسیب و اشکالی را در مجموعه‌های اداری و قضایی مشاهده می‌کنند، این اشکالات را به بالاترین سطح در مدیریت آن مجموعه منتقل کنند، نباید از وجود اشکالات در دستگاه قضایی به راحتی عبور کنیم، دستگاه قضایی اگر پاکدست باشد، جامعه را آسیب دور می‌کند، با دستمال آلوده نمی‌توان شیشه را پاک کرد، دستگاه قضا پرچم عدالت را در دست گرفته است، هر کسی مورد ظلم واقع می‌شود به دستگاه قضا مراجعه می‌کند.

وی در ادامه در خصوص فراگیر کردن سامانه رصد مردمی برای دریافت گزارشات مردمی در کشور، توضیح داد: در قوه قضائیه و دادستانی کل کشور سامانه‌ای موجود است که مردم می‌توانند با مراجعه به آن مشکلات و شکایات خود را منعکس کنند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402023120006/%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%88%D8%B8%D8%A7%DB%8C%D9%81-%D9%88-%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%81-%D9%82%D9%88%D9%87-%D9%82%D8%B6%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%87-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری ۳۱ اردیبهشت‌ماه در آیین تودیع و تکریم رئیس‌کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت‌های احمدرضا بهرامی- مدیرکل سابق دادگستری استان، اظهار کرد: با بازنشستگی وی، دستگاه قضایی یکی از سرمایه‌های خود را از دست داد.