سازمان سنجش: ساعت برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۲ تغییر نمی‌کند

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: ضمنا با توجه به اوج فصل گرما و ضرورت بهره گیری از ساعات اولیه صبح که هوا خنک‌تر از بعدازظهر است،کاملا واضح است ساعات صبح زمان مناسب‌تری برای برگزاری آزمون است بنابراین تغییری در زمان برگزاری نخواهیم داشت.


منبع: https://www.ekhtebar.ir/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%88%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%AA-%DB%B1/

پایگاه خبری اختبار- مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور بر عدم تغییر ساعت برگزاری آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه تاکید کرد.

این خبرگزاری به نقل از یکی از داوطلبان نوشته است: «آزمون روز‌ جمعه برگزار می‌شود و‌ ما باید ساعت ۷صبح در محل آزمون باشیم. چطور‌ می‌شود در صبح روز تعطیل‌ که وسیله نقلیه عمومی‌ به سختی یافت‌ می‌شود‌، خودم را به موقع به‌ محل آزمون برسانم، همین مسأله استرس زیادی به‌دنبال دارد که اثرات منفی در آزمون‌ خواهد گذاشت.»

به گزارش اختبار، خبرگزاری فارس به تازگی درخواست بعضی از داوطلبان آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و نیز آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه را منعکس کرده که خواستار تغییر زمان آزمون از صبح به ظهر بودند.

علیرضا کریمیان مدیرکل روابط عمومی و مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به این مطالبه اظهار داشت: آزمون وکالت، آزمون مرکز وکلا و سایر آزمون‌های صلاحیت حرفه ای و استخدامی در طی سالهای گذشته همواره در نوبت صبح در مراکز استان‌ها برگزار شده و تاکنون مشکل خاصی پیش نیامده است.

وی افزود: از طرف دیگر با توجه به افزایش تعداد متقاضیان چنانچه تعداد داوطلبان به حد نصاب برسد در برخی شهرهای بزرگ دیگر نیز برگزار می‌شود.