سازمان بازرسی برای اولین بار سراغ گلوگاه‌های فساد رفته است

وی در بیان اولین نکته به معاونان، مدیران کل و بازرسان کل در مرکز و استان‌ها تاکید کرد که اجرای برنامه‌های ابلاغی را به پایان سال موکول نکنند.

رئیس سازمان بازرسی در این زمینه به نقش موثر راهبرها در پیشبرد امور اشاره کرد و خواستار نظارت مستمر آن‌ها برای کسب موفقیت در انسداد گلوگاه‌های فسادخیز شد.

رئیس سازمان بازرسی در بیان نکات پایانی بر لزوم توجه به نظم و انضباط در انجام امور و سپردن پرونده‌ها به بازرسان فعال و تذکر به نیروهای ناکارآمد تاکید کرد.

خدائیان در ادامه با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی معاون راهبردی و مدیریت منابع این سازمان پیرامون میزان پیشرفت برنامه‌های نظارت، بازرسی و اجرای برنامه‌های کلان در مرکز و استان‌ها، نکاتی را مطرح کرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402061409446/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%BA-%DA%AF%D9%84%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B3%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

خدائیان به منظور اجرای برنامه‌های پیش بینی شده در مهلت مقرر، خواستار برنامه‌ریزی دقیق شد و گام اساسی برای اتمام به موقع برنامه‌ها را رصد مداوم آن‌ها عنوان کرد.

در ادامه این نشست چهارساعته قائم مقام، معاونان و بازرسان کل در مرکز و استان‌ها به بیان مواردی پیرامون پرونده‌های نظارت و بازرسی پرداختند و خدائیان راهنمایی‌های لازم را در زمینه موضوعات مطرح شده، ارائه کرد.

خدائیان دقت نظر در انجام بازرسی‌ها و نظارت‌ها را به عنوان نکته بعد مورد تاکید قرار داد و خطاب به بازرسان گفت: دقت نظر در انجام بازرسی‌ها ضروری است و نباید به راحتی و بدون تعمق پرونده‌های بازرسی مختومه شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بیان دومین نکته، اولویت بندی در اجرای برنامه‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: به منظور اثربخشی و تاثیرگذاری بیشتر سازمان بازرسی در جامعه، باید در اجرای برنامه‌ها اولویت بندی صورت گیرد و در این زمینه انسداد بسترها و گلوگاه‌های فسادخیز و اجرای برنامه‌های کلان در صدر اولویت‌های بازرسان قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی برای اولین بار به سراغ گلوگاه‌های فساد و برنامه‌های کلان رفته است، از بازرسان خواست در راستای جلوگیری از وقوع مفاسد، با تدقیق و نظارت بیشتری نسبت به مسدودسازی این گلوگاه‌ها اقدام کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، ذبیح‌الله خدائیان در نشست رصد و پایش برنامه‌های سال ۱۴۰۲ که با هدف بررسی وضعیت اجرای برنامه‌های ابلاغی با حضور معاونین، بازرس کل امور و سربازرسان آن‌ها و به صورت ارتباط برخط با استان‌ها برگزار شد، با تسلیت ایام اربعین حسینی (ع) به بیان نکاتی پیرامون اهمیت فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.

رئیس سازمان بازرسی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه‌ای همگانی و ستون اِعمال و اجرای سایر فرائض دانست و خواستار توجه به این مقوله در بازرسی‌ها و نظارت‌ها شد.

وی خطاب به بازرسان تاکید کرد که همواره خداوند متعال را در همه امور ناظر اعمال خود بدانند و تقوای الهی پیشه کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه سازمان بازرسی برای اولین بار به سراغ گلوگاه‌های فساد و برنامه‌های کلان رفته است، از بازرسان خواست در راستای جلوگیری از وقوع مفاسد، با تدقیق و نظارت بیشتری نسبت به مسدودسازی این گلوگاه‌ها اقدام کنند.