رهایی ۴ محکوم به قصاص در فارس

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401112418804/%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DB%B4-%D9%85%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%B5%D8%A7%D8%B5-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری فارس، موسوی، رأفت و گذشت خانواده‌های اولیای دم به تأسی از سیره اهل بیت(ع) و تلاش‌های اعضای شوراهای حل اختلاف را ستودنی خواند و گفت: اثر چنین بخشش‌های کریمانه‌ای روحیه گذشت و ایثار را در جامعه تقویت خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری فارس طرح‌های استان در استفاده بیشتر از ظرفیت‌های مردمی را کاربردی خواند و افزود: با اخذ ایده‌های جدید و کاربردی در حوزه حل اختلاف علاوه بر احیای و تقویت بنیان‌های فرهنگی مصالحه در استان فرایندهای جدیدی را در این حوزه تعریف کرده‌ایم که از جمله آن استقرار صلح یاران در مدارس استان با هدف آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ اصلاح ذات البین است.

موسوی با بیان اینکه اقدامات مصالحه جویانه و میانجگری شوراهای حل اختلاف ریشه در فرهنگ دینی و بومی مردم دارد، افزود: تلاش عملی ما در شوراهای حل اختلاف استان پر رنگ‌تر کردن نقش این نهاد در توسعه فرهنگ صلح و سازش و کاهش ورودی پرونده‌هاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی، با بیان اینکه پیگیری اخذ رضایت و مصالحه در پرونده‌های قابل سازش از جمله اقدامات مستمر شوراهای حل اختلاف استان است، گفت: در آخرین اقدام سازشی در پرونده‌های مهم استان ۴ فقره پرونده قصاص در حوزه‌های قضایی شیراز، ممسنی، کوار و کوه چنار با رضایت اولیاء دم به مصالحه رسید.

ایسنا/فارس رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به تلاش شوراهای حل اختلاف برای ختم پرونده‌های قابل سازش به مصالحه، گفت: خوشبختانه ۴ فقره پرونده قصاص در حوزه‌های قضایی شیراز، ممسنی، کوار و کوه چنار با رضایت اولیاء دم به مصالحه ختم شده است.