رئیس سازمان بازرسی کل کشور: باید خود را جای مردم قرار دهیم

رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ نیز طی سخنانی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات دادگستری از توجه این مجموعه به موضوع پیشگیری از تغییر کاربری ها، حمایت از تولید وسرمایه گذاری، ترک فعل برخی از مدیران اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین مشکلات این مجموعه مربوط به پرونده های تعاونی های مسکن مربوط به دستگاه هاست.
همچنین در جریان این دیدار، نماینده قضات ساوجبلاغ به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.
انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402011707755/%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D9%84-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%87%DB%8C%D9%85

وی از خدمت در دستگاه عدلیه به عنوان یکی از توفیقات کارکنان و قضات یاد کرد و ادامه داد: برای اینکه مردم به این دستگاه اعتماد کنند و آن را ملجا خود بدانند باید عملکردها بر اساس حق و حقیقت باشد و بدون توجه به اینکه طرفین صاحب قدرت و نفوذ است فقط حق را ملاک قرار دهیم چراکه این امر رضایتمندی مردم را به همراه دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه تکریم ارباب رجوع و رضایتمندی مردم باید مورد توجه قرار گیرد؛ بیان کرد: رییس قوه قضاییه در جلسه اخیر با مسئولان قوه بر لزوم تکریم ارباب رجوع تاکید کرده و خواستار توجه به رضایتمندی مردم شدند بر این اساس باید این موضوع به عنوان اولویت دنبال شود.

به گزارش ایسنا، ذبیح‌الله خدائیان روز پنجشنبه ۱۷ فروردین در این دیدار ضمن تبریک سال جدید و تقارن آن با ماه مبارک رمضان با اشاره به جلسه مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان در این جلسه نکات مهمی را مطرح کردند و فرمودند که یکی از ذکرهای خداوند خدمت رسانی به مردم است که این امر باید سرلوحه کارها قرار گیرد.

وی از اتقان آرا به عنوان یکی دیگر از موضوعات مورد تاکید رییس قوه قضاییه یاد کرد و گفت: نباید کثرت کار و حجم پرونده ها باعث صدور احکام نامناسب شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت تعاونی های مسکن متعدد در هشتگرد بیان کرد: تغییر اراضی، مهاجرت و… باعث افزایش جرم می شود از این رو باید پیشگیری در دستور کار قرار گیرد.

خدائیان خواستار برخورد توام با عطوفت ومهربانی با مردم شد و تاکید کرد: باید بعضی مواقع خودمان را جای مردم قرار دهیم و ببینیم اگر ما در شرایط آنها بودیم چکار می کردیم.

ایسنا/البرز رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جریان سفر به ساوجبلاغ با حضور در جمع قضات و کارکنان دادگستری این شهرستان حضور یافت و صحبت‌ها و درخواست‌های آنها را شنید.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه کاهش جمعیت کیفری از دیگر موضوعات مورد توجه قوه قضاییه است، ادامه داد: باید به این موضوع توجه ویژه داشت و از زندانی شدن تمامی افراد باید خودداری کرد البته این به معنای اغماض در برخورد با مجرمان حرفه ای و مرتکبان جرائم خشن نیست.