دشمن در دسیسه اخیر خود شکست مفتضحانه‌ای خورده است

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401080301640/%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%81%D8%AA%D8%B6%D8%AD%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم، با قرائت حکم انتصاب، علی مدرس به عنوان رئیس جدید دادگستری جاسک و حجت الاسلام والمسلمین علی امامی به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب این شهرستان معرفی و منصوب شدند.

مجتبی قهرمانی در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان جاسک با بیان اینکه در پی درخواست‌های مطرح شده و موافقت ریاست قوه قضاییه، حوزه قضایی جاسک به دادگستری شهرستان ارتقاء یافته است، از تشکیل دادسرا در این حوزه قضایی و انتصاب دادستان جاسک خبر داد.

قهرمانی صیانت از اراضی ملی، اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی، برخورد قاطع با مخلین نظم و امنیت و همکاری جدی با ادارات و دستگاه‌های مختلف با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضاییه در خصوص تعامل با دولت را از مهمترین مأموریت های دادستان جدید جاسک عنوان کرد.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت حضور مسئولان قضایی جاسک به ویژه دادستان جدید این شهرستان در بین مردم و رسیدگی به مسائل و مشکلات آن‌ها، اظهارکرد: رسیدگی به تظلمات و شکایات، اصلاح ذات البین و حل و فصل دعاوی نقشی اساسی و بسیار مهم در ایجاد انتظام در جامعه و تحقق عدالت بر عهده دارد.

وی در ادامه ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس دادگستری و دادستان جدید شهرستان جاسک در عمل به وظایف قانونی شان، از مسئولین اجرایی، امنیتی و انتظامی، علماء و مردم این شهرستان نیز درخواست کرد تا همچون گذشته دادگستری و دادسرای جاسک را در روند خدمت رسانی، یاری کنند.

وی تصریح کرد: دادستان یا مدعی‌العموم یک مقام شاخص در هر شهرستان است و دادستان به نمایندگی از مردم وظیفه احقاق حقوق عمومی، تعقیب مجرمین، مقابله با جرایم و اجرای مجازات را بر عهده دارد.

ایسنا/هرمزگان رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: خوشبختانه در سایه اتحاد شیعه و سنی و بصیرت بزرگان، علما و معتمدین در استان هرمزگان وحدتی مثال زدنی در اقصی نقاط استان ساری و جاری است.

قهرمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نهادینه‌سازی عدالت در جامعه نیازمند جلب مشارکت‌های عمومی و ارتباط مؤثر با نخبگان و معتمدین محلی است و به همین منظور استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات، علما و ریش سفیدان برای ایجاد صلح و سازش، ضرورتی اجتناب‌ ناپذیر است که مسئولان جدید حوزه قضایی جاسک باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه بحمداللّه دشمن در دسیسه اخیر خود شکست مفتضحانه‌ای خورده است، تأکید کرد: خوشبختانه در سایه اتحاد شیعه و سنی و بصیرت بزرگان، علما و معتمدین در استان هرمزگان و شهرستان جاسک وحدتی مثال زدنی در اقصی نقاط استان ساری و جاری است.

این مقام قضایی با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف دادستان احقاق حقوق عامه است، یادآور شد: همانطور که امام جمعه محترم جاسک اشاره کردند در دوران نوین تحول دستگاه قضایی به سر می بریم و یکی از مهمترین محورهای تحول در قوه قضاییه توجه به حقوق عامه است که بر این اساس از دادستان جدید جاسک خواسته ایم در این رابطه تدابیر ویژه‌ای را اتخاذ نماید.