درخواست نخعی از مسئولان قضایی برای رعایت حداکثر رافت اسلامی با جوانان دستگیر شده

نماینده مردم نهبندان با تاکید بر اینکه جوانان ما باید هوشیار باشند، گفت: به فضل الهی دشمن تاکنون در این آوردگاه شکست خورده است، اما ضرورت دارد دستگاه های امنیتی و قضایی در چهارچوب مقررات حداکثر رافت اسلامی که مهمترین شاخصه نظام جمهوری اسلامی است در حق جوانانی که به هر دلیل دستگیر شده و به زندان رفته اند داشته باشد، چراکه اینها فرزندان خودمان هستند و باید حتی الامکان با ملایمت و مهربانی با آنها رفتار شود.

نخعی با بیان اینکه برخی از آقایان حرف از بگیر و ببندها و برخوردهای فوری و آنچنانی می زنند، یادآور شد: اینها می گویند با مشت آهنین برخورد کنید و علیه مردم و جوانان ما اینگونه موضع گیری می کنند، آقایان چرا این حرف ها را می زنید؟ ظاهرا متوجه نیستید وضعیت امروز جامعه محصول عملکرد غیر مسئولانه و بی کفایتی امثال شماست. باید به این دسته از افراد شک کرد، چراکه ظاهرا علاقه ای به فروکش کردن آتش و التهابات ندارند. اگر هنر امیدآفرینی و خلق چشم انداز روشن پیش روی مردم و جوانان کشور را ندارید بهتر است سکوت کنید و اجازه دهید قوه قضائیه که خوشبختانه امروز یک شخصیت معتدل و خبره در راس آن قرار دارد با رعایت دقیق قانون نسبت به بررسی ها و اقدامات لازم عمل نماید.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس با بیان اینکه‌ برخی از آقایان حرف از بگیر و ببندها و برخوردهای فوری با مردم و جوانان می‌زنند، اما ظاهرا متوجه نیستند وضعیت امروز جامعه محصول عملکرد غیر مسئولانه و بی کفایتی امثال آنهاست، تاکید کرد:‌ ضرورت دارد دستگاه های امنیتی و قضایی در چهارچوب مقررات حداکثر رافت اسلامی که مهمترین شاخصه نظام جمهوری اسلامی است در حق جوانانی که به هر دلیل دستگیر شده و به زندان رفته اند داشته باشد، چراکه اینها فرزندان خودمان هستند و باید حتی الامکان با ملایمت و مهربانی با آنها رفتار شود.

وی در ارتباط با اتفاقات اخیر در کشور تصریح کرد: غرب به رهبری آمریکا با همکاری چند کشور مرتجع منطقه با تمام توان علیه ملت ایران به صحنه آمده است، از آنجایی که آنها توان رویارویی مستقیم در میدان های نبرد با ما را ندارند، جنگ ترکیبی سازمان یافته ای را علیه مردم ما آغاز کرده اند، لذا دولتمردان غربی و همکاران منطقه ای آنها را از ادامه این روند برحذر می دارم و هشدار می دهم مراقب باشید این جنگ به مرحله خطرناک رویارویی مستقیم نینجامد، چراکه شما می دانید از مهلکه احتمالی جان سالم به در نخواهید برد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود:‌ پیشنهاد ما این است از مسیر خطرناکی که آغاز کرده‌اید قبل از آنکه صبر ما تمام شود، عقب نشینی کنید و ما را مجبور به واکنش های مستقیم نکنید. ما برای تمام سناریوهای احتمالی شما ‌آماده ایم تا در صورت لزوم در یک مواجهه مستقیم و تاریخی قدرتمان را به رخ شما بکشیم. شما که به درستی می‌دانید که ما بر منابع اصلی تامین کننده انرژی شما در منطقه احاطه داریم و در صورت ادامه این روند قطعا قطعا با چالش‌های جدی مواجه خواهید شد، بنابراین مراقب رفتارهایتان باشید.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401100502844/%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%86%D8%AE%D8%B9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AD%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D8%AB%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید بدانیم نسل دهه هشتادی یک نسل مطالبه‌گر و پرسشگر با تفکر انتقادی است. این ویژگی‌ها در کنار جسارت و ده‌ها ویژگی مثبت دیگر ظرفیت‌های بی‌نظیری را برای رشد کشور با محوریت این نسل در آینده فراهم کرده است. مشروط بر اینکه ما به جای دستور و تحکم هنر گفت‌وگو با این نسل و قانع کردن آنها را داشته باشیم. اگر اینگونه عمل نکردیم با این نسل متقاعد نشده با آن جسارت مثال زدنی به سمت آینده‌ای مبهم که به نفع هیچ کسی نیست باید حرکت کنیم.

نخعی در پایان گفت:‌ در عین حال نظام اسلامی ما باید با میدان دادن به جوانان ورزیده و بروز شود. افرادی که به صندلی‌ها چسبیده و سن و سالی از ‌آنها گذشته باید به خانه‌ها بروند. اجازه دهید جوانان تحصیل کرده،‌ متخصص و مومن سکان کارها را به دست بگیرند. باید از دل تهدیدی که پیدا شد فرصت بسازیم؛ حق نداریم با تندروی و تنگ نظری ملت را به خودی و غیر خودی،‌ انقلابی و غیر انقلابی و امثال آن تقسیم کنیم و باید وحدت و انس درونی خود را قدر بدانیم.

وی افزود: هیچ کس منکر مشکلات نیست، اما راهکار حل ابرچالش هایی مانند بیکاری، گرانی و معضلات فرهنگی و اجتماعی جامعه امروز، ایستادگی و تلاش همه ایرانی ها در سایه وحدت و همدلی است. بدانید دل هیچ لندن نشینی برای ما نمی سوزد، اگاه باشید ایرانیانی که در شبکه های خارجی علیه کشور خود و به نفع منافع غربی ها تحلیل می کنند، خبرنگاری و خبررسانی می کنند در حالی که می دانند این اقدامات خلاف تمامیت ارضی کشورشان است، عمدتا فرزندان همان کسانی هستند که لشکر تشکیل دادند و در حمایت از صدام علیه خاک خودشان جنگیدند. بی غرتی اینها نسبت به خاک، میهن و ناموس کشورشان در تاریخ اثبات شده است.

به گزارش ایسنا، مصطفی نخعی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز دوشنبه (5 دیماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از رئیس جمهور برای انتخاب خراسان جنوبی به عنوان اولین مقصد دور دوم سفرهای استانی بیان کرد: حضور ایشان در بین مردم استان بسیار امیدبخش بوده است. امیدوارم مصوبات این سفرها تا حصول نتیجه نهایی توسط مسئولین ذی ربط پیگیری شود.

نخعی در ادامه در سخنی با جوانان کشور بیان کرد: اگر تاریخ یکصد سال اخیر کشور را ورق بزنید حتی یک صفحه پیدا نمی کنید که غربی ها قدم مثبتی برای این خاک برداشته باشند. آنها با توطئه و نیرنگ کشور پهناور ایران را تجزیه کردند و بخش های مهمی از خاک ما را جدا کردند، اگر تاریخ را بخوانید می بینید که مانند این توطئه چند ماه اخیر در گذشته نیز همین توطئه‌ها علیه ما راه انداخته شد و متاسفانه به دلیل ضعف حکومت‌های وقت بخش های مهمی از خاک ما را جدا کردند. اکنون نیز اندیشکده های آنها همان برنامه های سابق یعنی تضعیف حکومت مرکزی که منجر به تجزیه و جنگ داخلی در ایران شود را برنامه ریزی و دنبال می کنند.