حضور برخی از مسوولان قضایی در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه

بابک تُرکی معاون قضایی رییس کل دادگستری استان تهران و رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی نیز امروز چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه با تعدادی از مراجعان که برای رفع مشکلات حقوقی و قضایی خود به این مرکز مراجعه کردند دیدار و به پرونده‌های آنها رسیدگی کرد.

علی جمادی معاون قضایی دادستان کل کشور و بابک ترکی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه با تعدادی از مراجعان دیدار و به پرونده های آنان رسیدگی کردند.

علی جمادی درباره درخواست های مطرح شده در این دیدار، اظهار کرد: در راستای حمایت از تولید و اشتغال و بر اساس تکلیف ما در حوزه دادستانی کل کشور و مسئولیتی که در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه وجود دارد در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه حضور پیدا کردیم تا با کسانی که درخواست ملاقات حضوری داشتند به صورت چهره به چهره دیدار کنیم.

رسیدگی به مشکلات مراجعه کنندگان توسط معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران در مرکز ارتباطات مردمی قوه ‌قضاییه

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران و رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی گفت: بنابراین معتقدم وجود واحد ارشاد قوی در هر مجتمع پاسخگو بسیاری از درخواست‌های مراجعان است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران درباره درخواست های مطرح شده در این دیدار گفت: درخواست های مراجعه کنندگان در ملاقات های مردمی مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه شامل بررسی مجدد پرونده‌ها، درخواست اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری و مشکلات ناشی از اجرای احکام است.

در این دیدار که با حضور علی اصغر رفاهی مدیرکل ارتباطات مردمی قوه‌ قضاییه انجام شد، معاون قضایی دادستان کل کشور به بررسی پرونده های مراجعه کنندگان پرداخت و جهت تسریع در رسیدگی دستورات لازم را صادر کرد.

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: مشکلات مراجعه کنندگان به استان های مربوط ارجاع داده شد تا در ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بعضی موارد مورد توجه و بررسی دقیق قرار گیرد همچنین در مرکز نیز مواردی که نیاز به بررسی دقیق و قانونی داشت در دستور کار قرار گرفت تا پس از بررسی تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی افزود: مراجعه کنندگان در این ملاقات مردمی مشکلاتی در زمینه بحث تولید، اشتغال و مشکلات دیگری در ابعاد مختلف داشتند که به استماع اظهارات آن ها پرداختیم و تصمیمات خوبی را نیز اتخاذ کردیم.

مراجعه کننده دیگر در این ملاقات مردمی خواستار تعیین تکلیف وضعیت شرکت ریخته گری ماشین سازی تبریز بود که معاون قضایی دادستان کل کشور مقرر کرد به منظور رفع مشکل وضعیت این شرکت و کارگران با وزیر صنعت معدن و تجارت مکاتبه ای صورت گیرد تا به قید فوریت این موضوع را بررسی و حل و فصل کند و نتیجه نیز متعاقباً اعلام شود.

تُرکی تصریح کرد: اگر یک واحد ارشاد قوی با افراد آگاه به مسائل حقوقی در هر مجتمعی ادعاهای مطرح شده از جانب این مراجعان را بررسی و آن ها را ارشاد و راهنمایی کند میزان مراجعه مردم برای کسب اطلاع از مشکلات حقوقی و قضایی به این مرکز کاهش پیدا می‌کند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401090201298/%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85%DB%8C-%D9%82%D9%88%D9%87-%D9%82%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%87

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه برای ملاقات بی واسطه مسئولان قضایی با مردم، علی جمادی معاون قضایی دادستان کل کشور به همراه مظفری مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز دادستانی کل کشور امروز (چهارشنبه) دوم آذر ۱۴۰۱ با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه با تعدادی از مراجعان که برای رفع مشکلات حقوقی و قضایی خود به این مرکز مراجعه کرده بودند دیدار و به پرونده‌های آن ها رسیدگی کرد.

در این ملاقات مردمی مراجعه کننده ای خواستار رسیدگی به وضعیت چاه آب شهرستان اسفراین بود که معاون قضایی دادستان کل کشور به رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی دستور دادند که گزارشی از روند عملیات اجرایی منتهی به مسدود شدن چاه مورد ادعا و سابقه حفرچاه را ارائه دهد.

مراجعه کننده دیگر در این دیدار خواستار دستور توقف ابلاغیه صادره از سوی اداره راه و شهرسازی خراسان جنوبی بود که معاون قضایی دادستان کل کشور ضمن مکاتبه ای با رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی و رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی خواستار اعمال اقدامات مقتضی قانونی شد.

در این ملاقات مردمی متقاضی خواستار رسیدگی در جهت رفع موانع تولید بود معاون قضایی دادستان کل کشور دستور داد که دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی با توجه به اظهارات و مستندات ارائه شده در راستای حمایت از تولید و اشتغال اقدامات قانونی را اعمال کنند.

وی ادامه داد: تعداد کثیری از این مراجعان با مشاوره‌ها و ارشادی که از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه کسب می‌کنند توجیح شده و از ادعا و درخواست خود صرف نظر می‌کنند.