جنگ چند جانبه‌ای علیه کشور آغاز کرده‌اند/دشمن به اندک افراد فریب خورده دل‌خوش است

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401072111161/%D8%AC%D9%86%DA%AF-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%DA%A9-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%A8

حمیدی با تاکید بر این مطلب که مردم ولی نعمت ما هستند، عنوان کرد: تواضع در برابر مردم، احترام به آنها، گفتار خوب با مردم و رفتار مناسب با آنها یک وظیفه است و این موارد منافاتی با قاطعیت در صدور و اجرای آرا و احکام قضایی ندارد.

عالی ترین مقام قضایی در استان کرمان یادآور شد: مردم که دشواری های زیادی را تحمل می کنند انتظار دارند در مراجعه به دستگاه قضایی، با برخورد خوب کارکنان اداری و قضایی روبرو شوند و از این رو احترام به مردم و تواضع در برابر آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی صبح امروز 21 مهرماه در نشست روسا و دادستان های سراسر استان کرمان در محل دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته (هایتک) به ارتباط بین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی اشاره و بیان کرد: اجرای مسئولیت های نیروی انتظامی بویژه تحت عنوان ضابط دستگاه قضایی، نیاز به تعامل و همگامی گسترده بین دستگاه قضایی و فراجا دارد.

حمیدی ضمن بیان این مطلب که شرایط فعلی کشور شرایط حساسی است و مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها، فشارهای اقتصادی و جنگ تمام عیار را می بینیم، اظهار کرد: دشمنان در دوران دفاع مقدس تمام امکانات خود را برای مقابله با این نظام پای کار آورده بودند که به حمدالله به اهداف خود نرسیدند.

رییس کل دادگستری استان کرمان، هوای نفس را یک آفت بزرگ دانست و تاکید کرد: هوای نفس مانع احترام به مردم و صدور آرای قاطع قضایی خواهد شد و از این رو باید در این حوزه مراقبت های لازم را داشته باشیم و در دستگاه قضایی  وظیفه و مسئولیت داریم که پاسخ اعتماد نظام و مردم را به درستی بدهیم.

وی تصمیم و رای عادلانه و احقاق حق مردم را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: تصمیمات قضایی باید عادلانه متقن، قاطع و به موقع باشد و این موضوع از انتظارات مهم از دستگاه قضایی است.

وی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی را دو رکن مکمل یکدیگر دانست و تاکید کرد: اجرای دستورات قضایی با نظارت دستگاه قضایی، توسط نیروی انتظامی انجام می شود و با این نگاه، دستگاه قضایی بدون همراهی نیروی انتظامی نمی تواند مسئولیت های خود را به صورت کامل انجام دهد و نیروی انتظامی نیز برای اجرای ماموریت های خود نیاز به پشتیبانی و صدور احکام قاطع قضایی دارد و بدون پشتوانه دستگاه قضایی نمی توانند کار خود را انجام دهد.

حمیدی با اشاره به اینکه باید تحلیل صحیحی از وضعیت کنونی داشته باشیم، تاکید کرد: همه باید بصیرت، آگاهی و تحلیل صحیح از وضعیت داشته باشند و اگر به خوبی وضعیت مردم کشور و انقلاب را تحلیل کنیم، تشخیص وظیفه کار دشواری نخواهد بود زیرا تشخیص وظیفه زمانی دشوار می شود که تحلیل درست از موضوع را نداشته باشیم.

وی بر توسعه بصیرت و شناخت شرایط کنونی در بین قضات، کارکنان اداری و خانواده های آنها تاکید کرد و اظهار کرد: خانواده بزرگ دستگاه قضایی باید مسائل روز را به خوبی درک کرده و درباره آنها تصمیم به موقع و به جا بگیرند تا به موقع بتوانیم تهدیدات و مشکلات را از جامعه دور کنیم.

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: دشمنان ایران اسلامی، اندک افراد فریب  خورده ای که تحت تاثیر احساسات جوانی قرار گرفته اند و به خیابان ها می آیند را می بیند و به آنها دل خوش کرده اند اما جمعیت های میلیونی که در حمایت از ارزش های دینی و ملی پای کار می آیند و برای دفاع از اسلام، انقلاب و رهبری در صحنه هستند را مردم ایران نمی دانند.

رییس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: دشمنان ایران اسلامی، اندک افراد فریب  خورده ای که تحت تاثیر احساسات جوانی قرار گرفته اند و به خیابان ها می آیند را می بیند و به آنها دل خوش کرده اند اما جمعیت های میلیونی که در حمایت از ارزش های دینی و ملی پای کار می آیند و برای دفاع از اسلام، انقلاب و رهبری در صحنه هستند را مردم ایران نمی دانند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان، درک شرایط کنونی کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: جامعه همیشه به خدمات دستگاه قضایی نیاز دارد و همواره باید تلاش کنیم که وظایفی که براساس قانون اساسی، اسناد بالادستی بر عهده این دستگاه گذاشته است را به درستی اجرا کنیم.

وی ادامه داد: دشمنان یک جنگ چند جانبه را علیه کشور آغاز کرده اند و نمونه تلاش های خصمانه آنها در اعتراضات اخیر قابل مشاهده است که تلاش می کنند تاثیرگذاری خود را از راه های مختلف از جمله جنگ رسانه ای و مالی افزایش دهند.