جنگ چند جانبه‌ای علیه کشور آغاز کرده‌اند

حمیدی ضمن بیان این مطلب که شرایط فعلی کشور شرایط حساسی است و مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها، فشارهای اقتصادی و جنگ تمام عیار را می بینیم، اظهار کرد: دشمنان در دوران دفاع مقدس تمام امکانات خود را برای مقابله با این نظام پای کار آورده بودند که به حمدالله به اهداف خود نرسیدند.

وی ادامه داد: دشمنان یک جنگ چند جانبه را علیه کشور آغاز کرده اند و نمونه تلاش های خصمانه آنها در اعتراضات اخیر قابل مشاهده است که تلاش می کنند تاثیرگذاری خود را از راه های مختلف از جمله جنگ رسانه ای و مالی افزایش دهند.

حمیدی با اشاره به اینکه باید تحلیل صحیحی از وضعیت کنونی داشته باشیم، تاکید کرد: همه باید بصیرت، آگاهی و تحلیل صحیح از وضعیت داشته باشند و اگر به خوبی وضعیت مردم کشور و انقلاب را تحلیل کنیم، تشخیص وظیفه کار دشواری نخواهد بود زیرا تشخیص وظیفه زمانی دشوار می شود که تحلیل درست از موضوع را نداشته باشیم.

وی بر توسعه بصیرت و شناخت شرایط کنونی در بین قضات، کارکنان اداری و خانواده های آنها تاکید کرد و اظهار کرد: خانواده بزرگ دستگاه قضایی باید مسائل روز را به خوبی درک کرده و درباره آنها تصمیم به موقع و به جا بگیرند تا به موقع بتوانیم تهدیدات و مشکلات را از جامعه دور کنیم.

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: دشمنان ایران اسلامی، اندک افراد فریب  خورده ای که تحت تاثیر احساسات جوانی قرار گرفته اند و به خیابان ها می آیند را می بیند و به آنها دل خوش کرده اند اما جمعیت های میلیونی که در حمایت از ارزش های دینی و ملی پای کار می آیند و برای دفاع از اسلام، انقلاب و رهبری در صحنه هستند را مردم ایران نمی دانند.

رییس کل دادگستری استان کرمان، هوای نفس را یک آفت بزرگ دانست و تاکید کرد: هوای نفس مانع احترام به مردم و صدور آرای قاطع قضایی خواهد شد و از این رو باید در این حوزه مراقبت های لازم را داشته باشیم و در دستگاه قضایی  وظیفه و مسئولیت داریم که پاسخ اعتماد نظام و مردم را به درستی بدهیم.

رییس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: دشمنان ایران اسلامی، اندک افراد فریب  خورده ای که تحت تاثیر احساسات جوانی قرار گرفته اند و به خیابان ها می آیند را می بیند و به آنها دل خوش کرده اند اما جمعیت های میلیونی که در حمایت از ارزش های دینی و ملی پای کار می آیند و برای دفاع از اسلام، انقلاب و رهبری در صحنه هستند را مردم ایران نمی دانند.

حمیدی با تاکید بر این مطلب که مردم ولی نعمت ما هستند، عنوان کرد: تواضع در برابر مردم، احترام به آنها، گفتار خوب با مردم و رفتار مناسب با آنها یک وظیفه است و این موارد منافاتی با قاطعیت در صدور و اجرای آرا و احکام قضایی ندارد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان، درک شرایط کنونی کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: جامعه همیشه به خدمات دستگاه قضایی نیاز دارد و همواره باید تلاش کنیم که وظایفی که براساس قانون اساسی، اسناد بالادستی بر عهده این دستگاه گذاشته است را به درستی اجرا کنیم.

وی تصمیم و رای عادلانه و احقاق حق مردم را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: تصمیمات قضایی باید عادلانه متقن، قاطع و به موقع باشد و این موضوع از انتظارات مهم از دستگاه قضایی است.

عالی ترین مقام قضایی در استان کرمان یادآور شد: مردم که دشواری های زیادی را تحمل می کنند انتظار دارند در مراجعه به دستگاه قضایی، با برخورد خوب کارکنان اداری و قضایی روبرو شوند و از این رو احترام به مردم و تواضع در برابر آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401072111161/%D8%AC%D9%86%DA%AF-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF

وی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی را دو رکن مکمل یکدیگر دانست و تاکید کرد: اجرای دستورات قضایی با نظارت دستگاه قضایی، توسط نیروی انتظامی انجام می شود و با این نگاه، دستگاه قضایی بدون همراهی نیروی انتظامی نمی تواند مسئولیت های خود را به صورت کامل انجام دهد و نیروی انتظامی نیز برای اجرای ماموریت های خود نیاز به پشتیبانی و صدور احکام قاطع قضایی دارد و بدون پشتوانه دستگاه قضایی نمی توانند کار خود را انجام دهد.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی صبح امروز 21 مهرماه در نشست روسا و دادستان های سراسر استان کرمان در محل دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته (هایتک) به ارتباط بین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی اشاره و بیان کرد: اجرای مسئولیت های نیروی انتظامی بویژه تحت عنوان ضابط دستگاه قضایی، نیاز به تعامل و همگامی گسترده بین دستگاه قضایی و فراجا دارد.