جلوگیری از تعطیلی ۱۰ واحد تولیدی با ورود دادگستری‌ البرز

حسین فاضلی هریکندی در تشریح اقدامات دادگستری استان البرز در راستای تحقق شعار سال و حمایت‌ قضایی از واحدهای تولیدی  به مناسبت دهه فجر گفت: یکی از محورهایی که همواره در نشست‌های داخلی و عمومی رئیس قوه قضائیه مورد تاکید قرار گرفته است حمایت از واحدهای تولیدی و ممانعت از تعطیلی آن‌ها و حفظ اشتغال نیروهای شاغل حتی در شرایطی است که پرونده واحد تولیدی در حال رسیدگی در مراجع قضایی است.


رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه هم اکنون در ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استان البرز پرونده ۱۰۳ واحد تولیدی در دست بررسی و اقدام است تاکید کرد: از ابتدای سال تاکنون، حمایت های قضایی انجام شده منجر به ممانعت از تعطیلی ۱۰ واحد تولیدی و حفظ اشتغال بیش از ۲۵۰۰ نفر و ایجاد اشتغال برای بیش از ۲۴۰۰ نفر شده است.

رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان البرز اضافه کرد: دادگستری کل استان البرز چندین گام مهم در این مسیر برداشته است که تشکیل بانک اطلاعاتی کلیه بنگاه های اقتصادی استان و همچنین شرکت های دانش بنیان به صورت تفکیک شده یکی از گام های اولیه مهم در این مسیر بوده است.


وی به فعالسازی ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استان البرز اشاره کرد و گفت که در ۱۰ ماهه سال جاری، ۱۲ جلسه کمیته‌های استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با مدیریت وی تشکیل شده که منجر به ۵۹ مصوبه و چهار بازدید از واحدهای تولیدی شده است.

ایسنا/البرز رئیس کل دادگستری استان البرز به مناسب دهه فجر به تشریح اقدامات حمایتی قضایی از واحدهای تولیدی استان پرداخت و ضمن اعلام ممانعت از تعطیلی ۱۰ واحد تولیدی در ۱۰ ماهه سال جاری، گفت که این اقدامات منجر به ایجاد یا حفظ اشتغال برای ۴۹۰۰ نفر شده است.


فاضلی هریکندی با اشاره به ارجاع ۴۲۱ درخواست به دبیرخانه ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استان البرز متذکر شد: مجموع این درخواست‌ها منجر به ۱۱۰ بازدید از سوی مدیران دادگستری استان از این واحدها شده است.


 انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/00062150985/%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%DB%B1%DB%B0-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%B1%D8%B2


وی افزود: بررسی آماری مشکلات واحدهای تولیدی استان نشان می دهد که ۳۵ درصد به جهت طرح پرونده از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی در مراجع قضایی، ۲۰ درصد مرتبط با بانک ها، ۱۳ درصد جهاد کشاورزی، ۵ درصد شهرک های صنعتی، ۴ درصد شهرداری ها، یک درصد ورشکستگی و ۲۱ درصد مرتبط با سایر سازمان‌ها بوده است.