تبلیغات گوگل (Google Ads): گوگل ادز چیست و چه مزایایی دارد؟

در صفحه بعد که برای ما می آورد به انگلیسی نوشته از دروز تا دوهفته طول می کشد تا گوگل ادسنس سایت شما را تایید گوگل ادز در ایران کند. در ایران حدود ۷ سایت بزرگ رایگان با بازدید زیاد وجود دارند که می توانید آگهی خود را در آنجا تبلیغ کنید. ابتدا یک اکانت ادسنس بسازید ، پس از آن یک کد کوتاه را به وب سایت یا وب لاگتان اضافه کنید. این نامه شامل یک کد 5 رقمی برای تائید اکانت است. صاحبان این وبسایت ها بدون سرمایه گذاری و تدوین برنامه ای مدون شروع به کار می کنند.فکر این افراد فقط راه اندازی وبسایت است و استفاده از روش هایی که صاحبان وبلاگ نیز از آن استفاده می کنند اما در تعریف تجارت الکترونیک و راه اندازی کسب و کار آنلاین چنین نیست و راه اندازی یک وبسایت و به موفقیت رساندن آن نتیجه زحمات و مخارجی است که برای آن صرف شده است. این همان هزینه ای است که تبلیغ دهنده به شما می دهد.

زیرا حداقل تا به این لحظه، سایت ایرانی همکار با گوگل نداریم و علاوه بر آن، مخاطبان این سایتها هم معمولاً ایرانی نیستند! بنابراین شما فقط زمانی هزینه پرداخت میکنید که بر لینک آگهی شما کلیک انجام شود. لیست بهترین سایت های ایرانی درج آگهی رایگان منتخب بهترین سایت های ایران در زمینه ثبت آگهی می باشد وبسایتهایی فعال در این حوزه به شما معرفی شده اند تا شانس دیده شدن شما بیشتر باشد. عواملی مانند کیفیت سایت، بودجه اختصاصی و حوزه کسب و کار در هزینه نهایی تبلیغات در گوگل تاثیرگذار هستند. برای انجام تبلیغات ادوردز در گوگل یا همان گوگل ادوردز، شما میبایست ابتدا بودجه خود را مشخص نموده و مطابق با آن پلان مورد نظر را خریداری نمایید. همان بودجه روزانه است که برای کمپین در نظر گرفته اید. در نظر داشته باشید که ثبتنامهای متوالی، شانس تایید اکانتتان را می کاهد. 3. Display path: امکان ارائه صفحات زیر مجموعه از وبسایت شما را فراهم میآورد.

با درج آگهی در سودایران، بعد از یک روزکاری آگهی خود را در صفحات اول نتایج جستجوی گوگل خواهید دید. این صفحات رایگان هستند و به جست و جو کنندگان محلی اجازه می دهند تا کسب و کارهای نزدیک خود را پیدا کنند. بعلاوه این پروسه ممکن است زمان بر باشد، بنابراین صبور بودن بسیار مهم است. تجربه ما در تجارت آنلاین ثابت کرده افرادی که به تازگی می خواهند در فضای مجازی تجارت کنند و از روش سنتی می خواهند تجربه تجارت آنلاین را داشته باشند به دلیل رایگان بودن آگهی ها تمایل بیشتری به امتحان این سایت ها دارند. مهم ترین نکته اینجا، بودن کلمه کلیدی در طراحی وب سایت شماست. اگر وب سایتی ایجاد کنید که به سوالات مشتری های احتمالی پاسخ دهد و راه حل هایی برای مشکلاتشان به آن ها ارائه دهد، شروع به جلب توجه خواهید کرد. شما می توانید کشور هایی که حروف زبانشان به فارسی شبیه است، همچون کشور های عربی و کشور هایی مثل افغانستان و پاکستان انتخاب نموده و تنظیم نمایید که تبلیغاتتان در این کشور ها نمایش داده نشود و هدفمند تر به مخاطبان اصلی خود دست پیدا کنید. در دنیای امروزی با اینترنتی شدن تمامی امور، تمام کسب وکارها و برندها برای بهتر دیده شدن خود تلاش می کنند که تبلیغات هدفمند داشته باشند.

گوگل تبلیغات هدفمند و قابل ارتباط با محتوای سایت یا کاربران را براساس معیارهای خود در سایت شما نشان می دهد. سی پی ام به این معناست که کمپانی های دیگری که می خواهند محصولشان را تبلیغ کنند ، هزینه ای را به گوگل پرداخت می کنند. این پیشنهادات به عنوان انگیزه و مشوقی برای ترغیب مردم به امتحان کسب و کار شما هستند. برای این بخش می توانید از یک کپی رایتر خلاق که تخصصش مجذوب کردن خواننده با نوشتن متون ترغیب کننده است، کمک بخواهید. بسیاری از مصرف کنندگان هنوز از این رسانه ها استفاده می کنند و ممکن است تحت تاثیر تبلیغات آن ها قرار بگیرند.

بعد از مدت زمان معین که از کوپن تبلیغاتی استفاده کردید باید کمپین خود را پاک کنید یا متوقف سازید تا دیگر مجبور نشوید از جیب خود هزینه های تبلیغات را بپردازید. برروی آن کلیک کنید و وارد شوید. اینکه موفق شوید در بهصرفهترین حالت در این مزایده برنده شوید از تکنیکهای دیجیتال مارکتینگ است. درج آگهی در گوگل یکی از موثرترین روش های تبلیغات و بازاریابی امروزه می باشد که با استفاده از سرچ کلمات کلیدی در موتور جستجو محبوب گوگل دیده می شوید . قدمت سایت های درج آگهی در ایران بیش از ۱۰ سال است و یکی از قدیمی ترین و کم هزینه ترین روش های معرفی خدمات و یا فروش محصولات به شمار می آید. لیست ۱۰۰ تا از بهترین سایت های ایرانی درج آگهی رایگان در سایت های معتبر به ترتیب رنک در گوگل توسط ایتروز برای ثبت آگهی رایگان دسته بندی شده.

برای درج آگهی رایگان در سایت های معتبر از طریق لینک های زیر اقدام نماید. ما به آن دسته از عزیزانی که به تازگی می خواهند در فضای مجازی تجارت کنند توصیه می کنیم محصولات و خدمات خود را در سایت های درج آگهی ثبت نمایند. زیرا افراد مقایسه می کنند مثلا هر ماه برای تبلیغ در مجله های تخصصی هزینه هایی از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون پرداخت می کنند اما با درج آگهی رایگان و مقایسه تماس ها به اهمیت سایت های درج آگهی رایگان پی می برند و انگیزه تبلیغات در فضای مجازی برای آنها چند برابر می شود.

شاید بتوان گفت مهم ترین قسمت در پخش آگهی در گوگل، صبر است. در وبلاگ سئوکار می توانید آموزش های گوگل ادوردز را به صورت مقاله، کتاب و فیلم آموزشی مشاهده فرمایید و همچنین از خدمات متنوع تبلیغات در گوگل، از جمله ساخت اکانت اختصاصی، شارژ اکانت ادوردز، مدیریت اکانت ادوردز و همچنین کلیک های تضمینی تبلیغات در گوگل استفاده کنید. نکاتی هستند که در رابطه با خرید اکانت گوگل ادوردز و تبلیغتان باید رعایت کنید در ادامه در رابطه با آن ها توضیحاتی را ارائه داده ایم. ایجاد اکانت در گوگل ادسنس با نام و آدرس واقعی انجام می پذیرد .

تبلیغ در گوگل اگر به صورت غیر اصولی و غیر استاندارد انجام شود، نه تنها بازخورد مثبتی برای شما به همراه ندارد بلکه می تواند هزینه تبلیغات گوگل را برای شما تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. سایت های زیادی که کار آنها نشر و تبلیغ می باشد از گوگل ادسنس استفاده می کنند. به این شکل که بنرهایی را در اختیار شما قرارمی دهد که شما می توانید آنها را در وب سایت و یا در وبلاگ خودتان قرار دهید و به ازای هر کلیکی که روی آنها انجام می شود به دلار کسب درآمد کنید. کلمات کلیدی مؤثر را انتخاب کنید. حتی می­توانید با تجزیه و تحلیل تبلیغات رقبا، آن دسته از کلمات کلیدی را پیدا کنید که باعث بالا رفتن ترافیک سایت می­شود و از سود زیاد آن استفاده کنید. گستردگی این کمپین ها شرایطی را فراهم می کند که بتوانید به راحتی آگهی معرفی محصولات خود را منتشر کنید و به کاربران نشان دهید. همانطور که می دانید گوگل بخشی از کسب و کار خود را به سایت هایی که تولید محتوا می کنند، اختصاص داده است و از این طریق بستری برای کسب درآمد دلاری برای آنها فراهم کرده است.

برای اینکه کلیک های دقیق تر و آمار دقیق تری به تبلیغ دهنده نمیش بدهد،سیستمی فراهم می کند که شما می توانید کدهای بنرهای تبلیغاتی را از این سایت بگیرید و در سایت یا وبلاگ خودتان قرار دهید و هر کلیکی که شما می کنید ، در آنجا پنل کاربری شما ثبت می شود و از کلیک های تبلیغ دهنده کم می شود یعنی مبلغی از آن هزینه ای که از تبلیغ دهنده گرفته است به شما تعلق می گیرد. بهتر است از آدرسهای مجازی که در بعضی وبسایتها فروخته می شوند، صرف نظر کنید زیرا پس از ثبتنام، برای شروع رسمی کسب درآمد، یک نامه حاوی کد تائید اکانت از طرف گوگل به آدرس ثبت شده ارسال میشود. توجه کنید پس از ثبتنام یک ایمیل حاوی کد تائید اکانت از طرف گوگل ادسنس به شما ارسال میشود تا کسب درآمد شما رسما شروع شود.

از طرف دیگر، در هنگام ثبتنام نکات دیگری راباید مد نظر داشت. بنا براین ، دیگر نمیتوانید با وبسایت و نام خوتان برای وبسایت دیگر در گوگل ادسنس ثبتنام کنید. البته توجه داشته باشید ترتیب چیدمان سایت ها به ترتیب بهترین ها بوده و وبسایت هایی که از بالا معرفی شده اند بهترین هستند و هرچقدر به سمت پایین حرکت می کنید از کیفیت سایت های آگهی کم می شود بنابراین اگر می خواهید آگهی خود را در بهترین سایت های درج آگهی رایگان ثبت نماید می توانید از قسمت بالای لیست شروع به ثبت نماید. به شما توصیه می کنیم در تمامی این وبسایت ها عوض شده و تبلیغات خود را در آنها درج نماید. دارای صحفه های اخصاصی برای هر گروه: به عنوان یک کاربر که در یک زمینه به خصوص فعالیت می کند، باید پس از درج آگهی تمامی اطلاعاتی که مربوط به صنف گروه تخصصی شما است را تکمیل نمایید. افزونه Call: این افزونه به شما اجازه میدهد در پایین لینک تبلیغ شده، شماره تماس را درج کنید تا مخاطب فعلی (مشتری آینده) بتواند بدون کوچکترین زحمتی با کسبوکارتان ارتباط برقرار کند.

مثلا میتوانید کولر سامسونگ و کولر Samsung را در یک ادگروپ ایجاد کنید. اقتصاد، بیمه و پزشکی سه دسته از پرسودترین موضوعات قابل توجه در گوگل ادسنس محسوب می شوند و گوگل بیشترین پول را برای آنها می پردازد. توجه داشته باشید که این نوع از تبلیغات ادسنس برای آن دسته از ناشرانی است که ویدئوها را در Player وبسایت خود پخش میکنند نه در Player یوتیوب. وب مستران در این روش معمولا با متمرکز شدن روی تبلیغات، ترافیک وبسایت و رتبه سایت خود را در نتایج جستجو بهبود می بخشند. حضور در 4 یا 5 رتبه بالای صفحه نخست گوگل نه تنها میتواند به تعداد بازدیدکنندگان شما بیافزاید و در جذب مخاطبین جدید شما را یاری کند، بلکه باعث اعتبار برند سازمان یا شرکت شما می شود. اگر بتوانید از وب سایت های دیگر بک لینک بگیرید، این امر به افزایش رتبه سایت شما نیز کمک می کند.

یکی از سوالهای رایج درباره گوگل ادسنس این است که “تا چه حد می توان از گوگل ادسنس درآمد داشت ؟ هر چه تعداد افراد بیش تری روی وب سایت شما کلیک کنند، رتبه بندی آن در گوگل بهتر خواهد بود. محتوای بی کیفیت وب سایت امکان پذیرفته شدن را به حداقل می رساند. ما مطالبی را که تا به امروز منتشر شده در زیر قرار داده ایم. بنابراین ابتدا چند ماهی در سایت خود محتوای ارزشمند تولید کنید تا شانس قبولی بیشتری داشته باشید. » را مطالعه کنید. حالا که با کاربرد و مفهوم گوگل ادوردز (گوگل ادز) و انواع مختلف تبلیغات در گوگل آشنا شده اید، وقت آن است که آموزش گام به گام تبلیغات در گوگل را آغاز کنیم. شانس قبولی در گوگل ادسنس را نداشته باشند. گوگل سه تبلیغ را در صفحه انتخاب شده قرار داده است. صرف نظر از اینکه گوگل ادسنس به محتوای تخصصی علاقمند است ، تولید محتوای یونیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است . حال برای بهینه سازی گوگل ادز باید چند راهکار را در نظر بگیرید که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. پس اگر تجربه این کار را ندارید بهتر است کارتان را به افرادی بسپارید که تجربه موفق در زمینه گوگل ادز داشته اند.