تأمین امنیت برای سرمایه‌گذاری از وظایف ماست

رئیس کل دادگستری لرستان اضافه کرد: واقعیت این است که در یک جنگ اقتصادی و تحریم ناجوانمردانه قرار داریم و حمایت، صیانت و تأمین امنیت برای سرمایه‌گذاری از جمله وظایفی است که ما در این مقطع از زمان عهده‌دار هستیم.

شهواری تصریح کرد: امیدواریم که این جلسه و جلسات دیگر برای رشد تولید و مهار تورم و کمک به بخش خصوصی مؤثر باشد و حتماً این جلسات در موعد مقرر با برنامه‌ریزی مناسب انجام شود که نتیجه آن قطعاً کمک به اقتصاد و معیشت مردم و حل مشکلات بخش خصوصی، کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی باشد.

شهواری تأکید کرد: در لرستان جمع حاضر می‌تواند در این راه گام خوب و مؤثری بردارد و دغدغه‌های مقام معظم رهبری را در رونق تولید، اقتصاد مقاومتی و دیگر موضوعات مرتبط با اقتصاد معیشتی مردم نباید نادیده بگیریم.

وی بیان کرد: این جلسه مهم و ارزشمند در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه و قانون اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دستورالعمل اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه برگزار شده که در این مجموعه مقررات که ذکر شده تکالیف هر یک از دستگاه‌ها مشخص بوده و قوه قضاییه نیز در راستا حمایت جدی و اثربخش از سرمایه‌گذاری‌های مشروع و رونق تولید و مهار تورم آماده هرگونه همکاری و مساعدت است.

رئیس‌کل دادگستری لرستان افزود: ضرورت دارد جمع حاضر مقامات تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز، رؤسای بانک‌ها، اداره‌کل تأمین اجتماعی، سازمان امور مالیاتی، مراجع صادر کننده مجوزها، اداره‌کل صمت همه و همه در مقام عمل به دنبال اجرای فرامین مقام معظم رهبری و اعمال مساعدت حداکثری و رفع موانع تولید باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهواری در اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی استان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سالگرد رحلت جانسوز امام(ره) و همچنین شهدای ۱۵ خرداد، اظهار کرد: جلسه امروز در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و کارخانجات استان در حال برگزاری است.

وی بیان کرد: تصمیمات متخذه در این جلسه باید در چارچوب قوانین و مقررات ناظر به همین موضوع باشد اگر بخواهیم تولید استان رونق یافته و زمینه اشتغال جوانان بیکار و جویای شغل فراهم شود یا شاهد افزایش ازدواج باشیم و یا تورم افسارگسیخته مهار شود همه این موارد نیاز به عزم جدی و همه جانبه دارد.

ایسنا/لرستان رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: واقعیت این است که در یک جنگ اقتصادی و تحریم ناجوانمردانه قرار داریم و حمایت، صیانت و تأمین امنیت برای سرمایه‌گذاری از جمله وظایفی است که ما در این مقطع از زمان عهده‌دار هستیم.

انتهای پیام 


منبع: https://www.isna.ir/news/1402031811614/%D8%AA%D8%A3%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B8%D8%A7%DB%8C%D9%81-%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی افزود: امید داریم امروز با همفکری، بحث و تبادل نظر مفید و سازنده بتوانیم تا جایی که امکان پذیر است مشکلات پرونده‌های مطروحه واحدهای تولیدی را برطرف کنیم.

شهواری تصریح کرد: در سند تحول و تعالی قوه قضاییه و برنامه عملیاتی ابلاغی به دادگستری‌ها نیز حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری و پشتیبانی از واحدهای تولیدی که در زمره مصادیق حقوق عامه به شمار می‌رود پیش بینی شده و در همین زمینه تمام ارکان و رؤسای دادگستری، دادستان‌ها، قضات شعب به منظور تحقق شعار سال مصوب مقام معظم رهبری از هیچ کوشش و تلاشی فروگذار نخواهد کرد.