برخورد با قاچاقچیان سلاح و مواد مخدر و سرقت‌های مسلحانه در لرستان

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه زندان جای مجرمین خاص است نه هر کسی، گفت: به موضوع مجازات‌های جایگزین حبس توجه شود و  قطعا در برخورد با جرائم خاص مجرم از ارفاقات قانونی محروم شود.

به گزارش ایسنا در این مراسم از زحمات حسین رضا دلفان تقدیر و اکبر رشیدی به عنوان رئیس جدید دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان خرم‌آباد معرفی شد.

نظام مقدس جمهوری اسلامی الگویی برای جنبش‌های بیداری اسلامی است

رئیس کل دادگستری لرستان بیان کرد: باید در راستای تحول و تعالی در بستر سند قضایی و در قالب سند تحول قضایی و برنامه‌های عملیاتی حرکت کنیم.

وی افزود: سپاه حافظ امنیت، مرزها، آرمان‌ها و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری است و چون دشمنان در جنگ ترکیبی با ایران اسلامی ناکام ماندند؛ این خطای استراتژیکی از سوی اتحادیه اروپا قابل پیش‌بینی بود.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی هر یک مکلف به تبیین و تشریح دستاوردهای نظام هستند، افزود: هرکدام از دستگاه‌ها و مسئولین مکلف به انجام جهاد تبیین که مورد تاکید مقام معظم رهبری است بوده و برنامه‌های خلاقانه با محوریت تبیین انجام و نوجوان و جوانان را با مبانی نظام آشناتر کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در برنامه سند تحول قضایی و سیاست‌های محوری و راهبردی علاوه بر مردمداری، قضاوت عادلانه مدنظر باشد چراکه هدف غایی و اصلی خلقت بشریت و جهان کنونی است، افزود: آرمان انبیا و اولیا و بزرگان دینی و ائمه اطهار (ع) اقامه عدالت است.

رئیس شورای قضایی لرستان اضافه کرد: تکریم ارباب رجوع و کرامت انسانی و رعایت احترام ضروری و مراجعات مردم به قضات و دستگاه قضایی نعمت است.

رزم اقامه عدل را یکی از ضروریات حکومت اسلامی و از شئون ولی‌فقیه دانست و با بیان اینکه این مهم به قضات تنفیذ شده است، اظهار کرد: رعایت مساوات بر قاضی واجب است؛ میزان عدالت حق است و باید به حقیقت در عالم واقع برسیم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401110403402/%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%A7%DA%86%D8%A7%D9%82%DA%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%AE%D8%AF%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%D9%82%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

رزم با اشاره به یکی از توطئه‌های استکبار جهانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفت: اخیرا شاهد تصویب یک قطعنامه ضد ایرانی بودیم و در پارلمان اروپا این امر به تصویب رسید و این قطعنامه‌ای مداخله‌جویانه و خصمانه است که با اتهام زنی‌های بی‌اساس، نام سپاه را که نهادی رسمی و نظامی در قانون اساسی است، برخلاف منشور سازمان ملل در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده و قطعا این قطعنامه فاقد سازو کار و بی‌ارزش بوده و ظرفیت اجرایی ندارد و نوعی حرکت در راستای حمایت از تروریسم است.

رزم در ادامه با بیان اینکه دو سال پیاپی است که رتبه سلامت قضایی را در استان کسب کردیم، عنوان کرد: در نظرسنجی سیستمی همکاران قضایی از حیث اخلاق و مردمداری توانستند نشان دهند و این پشتوانه خوبی برای دادگستری است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۳۹ هزار پرونده در دست اقدام است و تلاش کنید تا پایان سال این تعداد به ۳۰ هزار پرونده برسد، گفت: یکی از سیاست کیفری استان برخورد جدی با ۴۰ عنوان مجرمانه از جمله قتل‌های عمدی، دستگیری قاتلین فراری و تیراندازی‌هاست.

اقامه عدل یکی از ضروریات حکومت اسلامی و از شئون ولی‌فقیه است

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه نهال انقلاب بارور و تنومند بوده و خون شهدا این نهال را آبیاری کرده است، اضافه کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی الگویی برای منطقه‌ خاورمیانه و جنبش‌های بیداری اسلامی و پشتوانه‌ای برای این جنبش‌های آزادی‌بخش هستند.

رزم با بیان اینکه ملاقات‌های الکترونیکی بین زندانیان و خانواده آنان تقویت شود، افزود: در این خصوص رتبه خوبی نداریم و انتظار است ابلاغ، دادرسی و ملاقات الکترونیکی بیشتر با همکاری دادستان‌ها و قضات اجرای احکام مدنظر قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری لرستان اظهار کرد: کاهش فرآیند دادرسی و تعیین تکلیف پرونده‌های جریانی ضروری است؛ هم‌اکنون در دادگستری خرم‌آباد ۱۷۰۰ فقره پرونده مسن یا معوقه داریم که سن تشکیل این پرونده‌ها یک سال است و باید مختومه شوند.

رزم با بیان اینکه عوامل تفرقه بین پرسنل دادگستری وجود دارد که باید شناسایی شوند و با آنان برخورد شود، بیان کرد: با ایجاد وحدت، اتحاد و انسجام بین همکاران، به مردم خدمت کنید.

وی با اشاره به اینکه دادرسی الکترونیک یکی از برنامه‌های خوب دستگاه قضایی است، گفت: دادرسی الکترونیک قابل سنجش و ارزیابی است.

رزم بر برخورد با قاچاقچیان سلاح و مهمات و موادمخدر، آدم ربایی، اختلاس، ارتشاء و سرقت‌های مسلحانه تاکید کرد و افزود: با جدیت با مخلان نظام اقتصادی برخورد شود و چنانچه اصلاح نشدند از مجازات‌های تکمیلی و تبعید هم استفاده شود.

وی با بیان اینکه توجه و دقت به حواشی مثل دلال‌ها و کارچاق‌کن‌ها جدی است و باید این مهم مدنظر قرار گیرد، افزود: برخورد با این افراد ضروری است تا حواشی با دادگستری ایجاد نکند.

تروریستی خطاب کردن سپاه، خطای استراتژیکی از سوی اتحادیه اروپاست

ضرورت برخورد با کارچاق‌کن‌ها و دلال‌ها

۳۹ هزار پرونده در دست اقدام است

ایسنا/لرستان رئیس کل دادگستری لرستان بر برخورد با قاچاقچیان سلاح و مواد مخدر، آدم ربایی، اختلاس، ارتشاء و سرقت‌های مسلحانه در استان تاکید کرد.

محمد رزم امروز چهارم بهمن‌ماه در آیین تکریم و معارفه روسای سابق و جدید دادگاه‌های عمومی و انقلاب خرم‌آباد، اظهار کرد: ماه رجب یکی از پرفضیلت‌ترین ماه‌های سال بوده و در حدیث قدسی نیز آمده که ماه رجب ریسمان و واسطه بین خدا و مخلوقین است.

رئیس شورای قضایی لرستان ادامه داد: سپاه نهادی ضدتروریستی در منطقه و جهان است و امریکا و کانادا خود حامی تروریسم هستند؛ گروهک تروریستی داعشی که اروپا و امریکا آن را ایجاد و تجهیز کرده بودند به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی این شهید عزیز و شاخص نظام مقدس جمهوری اسلامی و یارانش از بین رفت و اگر این اتفاق رخ نمی‌داد امروز اروپا از دست داعش امنیت نداشت.

رئیس شورای قضایی لرستان تصریح کرد: پرونده‌های جریانی زیادی در محاکم قضایی به ویژه اجرای احکام، دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر وجود دارد و شاهد افزایش پرونده‌های موجودی و جریانی در لرستان هستیم نیاز است هرچه سریعتر بررسی و مختومه شوند.