برای برخورد با مفسدین اقتصادی باید سراغ دانه درشت‌ها رفت

 رئیس سازمان بازرسی در بیان مصداق به تلاش برخی افراد از طریق قاچاق گسترده از مبادی رسمی و غیررسمی و سوءاستفاده از ارز و واردات و صادرات با هدف مانع تراشی در مسیر تولید اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه نقش مفسدین اقتصادی در جنگ اقتصادی کمتر از دشمنان نیست، اقدامات آن‌ها در سوءاستفاده از شرایط کشور به منظور افزایش اثرات جنگ اقتصادی را همسو با توطئه‌های دشمنان خواند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402051005981/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%81%D8%B3%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%BA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%B4%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%B1%D9%81%D8%AA

رئیس سازمان بازرسی خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات بخش‌های اقتصادی باید شفاف و امکان رصد و نظارت بر آن‌ها وجود داشته باشد.

واردات و صادرات چمدانی، کالاهای ته‌لنجی و دو نرخی بودن ارز از دیگر موضوعاتی بود که عدم ساماندهی آن‌ها مورد انتقاد رئیس سازمان بازرسی قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا تاکید کرد: می‌توان با هم افزایی گام‌های مهمی را در راستای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی برداشت.

وی از قاچاق کالا به عنوان یک موضوع جدی یاد کرد و افزود: قاچاق کالا ضربات دهشتناکی به اقتصاد وارد می‌کند که ضرورت دارد با برنامه ریزی دقیق در این حوزه ورود کرد.

در این نشست احمد رحمانیان قائم مقام و سرپرست معاونت اقتصادی سازمان بازرسی در خصوص اقدامات سازمان در حوزه قاچاق کالا، مالیات، سامانه ها، تخصیص ارز و… به بیان گزارشی پرداخت.

رئیس سازمان بازرسی با مروری بر توطئه‌های دشمنان در راه انداختن جنگ سخت و نرم، حربه آن‌ها برای اعمال فشار اقتصادی و با هدف ایجاد ناامیدی در مردم را مورد اشاره قرار داد و بر لزوم برنامه‌ریزی و همدلی مسئولان پیرامون حل مشکلات اقتصادی کشور تاکید کرد.

در این نشست احمد رحمانیان قائم مقام و سرپرست معاونت اقتصادی، احمد اسدیان معاون امور تولیدی و مهدی بهادر مدیر کل دفتر ریاست، روابط عمومی و همکاری‌های بین المللی سازمان بازرسی و معاونان رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا  حضور داشتند.

معاونان رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا نیز مطالبی را پیرامون جرائم اقتصادی، قاچاق کالا، موضوعات ارزی، رمزارزها، صدور بخشنامه های متعدد از سوی دستگاه ها و… مطرح کردند.

خدائیان با مهم دانستن مقوله پیشگیری در مبارزه با فساد اقتصادی، ضرورت توجه به شناسایی و مسدودسازی بسترهای فساد را مورد تاکید قرار داد و ضمن اشاره به اهتمام سازمان بازرسی در احصاء و انسداد گلوگاه‌های فسادخیز، نقش این مهم در کاهش پرونده‌های فساد را تاثیرگذار دانست.

وی لزوم همکاری و هماهنگی دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و انتظامی در برخورد با فساد و با اولویت قرار دادن مفسدان اقتصادی دانه درشت را مورد تاکید قرار داد و به منظور ملموس بودن مبارزه با فساد برای مردم، این نهادها را از انجام اقدامات جزیره‌ای در این مقوله بر حذر داشت.

خدائیان یکی دیگر از راهکارهای مهم برای مبارزه با فساد را توجه به شفافیت عنوان و در همین زمینه بر لزوم حرکت به سمت استفاده از فناوری‌های جدید و فاصله گرفتن از رویه‌های اداری سنتی، تاکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، خدائیان در نشست با سردار رحیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا و معاونانش ضمن ‫تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) به بیان توصیه‌هایی پیرامون پیشگیری و مبارزه با فساد پرداخت.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا نیز در این دیدار گفت: پلیس امنیت اقتصادی آمادگی کامل دارد که در زمینه مبارزه با فساد به عنوان یک یار در کنار سازمان بازرسی باشد.

خدائیان از اعلام آمادگی این سازمان برای همکاری با پلیس امنیت اقتصادی فراجا در مبارزه با فساد خبرداد و گفت: این امر باعث هم افزایی شده و به شناسایی ضعف‌ها و رویه‌هایی که نیاز به اصلاح دارند، کمک خواهد کرد.

خدائیان با خاطرنشان کردن بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون مسری بودن فساد، یکی از آثار عمل مفسدان اقتصادی را کاهش سلامت اداری از طریق آلوده کردن افراد در رده‌های مختلف و به منظور استفاده از نفوذ و قدرت آن‌ها عنوان کرد و گفت: یک مفسد اقتصادی ممکن است با استفاده از قدرت و نفوذ آن افراد بتواند یک دستورالعمل یا بخشنامه‌ای را ۲۴ ساعته از مرجعی بگیرد و پس از اتمام کار، آن را ابطال کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: برای برخورد با مفسدین اقتصادی باید به سراغ دانه درشت‌ها رفت.

وی لزوم دقت در مبارزه با فساد اقتصادی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: مبارزه با فساد اقتصادی باید سنجیده و برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و کمک به اقتصاد کشور را دارند، امنیت اقتصادی ایجاد نماید.