باید مراقب باشیم ارتکاب جرم آسان و به صرفه نشود

صادقی ادامه داد: مراکز تخصصی شورای حل اختلاف تلاش می‌کنند پیش از نیاز به حکم قضایی سخت، مجرم را اولاً به جرم خویش آگاه سازند و ثانیاً در پی جبران آن برآیند و ثالثاً گونه‌ای از مجازات خفیف را برای وی در نظر گیرند.

صادقی با بیان اینکه سازمان بورس می تواند  با حفظ حقوق عامه به دوام کار خود کمک کند، گفت: قضات  باید بدانند هم پای معلمان هستند و شأن والایی دارند. اگر قضات عدالت بورزند، منجر به حیات جامعه می شود، همانطور که معلمان حیات اولیه می دهند، قضات نیز حیات ثانویه به جامعه می‌بخشند.

رییس مرکز توسعه حل اختلاف کشور گفت: باید مراقب باشیم که در عین حال که در پی صلح و سازش هستیم و می‌خواهیم به حداقل مجازات دست یابیم، ارتکاب جرم آسان و به صرفه نشود.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور تصریح کرد: برکاتی که در صلح و سازش وجود دارد در مجازات نیست. سال گذشته اغتشاشاتی را در کشور داشتیم  و تمام قدرت‌های دنیا علیه جمهوری اسلامی ایران بسیج شدند و هرآنچه داشتند را رو کردند  تا حکومت جمهوری اسلامی ایران را ساقط کنند اما با تدبیر رهبری و به پیشنهاد رئیس قوه قضائیه در زمستان سال گذشته آبی بر آتش دشمنان ریخته شد و دوام حکومت تضمین شد و پس از آن عفو بزرگ، میخ جمهوری اسلامی ایران  محکم‌تر شد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی در مراسم افتتاح شعبه تخصصی بازار سرمایه شورای حل اختلاف گفت:  تلاش ما این است که افراد حاضر در شعب تخصصی حتماً دارای تحصیلات برجسته باشند و بازار سرمایه و بورس دارای پیچیدگی‌های خاصی است که نیازمند متخصصان است.

صادقی  گفت: باید مجازات توافقی در نظر گرفته شود و مصالحه بدون در نظر گرفتن مجازات نباشد و با مصالحه ساده از کنار جرایم عبور نکرد.

وی افزود: جرایم بازار سرمایه بسیار است و  خوب است که قبل از رسیدن به مرحله دادگاه رویکرد جبران، اصلاح و روش‌های ترمیمی را پیش بگیریم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402041106774/%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D8%A8-%D8%AC%D8%B1%D9%85-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D8%B1%D9%81%D9%87-%D9%86%D8%B4%D9%88%D8%AF

وی گفت: باید مراقبت شود تا اگر کسی به دنبال ایجاد بازار کاذب است فکر نکند به راحتی می‌تواند مشکلات را حل کند و نباید اجازه داد که این اتفاق بیفتد و باید به جرایمی که حقوق عامه را تحت تأثیر قرار می‌دهد توجه داشته باشیم.

رییس مرکز توسعه حل اختلاف کشور افزود: باید مراقب باشیم که در عین حال که در پی صلح و سازش هستیم و می‌خواهیم به حداقل مجازات دست یابیم، ارتکاب جرم آسان و به صرفه نشود.