اعلام مصوبات شورای اجرایی اسکودا درباره آزمون وکالت ۱۴۰۲

مصوبه: «آگهی و منابع آزمون ۱۴۰۲ بررسی و تصویب شد.»

در شرایط فعلی هم ممکن است این اشکال مطرح بشود که چون کاراموزن فعلی احتمالا سطح علمی بالاتری دارند، می توانند در آزمون وکالت نتیجه بهتری کسب کنند و به این جهت سطح نمره آزمون بالاتر برود و تبعا حدنصاب قبولی در آزمون هم بالاتر برود و داوطلبان برای پذیرفته شدن در آزمون مجبور به کسب نمره بالاتری باشند.

متن مصوبات شورای اجرایی اسکودا

موضوع اجازه شرکت مجدد کارآموزان فعلی در آزمون وکالت همیشه یکی از موضوعات محل بحث بوده است، در زمانی که بحث ظرفیت مطرح بود، شرکت کارآموزان به جهت اینکه موجب اشغال ظرفیت برای داوطلبان جدید می شد محل اشکال بود که برای رفع این اشکال مثلا کانون وکلای مرکز، کارآموزان را بدون احتساب از ظرفیت آزمون قبول می کرد.

مصوبه آزمونی دوم شورای اجرایی مربوط به اجازه شرکت مجدد کارآموزان فعلی در آزمون وکالت ۱۴۰۲ بوده است.

مصوبه: «شرکت مجدد کارآموزان در آزمون وکالت ۱۴۰۲ بلامانع می باشد، ولیکن احتساب دوره کارآموزی صرفاً مخصوص کارآموزانی است که در آزمون مشمول قانون تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب وکار پذیرفته شده اند.»

مصوبات شورای اجرایی اسکودا درباره آزمون وکالت ۱۴۰۲
مصوبات شورای اجرایی اسکودا درباره آزمون وکالت ۱۴۰۲
مصوبات شورای اجرایی اسکودا درباره آزمون وکالت ۱۴۰۲
مصوبات شورای اجرایی اسکودا درباره آزمون وکالت ۱۴۰۲


منبع: https://www.ekhtebar.com/%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B5%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%88%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7/

بر اساس آنچه از سوی اسکودا به عنوان صورتجلسه شورای اجرایی اسکودا در نشست ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ منتشر شده است، در سومین دستور جلسه به موضوع آزمون وکالت پرداخته شده و در این رابطه دو مصوبه داشته است.

آگهی و منابع آزمون وکالت ۱۴۰۲

در فهرستی که از عناوین قوانین به عنوان قوانین منبع آزمون وکالت ۱۴۰۲ اعلام شده است نسبت به فهرست قوانین اعلام شده در آزمون گذشته چند تغییر جزئی به چشم می خورد.

اجازه شرکت مجدد داوطلبان در آزمون وکالت ۱۴۰۲

پایگاه خبری اختبار- اسکودا رسما مصوبات نشست شورای اجرایی مورخ ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ درباره آزمون وکالت ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

مصوبه: «هزینه نام نویسی در آزمون پذیرش کارآموز وکالت دادگستری سال ۱۴۰۲ چهارمیلیون ریال تعیین شد.»

ب: شرکت مجدد کارآموزان در آزمون وکالت ۱۴۰۲

در اولین مصوبه آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۲ و منابع آزمون به تصویب رسیده اند.

آگهی آزمون وکالت معمولا همزمان با آغاز ثبت نام و حدود دو ماه قبل از برگزاری آزمون منتشر می شود، و با توجه به اینکه زمان برگزاری آزمون مرداد ماه ۱۴۰۲ تعیین شده است، با انتظار آغاز ثبت نام و انتشار آگهی آزمون در خرداد ماه ۱۴۰۲ را داشت.

متن منتشر شده از سوی اسکودا به عنوان صورتجلسه دستور سوم به این شرح است:

دستور سوم: آزمون

الف: آگهی و منابع آزمون ۱۴۰۲

به طور کلی منابع آزمون وکالت به طور خاص اعلام نمی شوند و فقط مواد درسی که آزمون وکالت از آن ها تشکیل می شود معلوم هستند با این حال در چند سال اخیر برای معین کردن بیشتر محدوده سوالات آزمون اسکودا عناوین برخی قوانین را به عنوان قانون هایی که سوالات آزمون از آنها طرح می شوند اعلام می کند.