اعدام اکبری/ تکذیب آزادی طبری/آزادی مهدی هاشمی/ دستور جلب ظریف

حجت الاسلام و المسلمین مصدق معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه تلاش برای اجرای عدالت، مبارزه با فساد و برقراری امنیت در دستور دستگاه قضایی است، تصریح کرد: امروز قوه قضاییه با برنامه در حال حرکت است، براساس گزارش‌هایی که دریافت کردم کار تمام معاونت‌ها در حال پیشرفت است.

صالحی همچنین در هفته گذشته  در ملاقات مردمی، به درخواست‌ها و مشکلات حقوقی و قضایی ۱۲۷ نفر از شهروندان رسیدگی کرد.

دادستان تهران: یکی از لیدرهای اغتشاشات بازداشت شد

جعفر کوشا رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) با ارسال نامه‌ای به رئیس دیوان عالی کشور خواستار اجرای دقیق و کامل رویه‌های قانونی در شعب دادگاه‌های انقلاب اسلامی شد.

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

رییس سازمان تعزیرات حکومتی در جلسه رییس قوه قضاییه با مدیران تعزیرانی نیز گفت: بازرسان سازمان تعزیرات حکومتی در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری، ۳۵۱ هزار مورد بازرسی انجام دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۲ درصد افزایش داشته است.

تکذیب آزادی با وثیقه «اکبر طبری»

جزئیات آزادی و مرخصی زندانیان در پی دستور رییس قوه قضاییه

بهزاد پورسید معاون جدید حقوقی قوه قضاییه با بیان اینکه ظرفیت معاونت حقوقی را در کل کشور باید به کار بگیریم، اظهار کرد: در کنار این تعامل باید از ظرفیت‌ها برای قوه قضاییه استفاده کنیم تا بتوانیم به آن‌ها تحقق ببخشیم.

غلامعلی محمدی رییس سازمان زندان ها با اشاره به برخی اقدامات فرهنگی و آموزشی در زندان‌ها گفت: در شش‌ماهه اول سالجاری ۴۰۰۰ زندانی موفق به سوادآموزی شدند و بیش از ۱۰۰ هزار زندانی در دوره های مهارت‌آموزی شرکت کرده اند و صدها زندانی نیز طی دوران تحمل کیفر مشغول تحصیلات عالی دانشگاهی در زندان هستند و اخیراً نیز یکی از زندانیان در زندان از طریق فضای مجازی نسبت به دفاع پایان نامه خود اقدام کرده است.

 مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری درباره اجرای حکم اعدام علیرضا اکبری در هفته گذشته گفت: واکنش های عصبی و شتابزده رژیم انگلیس به اجرای اعدام حکم یکی از جاسوسان برجسته آن در کشور از سوی قوه قضاییه نشانه دیگری از  خباثت این دولت به مردم ایران است. انتظار این بود که با روسیاهی که نصیب دولت انگلیس شد حداقل به صورت رسمی از ملت  ایران عذرخواهی می‌شد اما واکنش‌ها نشان داد که نفرتی که از این دولت وجود دارد ناشی از شناخت درست و عمیق ملت ایران از انگلیس است.

محسنی اژه ای تاکید کرد: ما در دستگاه قضایی به مناسبت در پیش بودن ایام پر خیر و برکت ماه رجب‌المرجب و چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در فکر آن هستیم که مردم را خوشحال و مسرور کنیم.

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

طبق اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، بعد از ارجاع پرونده اکبر طبری از دیوان عالی کشور به شعبه هم عرض این پرونده مجددا رسیدگی و دادگاه، میزان قرار وثیقه قبلی که ۱۰۰ میلیارد تومان بود را افزایش و به ۳۰۰ میلیارد تومان تغییر داده است.

آزادی، مرخصی، استفاده از پابند الکترونیک، تعلیق مجازات، اهدای سبدهای حمایتی، تخفیف در قرار تامین، تعلیق اجرای مجازات و بازدید گسترده مسئولان قضایی استان‌ها از بندهای زنان زندان‌ها در سراسر کشور و گفت و گو و رسیدگی به درخواست‌های آن‌ها، از جمله اقداماتی است که در پی دستور رئیس قوه قضاییه و به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) صورت گرفت. برهمین اساس، با اقدامات صورت گرفته، بیش از ۷۰ درصد از مددجویان زن از تسهیلات و ارفاقات قانونی که به مناسبت روز مادر با دستور رئیس قوه قضاییه ارائه شد، بهره‌مند شدند.

قاضی پرونده هواپیمای اوکراینی: هیچ مطلبی از دید دادگاه مغفول نمی‌ماند

۶۳۵ نفر از زندانیان واجد شرایط به آغوش خانواده بازگشتند

۹۸ و نیم درصد بازداشتی‌های اخیر آزاد شده‌اند/ زنده بودن خدمه سانچی ادعا است

امین حسین رحیمی وزیر دادگستری گفت: با اصلاح فرایندهای حوزه صنعت بیمه در صدد بهبود شرایط پوشش بیمه‌ای همه وسایل نقلیه هستیم.

 مهدی هاشمی که در  ۱۸ مرداد سال ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام مشارکت در ارتشا، اختلاس، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرائم علیه امنیت کشور به ۱۰ سال حبس و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده بود، در تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۴۰۱ از زندان آزاد شد.

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه ضمن تبریک مجدد انتصاب سردار رادان به فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران، برای ایشان در ایفای این مسئولیت خطیر آرزوی موفقیت کرد و خطاب به او گفت: دستگاه قضایی آمادگی کاملی برای کمک به مجموعه انتظامی کشور در راستای عمل به مسئولیت‌های قانونی و تحکیم امنیت و آسایش مردم بهبود خدمت‌رسانی به مردم و ارتقاء امنیت اجتماعی دارد.

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

 در پی انتشار مطالبی در مورد آزادی با وثیقه اکبر طبری، مرکز رسانه قوه قضاییه ضمن تکذیب شایعات اعلام کرد که اکبر طبری هم‌اکنون در زندان و در حال گذراندن دوران محکومیتش است.

رئیس قوه قضاییه همچنین در جلسه شورای عالی قضایی هفته گذشته گفت: پهلوی اول و دوم به سبب آنکه متصل به خداوند نبودند و خودفروختگی و وابستگی‌ به اجانب و بیگانگان بویژه آمریکا و انگلیس داشتند، ظلم‌های فراوانی را به مردم و کشور ایران روا داشتند و عزت و شرف مردم ما را خدشه دار کردند و زمینه به یغما رفتن اموال مردم و ثروت ملی را پدید آوردند.

یحیی جعفری رئیس کل محاکم تهران گفت:  در راستای فعالیت کمیته رفع اطاله دادرسی در دادگاه های عمومی و انقلاب تهران که به صورت فشرده در همه مجتمع های حقوقی تهران تشکیل می شود، عملکرد تمامی شعب قضایی به تفکیک بررسی و رتبه هر شعبه در مقایسه با شعب آن مجتمع و همچنین شعب تمامی دادگاه های تهران و حتی استان مشخص می شود.

ستایشی  درباره ادعای شرکت حقوقی در زنده بودن خدمه سانچی و آخرین وضعیت رسیدگی به این پرونده گفت: این ادعایی بدون پشتوانه و قصه‌پردازی رسانه‌های معاند است و  قوه قضائیه محل رجوع هرگونه ادعایی با مدارک مستند و مستدل است. پس از وقوع این حادثه پرونده ای با موضوع شکایت خانواده‌های خدمه این کشتی علیه شرکت ملی نفتکش ایران و ادعای زنده بودن خدمه در دادسرای تهران تشکیل شد و  پس از انجام استعلامات، این پرونده منتهی به صدور قرار موقوفی تعقیب و منع تعقیب شد.با اعتراض شکات پرونده نسبت به تصمیم دادسرا، پرونده حسب مقررات شکلی قابل طرح در دادگاه کیفری تهران بود که  مورد رسیدگی واقع شد و دادگاه اعتراض را وارد ندانست. تاریخ قرار نهایی پرونده سانچی در دادسرای تهران  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ و تاریخ تایید رای قراری که مورد اعتراض واقع شده ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ است.  باید بگویم که انعکاس این داستان سرایی‌ها باعث ایجاد تشویش می شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: چنانچه یک حکم قطعیت‌یافته توسط شعب اجرای احکام به موقع و دقیق اجرا نشود، آن حکم صادره، اثر مطلوب را نخواهد داشت؛ لذا قوه قضائیه و سازمان تعزیرات باید تأخیرات در اجرای احکام را رفع کنند.   

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

اعدام علیرضا اکبری، تکذیب آزادی با وثیقه اکبر طبری، آزادی مهدی هاشمی، صدور دستور جلب ملی پوش سابق والیبال در خارج از کشور از جمله اخبار حقوقی هفته گذشته بود.

معرفی ۱۵۰ مدیر به مراجع قضایی و انضباطی

نیروی انتظامی از مهم‌ترین ضابطین قوه قضاییه است

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

پس از رسیدگی به بخشی از پرونده “علی‌اکبر طبری‌پور” معاون پیشین امور اجرایی و فنی مهندسی حوزه ریاست رئیس سابق قوه‌قضاییه  با جرایم متعدد اقتصادی در دادگاه، نهایتا حکم ۳۱ سال حبس تعزیری او در دیوان عالی کشور تایید شد.

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

سازمان زندان‌ها عنوان کرد: هر مددجویی فارغ از جرم ارتکابی، از لحظه ورود تا تمام دوران حبس، «دسترسی» ۲۴ ساعته و «رایگان» به پزشکان عمومی و یا متخصص و نیز داروی تجویزی دارد که حتی نحوه «مصرف» دارو هم تحت نظارت تیم پزشکی است.

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

علی صالحی دادستان تهران اعلام کرد: یکی از لیدرهای اغتشاشات اخیر در کشور دستگیر شده است و متهم از لیدرهای اغتشاشات و از نزدیکان یکی سرکردگان ضد انقلاب خارج نشین بوده است. در بخشی از اعترافات اولیه متهم، او به ارتباط مداوم با شبکه اینترنشنال سعودی یاد می‌کند.

روز چهارشنبه  ۲۸ دی ششمین جلسه رسیدگی به پرونده هواپیمای ۷۳۷ اوکراینی با حضور متهمان، وکلای متهمان، شکات، خانواده جانباختگان، وکلای خانواده جانباختگان و نماینده دادستان به ریاست قاضی ابراهیم مهرانفر در دادگاه نظامی استان تهران برگزار شد.

دادستان تهران همچنین گفت: نظر به توهین فرهاد ظریف علیه مقدسات، بلافاصله موضوع در دستور کار دادستانی تهران قرار گرفت و ضمن صدور دستور تعقیب قضایی علیه وی، حکم جلب وی نیز صادر شد.

هیچ مانعی توجیه کننده حق مراجعین در رسیدگی به درخواست‌های آنان نیست

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور نیز در واکنش به برخی خبرها مبنی بر آزادی و یا مرخصی «اکبر طبری» از زندان اعلام کرد: « هرگونه ارفاقات قانونی اعم از آزادی و یا مرخصی زندانیان از زندان، باید به حکم مرجع قضایی صادر و پس از وصول به زندان، عملیاتی گردد.»

در هفته گذشته مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد که حکم علیرضا اکبری فرزند علی دارای تابعیت مضاعف ایرانی-انگلیسی که به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس به مجازات اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.

تلاش برای مبارزه با فساد و برقراری امنیت در دستور کار دستگاه قضایی است

احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و ایجاد میز خدمت الکترونیک، سازمان به درگاه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی my.gov.ir متصل شد.

کاظم غریب آبادی دبیر ستاد حقوق بشر گفت: اعضای ستاد حقوق بشر برابر پیشنهاد این ستاد در جلسه مورخ ۳ آبان ماه و تصویب شورایعالی امنیت ملی افزایش یافت.

مهمترین اخبار حقوقی و قضایی در هفته‌ای که گذشت را در این گزارش ایسنا می‌خوانید:

دادستان تهران با اشاره به مطالبات گسترده کارگران ساختمانی و تشکیلات صنفی حامی حقوق کار، گفت: لزوم اجرای کامل قانون بیمه کارگران ساختمانی از سوی سازمان تأمین اجتماعی جزو اولویت‌های این دادستانی در خصوص پیگیری حقوق عامه است.

علیرضا اکبری اعدام شد

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

نامه رئیس اسکودا به رئیس دیوان عالی کشور درباره پذیرش وکلا در محاکم انقلاب

معاون اول قوه قضاییه گفت: برای حل معضلات دستگاه قضائی حتما از تجربه قضات و مدیران شاغل در صف قوه قضائیه یعنی دادسراها و محاکم استفاده کنیم.

به دنبال بهبود پوشش بیمه‌ای وسایل نقلیه هستیم

مهدی هاشمی رفسنجانی آزاد شد

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

وی در جلسه رییس قوه قضاییه با مدیران تعزیراتی نیز گفت: سازمان تعزیرات حکومتی در نیمی از شهرستان‌های کشور فاقد اداره است.

وی همچنین ضمن ارائه ۲۲ توصیه به مدیران واحدها و حوزه‌های قضایی استان تهران، ضرورت «تسریع در تعیین تکلیف پرونده‌های کثیرالشاکی» را مورد تاکید قرار داد.

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

 علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران  گفت: پس از وصول دستور ریاست محترم قوه قضاییه، بررسی‌های لازم برای احصاء زندانیان واجد شرایط انجام شد و در نهایت تعداد ۶۳۵ نفر از زندانیان، واجد شرایط شناسایی شدند و پس از آزادی، به آغوش خانواده خود بازگشتند.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه رفتار با حمید نوری را لکه ننگی در سابقه حقوقی، قضایی و حقوق بشری دولت سوئد دانست.

 افزایش اعضای ستاد حقوق بشر

احمد رحمانیان قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور گفت: در یک سال گذشته بیش از ۱۵۰ مدیر به دلیل ترک فعل به مراجع قضایی و انضباطی معرفی شدند که تعداد قابل توجهی از کسانی که معرفی می‌شوند در فرآیند رسیدگی محکوم می‌شوند. از مردم می خواهم که اگر کم‌کاری، تخلف و جرمی را در دستگاه‌ها مشاهده می‌کنند از طریق شماره ۱۳۶ با سازمان بازرسی در میان بگذارند.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین  درباره کلیات اقدامات قوه قضاییه درباره ناآرامی‌های اخیر و اینکه  چه آرایی صادر و نقض شده است؟ گفت: هر پرونده قضایی که تشکیل می شود  با وصول گزارش ضابطین است و آنها مستندات لازم را ارائه می کنند. به طور کلی ۹۸ و نیم درصد  بازداشت‌شدگان اغتشاشات اخیر در استان تهران تاکنون آزاد شدند و در کل کشور هم به نظر می‌رسد به این گونه باشد.

معاون حقوقی قوه‌قضاییه: استقلال دستگاه قضایی را باید جدی بگیریم

همه زندانیان دسترسی ۲۴ ساعته و رایگان به پزشک دارند

میز خدمت‌ سازمان‌ تعزیرات به درگاه‌ خدمات‌ الکترونیکی دولت متصل شد

4 هزار  زندانی در نیمه نخست امسال موفق به سوادآموزی شدند

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401102819745/%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%DA%A9%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%D8%B0%DB%8C%D8%A8-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B7%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D9%84%D8%A8-%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%81

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»

اعدام «اکبری»/ تکذیب آزادی «طبری»/آزادی «مهدی هاشمی»/ دستور جلب «ظریف»