اخراج ایران از کمیسیون حقوق زن خلاف موازین بین‌المللی است

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه فرهنگ سرمایه‌گذاری بستگی به خود ما دارد و ما باید این جذابیت را ایجاد کنیم تا سرمایه‌گذاران تنها شهرهای خاصی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نکنند، عنوان کرد: مسئولان مرتبط در این حوزه باید اهتمام جدی را داشته باشند.

این مسئول با یادآوری اینکه ما در صدور اسناد کشاورزی هیچ هزینه‌ای از زارع دریافت نمی‌شود، تاکید کرد: تهیه نقشه، اعزام نقشه‌بردار و همه هزینه با سازمان ثبت است مگر یک هزینه جزئی که در قانون بودجه پیش‌بینی شده و زارعین باید پرداخت کنند اما تمام هزینه‌های مسائل فنی را سازمان ثبت عهده‌دار است.

وی با اشاره به موضوع صدور سند که یکی از مشکلات مردم است، یادآور شد: وقف‌هایی که در شهرستان انجام شده در کنار نیت واقف در راستای منافع مردم است و نباید طوری عمل شود که مردم نسبت به این موضوع بدبین شوند.

ایسنا/زنجان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: به اعتقاد همه اساتید حقوق بین‌الملل اخراج ایران از کمیسیون حفوق زن یک بدعت خلاف حقوق بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه بحث کاهش جمعیت کیفری زندان، کاهش ورودی پرونده‌ها، تسریع در رسیدگی، استفاده از ظرفیت‌های غیرقضایی، مبارزه با فساد اداری و اقتصاد مقاومتی از دیگر محورهای مهم سند تحول و تعالی است، افزود: امیدواریم بتوانیم به این راهبردها عینیت ببخشیم.

وی با اشاره به اینکه این عمل نشان می‌دهد دشمن در نقطه ضعف قرار گرفته و به همه حربه‌ها و وسیله‌ها متوسل شده‌ تا بتواند به اهداف خود برسد، عنوان کرد: خوشبختانه با برملا شدن اهداف دشمن هوشیاری خوبی در بین مردم ایجاد شده و مردم ما سربلند در این فتنه ظاهر شدند.

بابایی با تاکید بر اینکه این اغتشاشات نیز تمام شد و روسیاهی برای دشمنان ما ماند، افزود: تک‌تک قضات‌ ما با تعصب خوب در حل این مسائل همراه شده و همکاری مطلوبی با دستگاه‌های مرتبط دارند.

وی با بیان اینکه بعد از صدور احکام اعدام در تهران و مشهد، ما شاهد آثار بازدارندگی آن هستیم، تاکید کرد: با اجرای این احکام، ناآرامی‌ها به شدت فروکش کرده است، زیرا اغتشاشگران فهمیدند که قوه قضاییه در صدور احکام و اجرای آن هیچ تعارفی ندارد و امنیت ملی برای ما خط قرمز است.

حسن بابایی ظهر امروز (۲۴ آذرماه) در جلسه شورای اداری خدابنده که همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه سند تحول و تعالی قوه قضائیه که در زمان حضور آیت‌الله رئیسی در این قوه پایه‌گذاری شده بود، بر محور خدمت‌رسانی به مردم استوار است، اظهار کرد: این سند در دوره جدید ریاست قوه‌ قضائیه نیز با قدرت و قوت تداوم دارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه در چند ماهه اخیر اتفاقاتی در کشور رخ داد که تعابیر و تفاسیر مختلفی در علل این اغتشاشات وجود دارد، متذکر شد: قوه قضاییه در رسیدگی به این پرونده‌ها و در مقابله با این افراد در کمترین زمان ممکن عمل می‌کند.

این مسئول با توضیح اینکه پرونده‌های حوادث اخیر، خارج از وقت و به صورت فوق‌العاده توسط بازپرسان ویژه رسیدگی می‌شود و همچنین در کمترین زمان ممکن پرونده‌ها در دیوان عالی کشور مطرح می‌شود، گفت: نتیجه صدور احکام را شاهد هستیم که از جمله آن‌ها می‌توان به دو فقره صدور حکم اعدام و چندین فقره مجازات حبس اشاره کرد که قطعیت یافته و در حال اجرا است‌.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه پس از صدور این احکام شاهد شیطنت‌هایی در سطح بین‌المللی هستیم، اضافه کرد: روز گذشته در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد پس از رای‌گیری که انجام شد و طرح موضوعی که خلاف موازین حقوق بین‌الملل بود، جمهوری اسلامی ایران را از کمیسیون مقام زن خارج کردند که به اعتقاد همه اساتید حقوق بین‌الملل این یک بدعت خلاف حقوق بین‌الملل است.

وی با بیان اینکه ریاست قوه ‌قضائیه به صورت فصلی با نمایندگان مجلس جلسه برگزار می‌کنند زیرا این نمایندگان در اصل نماینده مردم هستند، ادامه داد: اعضای شورای عالی قضایی نیز تاکید دارند مدیران‌ قضایی در شهرستان و واحدهای قضایی باید ارتباط خوب و مستمر با نمایندگان مجلس داشته باشند.

بابایی با بیان اینکه برای تعمیر و بازسازی واحد ثبتی خدابنده اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی در این جلسه مصوب می‌شود، ادامه داد: بحث ساخت واحد ثبتی از سال آینده در دستور کار قرار می‌گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ زندانی در شهرستان خدابنده داریم و این امر در حالی است که این شهرستان بیش از ۴۱۵ شهید را تقدیم انقلاب کرده و وجود این آمار قابل تامل است، گفت: برای رفع این دغدغه باید در بعد تربیت و شخصیت‌سازی از ظرفیت علما روحانیون و افراد ذی‌نفوذ استفاده کنیم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401092416357/%D8%A7%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%AC-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D8%B2%D9%86-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%81-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی با اشاره به موضوع طرح کاداستر در شهرستان، اظهار کرد: وقفی بودن مانع از صدور اسناد حدنگاری نمی‌شود؛ همچنین افراز عرضه و صدور اسناد اعیانی هیچ مخالفت و ممانعتی با موازین شرعی ندارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت ائمه‌جمعه و جماعت که از پایگاه بسیار خوبی در بین مردم برخوردار هستند و می‌توانند مردم را با سیاست‌های دستگاه قضایی همراه کنند از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: ما باید برای علما و روحانیت احترام ویژه‌ای قائل باشیم زیرا امروز دشمن روحانیت ما را هدف قرار داده و در صدد ترور شخصیت آنان است.

بابایی با بیان اینکه قضات ما در صف اول قرار گرفته و علی‌رغم کمبود امکانات و کمبود قضات به صورت جهادی به این پرونده‌ها رسیدگی کردند، متذکر شد: خوشبختانه شاهد آثار خوب این احکام صادره هستیم.

وی با اشاره به اعلام لیست تحریمی انگلیس و اتحادیه اروپا که در هفته گذشته اتفاق افتاد، اضافه کرد: همه این اقدامات از موضع ضعف و استیصال دشمنان ما است که حتی قضات سابق را نیز تحریم می‌کنند تا در بین آنان ارعاب ایجاد کنند اما خوشبختانه ذره‌ای خلل در اراده قضات ما در مقابله با این ناآرامی‌ها ایجاد نشده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه امروز بدنه دستگاه فضایی قوه قضاییه صددرصد انقلابی و مدافع نظام ارزش‌های اسلامی است، اذعان کرد: از راهبردهای کلان که در قوه قضاییه دنبال آن هستیم خدمت‌رسانی به مردم است تا جایی که امروز بحث کمک به مردم و حل و استماع مشکلات آنان یکی از موضوعات اساسی و کلان قوه قضاییه است.