اختلال سامانه‌های سازمان ثبت و سرگردانی مراجعان

پایگاه خبری اختبار- با تداوم اختلال در سامانه‌های مرتبط با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گلایه و سرگردانی مراجعان و سردفتران بالا گرفته است.

 


منبع: https://www.ekhtebar.ir/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7/

یکی از دفتریاران اسناد رسمی نوشته است:

بر روی این پلاکارد نوشته شده بود: «مسئولین محترم، قطعی مکرر سامانه ثبت اسناد، ثبت احوال، سامانه ثنا، دستگاه پوز و وی‌پی‌ان، دفاتر اسناد رسمی را ورشکسته کرده و مراجعان را به ستوه آورده»

به گزارش اختبار، در هفته‌های اخیر اختلال‌های پیش‌آمده در سامانه‌های مرتبط با دفاتر ازدواج و طلاق و دفاتر اسناد رسمی، باعث سردرگمی و گلایه مراجعان و سردفتران شده است.

«سامانه ثبت آنی هر روز قطع است و اختلال دارد. یک روز مشکل ثبت احوال و یک روز مشکل ثبت اسناد و دفاتر ازدواج و طلاق با مشکل و نارضایتی مردم مواجه هستند. ارباب رجوع با چند نفر شاهد و عدلین و غیره آمده تا ثبت را انجام بدهد و از قبل وقت گرفته که یک‌باره سیستم قطع می‌شود.»

با تداوم مشکلات، امروز یک سردفتر اسناد رسمی با در دست گرفتن پلاکاردی در اعتراض به قطعی‌های مکرر سیستم ثبت الکترونیک اسناد مقابل اداره ثبت اسناد و املاک استان فارس حاضر شد.

«قطعی سیستم دفترخانه ارباب‌رجوعان را کلافه کرده؛ دیروز یک نفر از عصبانیت با فحش و الفاظ رکیک دفترخانه را ترک کرد.»

حضور اعتراضی یک سردفتر

پیام یک سردفتر ازدواج و طلاق نیز به این شرح است:

مشکلات سامانه‌های مرتبط با سازمان ثبت باعث شده تا پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری اسناد رسمی که قصد بارگذاری مدارک مورد نیاز در سامانه درخواست مجوز را دارند هم با مشکلاتی روبرو شوند.

این شرایط در روزهای گذشته نیز تشدید شده و بعضی سران دفاتر و دفتریاران با ارسال پیام‌هایی به پایگاه خبری اختبار از این شرایط گله کرده‌اند.