آیت‌الله جنتی: ارزش‌های والای انقلاب از مرزهای ایران اسلامی عبور کرده‌ است

وی در بخش سوم سخنان خود به سالروز میلاد حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: در آستانه سالروز میلاد باسعادت حضرت علی(ع) هستیم؛ این روز بزرگ را به همه آزادگان جهان تبریک می‌گوییم و از خداوند مهربان می خواهیم توفیق پیروی از این اسوه حسنه را به همه ما عنایت کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به میلاد حضرت امام محمد تقی(ع) اشاره کرد و گفت: امروز سالروز میلاد با برکت حضرت جوادالائمه، امام محمد تقی (ع) است. این عید بزرگ را به همه مسلمانان تبریک می‌گوییم و از خداوند متعال می‌خواهیم توفیق درس‌آموزی از مکتب انسان‌ساز ائمه را به همه ما عنایت فرماید.

وی مبارزه با فرقه‌های انحرافی را یکی از اقدامات مستمر آن بزرگوار دانست که باعث شد توطئه ‌دشمنان برای تحریف مبانی اعتقادی ناکام بماند و تاکید کرد: شناخت مقتضیات زمان و انتخاب روش‌های صحیح و مناسب برای ترویج دین، درس مهمی است که باید از زندگی آن حضرت بیاموزیم.

جنتی به آغاز دوران امامت امام جواد (ع) اشاره و خاطرنشان کرد: آن ایام مصادف شده بود با دچار شدن جامعه اسلامی با چالش‌های سخت عقیدتی و ایشان تلاش‌های مهم و تاثیرگذار برای پاسخگویی به شبهات اعتقادی مطرح شده در جامعه داشتند.

دبیر شورای نگهبان در بخش پایانی سخنان خود به ایام البیض (اعتکاف) و اثرات معنوی این روزها اشاره کرد و گفت: در آستانه ایام البیض هستیم یعنی روز سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم ماه شریف رجب که از آداب این ایام، اعتکاف برای خدا و روزه‌داری است. از همه عزیزانی که توفیق اعتکاف را دارند طلب دعای خیر می‌کنیم و امیدواریم جامعه ما هرچه بیشتر به عطر معنویت معطر شود.

جنتی با بیان اینکه تدبر و تعمق در نهج البلاغه ما را با ابعاد مختلف زندگی حضرت امیرالمومنین، به عنوان یک الگوی تمام عیار برای زندگی سعادتمندانه، آشنا می‌کند، تاکید کرد: هنرمندان می توانند با بهره‌گیری از مفاهیم بلند نهج البلاغه و با آشنایی با ابعاد مختلف زندگی حضرت علی (ع) آثار فرهنگی و هنری متعالی خلق کنند که قطعا مردم آزاده در همه جای جهان از چنین آثاری استقبال خواهند کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز(چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱) در جلسه این شورا ضمن تبریک به مناسبت آغاز دهه فجر گفت: امروز سالگرد بازگشت پیروزمندانه امام خمینی (ره) به میهن اسلامی پس از سال‌ها تبعید و دوری از وطن و آغاز دهه فجر است. یاد حضرت امام خمینی(ره) و همه شهیدان و مجاهدانی مومنی که برای پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کردند را گرامی می‌داریم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401111209653/%D8%A2%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B1%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%B9%D8%A8%D9%88%D8%B1دبیر شورای نگهبان گفت: ارزش‌های والای این انقلاب جهانی از مرزهای ایران اسلامی عبور کرده‌اند و یکی از مهم ترین نشانه‌های تاثیرات این انقلاب، دشمنی‌های روزافزون جهان سلطه با ایران اسلامی است.

دبیر شورای نگهبان با تاکید بر اینکه ایام دهه فجر فرصت تعمیق وحدت بین همه کسانی است که آرزوی سربلندی ایران عزیز را دارند، تصریح کرد: از این فرصت ارزشمند باید بهره برد زیرا وحدت دلسوزان انقلاب اسلامی باعث تحقق سریعتر اهداف انقلاب می شود.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) عنصر منحصر به فردی در تاریخ است، گفت: ایشان با تاسیس جمهوری اسلامی در واقع اسلام سیاسی را پس از قرن‌ها احیا کرد و ما باید قدردان این نعمت باشیم و با خدمت دائمی به مردم در مسیر نورانی ایشان حرکت کنیم.

وی اظهارداشت: مسئولان باید نامه آن حضرت به مالک اشتر را به عنوان سرمشق انجام وظیفه و خدمت، در نظر بگیرند تا وضعیت جامعه ما هرچه بیشتر به جامعه علوی نزدیک شود.

جنتی در ادامه افزود: ارزش‌های والای این انقلاب جهانی از مرزهای ایران اسلامی عبور کرده‌اند و یکی از مهم ترین نشانه‌های تاثیرات این انقلاب، دشمنی‌های روزافزون جهان سلطه با ایران اسلامی است.

وی تصریح کرد: بهترین راه برای شناخت شخصیت حضرت علی(ع) مراجعه به سخنان معصومین(سلام‌الله ‌علیهم) است و در این میان بهترین منبع برای شناخت آن حضرت، کتاب گرانقدر نهج البلاغه است.

وی ایام دهه فجر را بهترین فرصت برای تبیین ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی دانست و گفت: دلسوزان اسلام و انقلاب باید با نگاه جهادی وارد این عرصه شوند و از همه ظرفیت‌ها برای توفیق در عرصه جهاد تبیین بهره ببرند، زیرا دشمنان برای تحریف تاریخ برنامه‌ریزی جدی دارند و تلاش می‌کنند در ذهن جوانان جای دوست و دشمن را عوض کنند.

دبیر شورای نگهبان افزود: عظمت حضرت علی (ع) حقیقتی است که دشمنان او نیز به آن اعتراف کرده‌اند و رعایت عدالت، مهم‌ترین شاخصه رفتار فردی و اجتماعی آن حضرت است.

جنتی ادامه داد: شیعیانی که در عصر امامت امام جواد(ع) ولایت این امام را، باوجود سن بسیار کم، پذیرفتند اسوه‌های بزرگ و ماندگار ولایتمداری هستند.