آگهی پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی سال ۱۴۰۲

الف- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً یک بار امکان پذیر است (دانش آموختگان ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ به بعد حق ثبت نام دارند).
ب- داوطلبان باید دانش آموخته یا دانشجوی کارشناسی حقوق یا رشته های مرتبط باشند.
ج- داوطلبان، دانشجو یا دانش آموخته کارشناسی پیوسته دوره روزانه یا شبانه از دانشگاه های دولتی، دانشگاه های امام صادق (ع)، شهید مطهری، مفید قم، علوم اسلامی رضوی باشند.
د- دانشجویان و دانش آموختگان باید دارای یکی از شرایط زیر باشند:
– پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی از نظر معدل کل نمرات جزو ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند. (دانشجویان تحصیل همزمان، پس از ۸ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی و حداکثر در مدت ۱۰ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند).
– در طول ۶ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء ۲۰ درصد برتر باشند، (به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون).
– برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیاد علمی-دانشجویی حقوق، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد (به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون).

توجه:

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید


منبع: https://www.ekhtebar.com/%D8%A2%DA%AF%D9%87%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1/

– علوم قضایی (۱۰ مرد – بورسیه قوه قضائیه)
– حقوق خصوصی (۱نفر مرد – غیربورسیه)
– حقوق جزا و جرم شناسی (۱نفر مرد – غیربورسیه)
– حقوق خانواده (۱ نفر مرد – غیربورسیه)
– حقوق عمومی (۱ نفر مرد – غیربورسیه)
– حقوق بین الملل (۱نفر مرد – غیربورسیه )

به گزارش اختبار به نقل از دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، این دانشگاه در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از بین دانش آموختگان و دانشجویان کارشناسی سایر دانشگاه ها (مشروط بر اینکه تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱دانش آموخته شوند)، بر اساس ” آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته ابلاغی شماره ۲/۳۰۷۸۶۲ مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ” با شرایط زیر دانشجو می پذیرد.

شرایط داوطلبان

داوطلبان می توانند بر حسب علاقه و تمایل خود و به ترتیب اولویت، رشته های فوق را انتخاب و در کاربرگ ثبت نام وب سایت دانشگاه علوم قضایی درج نمایند.

مدارک اسکن شده مورد نیاز

– عکس ۴*۳
– صفحه اول شناسنامه
– کارت ملی
– گواهی معدل و رتبه (مطابق با کاربرگ نمونه در وب سایت دانشگاه علوم قضایی.)
– مدرک تحصیلی(برای داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند)
– ریز نمرات

– دانشجویان در صورت انصراف از تحصیل، انتقال، اخراج و یا عدم کسب معدل ۱۶ یا از دست دادن شرایط و صلاحیت های عمومی و علمی موظفند کلیه هزینه های تحصیلی و مقرری دریافتی را مطابق تعهدنامه محضری، به تشخیص دانشگاه و قوه قضاییه بازپرداخت نمایند.
– دانشجویان در طول دوره تحصیل دروس فرهنگی، کارآموزی، حوزوی و کارگاه های مهارت افزایی را در چارچوب برنامه مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهند گذراند.
– مدت استفاده از بورس تحصیلی حداکثر شش نیمسال است.
– فارغ التحصیلان بورسیه چنانچه حداقل معدل ۱۶ را کسب نمایند، برای تصدی منصب قضاء جذب دستگاه قضایی خواهند شد و در غیر این صورت مطابق بند (۲) عمل خواهد شد.
– رشته علوم قضایی پایان نامه ندارد و فارغ التحصیلان آن بلافاصله وارد خدمت قضایی خواهند شد.
– برنامه درسی و سرفصل دروس رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته در وب سایت دانشگاه علوم قضایی در دسترس است.

رشته های تحصیلی که در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ پذیرش بدون آزمون دارند

– از کلیه داوطلبان مصاحبه علمی به عمل خواهد آمد(تاریخ مصاحبه داوطلبان بدون آزمون همزمان با مصاحبه داوطلبان با آزمون خواهد بود و از طریق وب سایت دانشگاه علوم قضایی به اطلاع خواهد رسید.)
– لازم است در زمان مصاحبه اصل و تصویر کلیه مدارک مربوطه باید همراه متقاضی باشد.
– تنها پذیرفته شدگان رشته ” علوم قضایی “، با داشتن شرایط (معدل کارشناسی بالای ۱۶، سن حداکثر ۲۸ سال، موفقیت در مصاحبه، گزینش و …) بورس قوه قضائیه خواهند شد.
– ثبت نام قطعی، پس از پذیرش علمی، منوط به تایید دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. بنابراین دانشگاه از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تاییدیه معذور خواهد بود.

تذکرات لازم برای داوطلبان بورسیه (رشته علوم قضایی):