آرامش بخش و روح انگیز است

پلان داخلی ویلا باید به گونه ای طراحی شود که با ویلا و شرایط و موقعیتی که ویلا در آن واقع شده است همخوانی داشته باشد . فرهنگ اجتماعی شهروندان آذری نیز این مسئله را شدیدتر میکند که یکی دیگر از چالشهای طراحی داخلی در تبریز به شمار میآید. در شهر تبریز نیز به دلیل کوچکی فضاهای خانههای بسازبفروشی، یکی از چالشهای طراحی داخلی در تبریز اسفاده حداکثری از کوچکترین فضاها میباشد. یکی از اشتباهات رایج در طراحی داخلی و دکوراسیون منازل چیدمان غلط مبلمان پشت به پنجره است که نه تنها از اصول بدیهی استفاده از نور طبیعی به دور است بلکه گفتگو در این مجموعه مبلمان به صورت ضد نور در چهره ها خواهد بود که یکی از موارد بسیار رایج در خانوادههای ایرانی است و به خصوص در طراحی داخلی در تبریز از چالشهای میباشد که برای معماران به سختی قابل حل است. این ویلا نمایانگر استفاده گسترده از مواد طبیعی و طبیعت می باشد. بدین ترتیب جعبه ساده ۵ در ۱۱ ما متنوع و منعطف شد؛ به گونه ای که هم می تواند بدون روزنه و غیر قابل نفوذ باشد و هم گشوده به سمت باغ.

اگر برایتان انتخاب تیم طراحان داخلی در کرج دشوار است با مشاوران سایت ایملک تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند و بهترین طراحان دکوراسیون داخلی در کرج را به شما معرفی کنند. در کرج طراحان متخصص ایملک با درخشیدن در این حوزه باعث شده اند تا رضایتمندی اکثریت را جلب کنند و افراد با خیال راحت به سمت متخصصان ایملک برای طراحی دکوراسیون منزل خود بروند. به هر حال در طراحی داخلی، طرز استفاده از فضا اهمیت دارد نه خود فضا. اگر بتوانیم با جابجایی تیغهی دیواری، فضایی را بزرگتر کنیم که پاسخی باشد به نیازی، یا اینکه با تغییر رنگ فضایی دیگر، روحیهی ساکنان آنجا را بهتر کنیم و یا با چیدمانی صحیح در مبلمان خانه، حرکت اهالی را نظم بهتری ببخشیم در این صورت جانی تازه به فضا دمیده ایم که ارتقای سطح کیفی آن فضا را در پی خواهد داشت. این جا خانه است رفاه و آسایش روحی اصلی ترین هدف آن است . ۷- این خانه ویلایی لوکس دارای ۲ اتاق ناهارخوری با ظرفیت ۱۰ و ۱۲ نفره است . استفاده از تختخواب دو طبقه و چینش مناسب اتاق خواب ها فضای مناسبی را برای یک خانواده در حال گسترش فراهم آورده است. در فضای پذیرایی خصوصی به طور معمول یک میز حداقل چهار نفره قرار میگیرد تا افراد خانواده بتوانند وعده های غذایی خود را در آن جا در کنار یکدیگر صرف کنند.

برای کسانی که علاقه مند به سبک های سنتی و قدیمی هستند و دنبال طرح های نوستالژِی میگردند ما سبک دکوراسیون سنتی را پیشنهاد می کنیم؛ این سبک برای افراد یادآور زندگی در گذشته است و همچنین سبکی رایج برای دکوراسیون داخلی در کرج است. این نکته در طراحی داخلی بسیار حائز اهمیت است و آنچه موجب احساس است حال و هواست نه الزاماً سبکی که برای طراحی آن انتخاب کرده اید. خلاقیت در این سبک از طراحی ویلا حرف اول را می زند چرا که اگر با ابتکار عمل و خلاقیتی درست و اصولی انجام گیرد، سرانجام کار بسیار جذاب، زیبا و هیجان انگیز خواهد شد. در ادامه به چند سبک طراحی دکوراسیون داخلی می پردازیم. سبک دکوراسیون مدرن در عین سادگی بسیار جذاب بوده و طرفداران زیادی دارد، در این نوع سبک دکوراسیون در کرج باید از کمترین و ساده ترین اشیا استفاده کرد مثل مبل هایی با تعداد کم و بسیار ساده، استفاده از وسایل صاف و صیقلی، استفاده از وسایل فلزی و نقره ای، استفاده از شیشه های بزرگ و صاف. اما در واقع چیدمان مدرن اینگونه نیست. در واقع این امر یک عامل بسیار مهم در طراحی داخلی ویلای دوبلکس به حساب میآید زیرا بعضی از قسمت هایی که حریم شخصی هستند در برخی از ویلاها رعایت نمی شود.

نور طبیعی، یکی از عوامل موثر بر کیفیت فضاهای داخلی ویلا است. با توجه به موقعیت آن که نورگیری از سه وجه میسر است چالش اصلی فراتر از نور و جایابی ریزفضاها بود. این در عمل کار چندان ساده ای نخواهد بود و باید حتما طراحی به وسیله تیم های حرفه ای و تخصصی که مطالعه درستی در مولفه های مدرنیته و در عین حل فرهنگ معماری ایرانی داشته باشند، انجام شود. انتخاب یک تیم طراح دکوراسیون داخلی مجرب به شما کمک می کند تا روند کاری آسان تر و اصولی انجام شود همچنین با انتخاب یک تیم خوب شما هزینه کمتری نیز پرداخت می کنید.

استودیو معماری بوم تبریز با بیش از 16 سال تجربه در زمینه طراحی داخلی در تبریز، با استفاده از متخصصین مجرب و خلاق یکی از قوی ترین شرکتهای طراحی معماری در تبریز به حساب میآید که تمامی تلاش خود را در جهت افزایش کیفیت طراحی داخلی در تبریز به کار بسته است و یکی پیشگامان در زمینه دکوراسیون داخلی کلاسیک در تبریز میباشد. به عنوان مثال اگر یک کاناپه رو به پنجره ای گشاده جاگیری شده اس به احتمال قوی مخاطبین انتظار دارند در هنگام نشستن چشم اندازی بدیع یا خوشایند را در پیش رو داشته باشند. سبک دکوراسیون ساحلی در ویلا های اطراف کرج بسیار دیده می شود و سبکی رایج و پرطرفدار است، این سبک بیشتر برای افرادی مناسب است که آرامش کنار ساحل و دریا را دوست دارند و از قدم زدن در این مناطق بسیار لذت می برند زیرا در طراحی این سبک دقیقا از رنگ های ساحلی و همان ویژگی های ساحل استفاده می شود.

به طور کلی، راه پلههای گرد در ویلاهای دوبلکس طرفدار بیشتری دارند اما این نوع راه پلهها، فضای زیادی را میگیرند که در بیشتر موارد اطراف این نوع پلهها بلااستفاده خواهند شد. وجود دارند که طراح طبق دکوراسیون داخلی ساختمان از مدلی که مناسب آن خانه هست استفاده می کند. و یا چراغ های سقفی باشه که در تصویر زیر نمونه ش رو می بینیم. نقشه دوبلکس بهترین راهکار برای ساخت ویلایی با زیر بنای کوچک است. دوم اینکه زیر بنای ساختمان شما را دو برابر می نمایند. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میکنیم تا مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید. رنگ یک ابزار طراحی قدرتمند در دکوراسیون داخلی ویلا و همچنین طراحی داخلی است که هنر ترکیب و هماهنگ کردن رنگها را با هم برای ایجاد طرح شیک در دکوراسیون داخلی ویلا ایجاد می کند. سفید از جمله رنگ هایی است که در این سبک بسیار دیده می شود و رنگ های جیغ و پر زرق و برق جایی در سبک مینیمال ندارند.

همینطور شما میتوانید از ابزارهای موسیقی مانند یک پیانو شخصی را کنار سالن قرار دهید. در اتاق پذیرایی یک دست مبلمان راحتی کاملا ساده به شکل روبرو چیدمان شده است و برای کف سالن از یک فرش چهارخانه رنگ روشن استفاده شده است. شاید بتوان گفت در ارزش گذاری و جذب مشتری هیچ چیز مهمتر از طراحی نمای خارجی ویلا نیست چرا که اولین بخشی است که با آن حتی از چند صد متری روبرو می شوید. خانه پناه پروژهای است که در آن بیش از هر چالشی؛ با محافظهکاری کارفرما روبرو بودیم، اینکه گویا قرار است همه اجزای خانه را بدون کوچکترین جسارت یا خارج کردن از عرف شناخته شده بچینیم. طبقه همکف یک فضای باز یکپارچه دارد و تمامی فضاهای خدماتی به صورت خطی در کنار این فضا قرار دارند. فضاهای خدماتی این طبقه نیز شامل یک سرویس با دسترسی از بیرون، یک سرویس و حمام در داخل، انباری و اتاق تاسیسات با دسترسی از بیرون و پله دسترسی به طبقه اول است. طبقه اول نیز شامل دو اتاق، یک سرویس و حمام مشترک و یک بالکن است.

اولین قدم در طراحی داخلی کاستن از لوازم و اشیای غیر ضروری است، بیشتر مردم گویی ناچارند که در هر متر مربع از فضا تا می توانند اشیای و اکسسوری بیشتری بگنجانند. شاید پیش خودتان بگویید برای اینکه هزینه کمتری را پرداخت کنم بهتر است خودمان کار طراحی دکوراسیون را انجام بدهم اما مطمئن باشید بدون دانش به این کار نه تنها طراحی غیر اصولی انجام می شود بلکه شما باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید. در حالت کلی می توان گفت که دو نوع طراحی ویلای مدرن و طراحی ویلای سنتی داریم. به طور مثال، طیف رنگی آبی روشن در کنار رنگ سفید با مبلمان و وسایل جدید به سبک امروزی، ایده های دکوراسیون به سبک مدرن هستند.

از ویژگی های این سبک می توانیم به روشنایی زیاد، استفاده از پرده های حریر ساده، استفاده از پارچه های سفید، استفاده از اشیاء طبیعی(چوب، صدف دکوراسیون داخلی ویلا و..) اشاره کنیم. البته ناگفته نماند که سبک دکوراسیون ساحلی انواع مختلفی دارد که ما در اینجا به خلاصه ای از آن اشاره کردیم. سبک های متفاوتی برای طراحی دکوراسیون داخلی کرج ابداع شده اند که با توجه به علایق افراد، امکانات و فضایی که در اختیار دارند باید بهترین نوع را انتخاب کرد؛ سبک های دکوراسیون داخلی در کرج انواع مختلفی دارند که بهتر است با بعضی از آنها آشنا شوید. مهم ترین هدف برای طراحی دکوراسیون داخلی در کرج ایجاد فضایی مناسب و کاربردی است که بتواند آرامش و راحتی را برای افراد به ارمغان بیاورد و علاوه بر اینها افراد بتوانند بهترین استفاده را از فضایی که در اختیار دارند کنند. افراد بیشتر تایم خود را در فضایی بسته به سر می برند و اگر به دنبال رسیدن به آرامش هستید پیشنهاد می کنیم که به دکوراسیون منزل یا محیط کاری خود اهمیت بدهید زیرا با این کار علاوه بر اینکه به آرامش می رسید باعث می شود که ارزش ملک را بالا ببرید به طوری که با طراحی دکوراسیون داخلی در کرج نوعی سرمایه گذاری را انجام داده اید.

بد نیست بدانید که برخی از مهمترین ویژگی های ساخت و طراحی ویلا مینیمال شامل سادگی در فرم و بافت، پوشش ساده و بدون پرداخت دیوارها، فضاهایی با نورگیری عالی، جزئیات به شکل ساده، استفاده استراتژیک و هدفمند از متریال های مختلف و استفاده حداقلی از بخش های جداکننده در فضای داخلی است. از دیرباز طراحی دکوراسیون مدرن وجود داشته و فقط طی دوره های مختلف اسم آن تغییر کرده امروزه نیز تیم طراحی دکوراسیون داخلی در کرج توجه زیادی به این سبک دارد و از متخصصان زیادی برای این طراحی بهره می گیرد. طراحی داخلی و دکوراسیون خانه ها بسیار متفاوت می باشد و امروزه شاید بسیاری از افراد به سمت سبک های مدرن و مینیمال رفته باشند اما هنوز هم هستند افرادی که دکوراسیون کلاسیک را بیشتر می پسندند زیرا این سبک احساس صمیمیت و گرمای بیشتری را در خانه ایجاد می کند. سبک دکوراسیون مینیمال شباهت زیادی با سبک مدرن دارد و از سبک مدرن نیز ساده تر و خلوت تر است. سبک مینیمال در عین سادگی تلاش بر این دارد که فضا را کاربردی تر و آرامش را بیشتر کند.